KYK Borç Sorgulama

0

KYK Borç Sorgulama
Öğrenim kredisi borçları bir anda popüler oldu, zira 26 yaşına gelmemiş olup da evlenenlerin borçları silinecek. Öğrenim kredisi borçları tıkla öğren. Kredi borcu sorgulama, KYK öğrenim ve katkı kredisi ile ilgili sorgulama işlemleri.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yeni evlenen gençlere 10 bin liraya kadar kredi verme kararının ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı da evli üniversite öğrencileri için harekete geçti.

Bakanlık, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun öğrencilere verdiği aylık 280 TL öğrenim kredisi ve yurt ücretlerini, üniversite okurken evlenen öğrencilerden almayacak.

KYK Borç Sorgulama Nasıl Yapabilirim ?

Aşağıda verdiğimiz bağlantıdan giriş yapınız daha sonra “TC Kimlik Numarası” ve Resimde gördüğünüz karekteri doğru girdikden sonra “Ara” butonuna basarak sorgulama yapabilirsiniz.

KYK Borç Sorgulama İşlemleri için Tıklayınız


YURTLAR DA BEDAVA

Evliliği teşvik amacı taşıyan uygulama, üniversite öğrenimi devam ederken evlenen çiftlere önemli bir destek sağlayacak.

Öğrencilerin, üniversite yaşamları boyunca aldıkları öğrenim ve katkı kredisi bursa çevrilecek, ayrıca geçmişe dönük kredi borçları sıfırlanacak.

Öğrenim hayatı bitene kadar evli öğrencilere burs verilecek.

Evli öğrenciler, yurtlarda kalmaya devam etmek istemeleri durumunda eski sistemde olduğu gibi kız ve erkek ayrı olmak şartıyla devlet yurtlarından yararlanabilecek.

Evli üniversite öğrencisine yurt da ücretsiz olacak.

Konu İle İlgili Yorum Yaz