Sivas Valiliği Burs Sonuçları Açıklanmıştır.

0

İlimiz Valisi Sayın Veysel DALMAZ’ın bizzat ilgilendiği “İhtiyaç Sahibi Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Maddi Destek Projesi” kapsamında yapılan başvurular elektronik ortamda değerlendirildi.

22 Eylül / 10 Ekim 2008 tarihleri arasında internet ortamında 9241 öğrencinin başvuru yaptığı proje kapsamında, objektif kıstaslara göre elektronik ortamda yapılan puanlama sonucunda 30 ve üzerinde puan alan 825 öğrenci aday olarak belirlendi.

Tamamen hayırsever kişi ve kurumların yaptığı maddi katkılarla yürütülmekte olan proje kapsamında geçtiğimiz öğretim yılında 500 öğrenciye eğitim yardımı sağlanmıştı. Bu öğretim yılı için belirlenen 1500 öğrenci hedefi, günümüze kadar toplanan kaynakların yetersizliği göz önünde bulundurularak ilk etapta yaklaşık 763 öğrenci olarak yeniden belirlendi. Takip eden aylar içerisinde kaynak imkânlarının geliştirilmesi durumunda öğrenci sayısı da artırılabilecek.

Başvurular Objektif Kıstaslara Göre Değerlendirildi:

9241 öğrencinin başvurusu, bu amaçla oluşturulan bir bilgisayar programı tarafından objektif kıstasların puanlanmasıyla değerlendirildi. Valiliğimiz, gerçek ihtiyaç sahiplerinin mağdur edilmemesi bakımından bu konuya özel bir önem vermiş olup hiçbir aday için kesinlikle farklı bir uygulama (ek puan, takdir puanı, referans, bildik-tanıdık vb) yapılmadı. Aynı anda üniversitede okuyan iki kardeşten sadece biri, üç kardeşten ise en çok ikisinin eğitim yardımında yararlanması uygun görüldü.

Yapılan puanlama sonucunda 30 ve üzerinde puan alan 763 aday öğrencinin kendilerinden istenilen belgeleri en geç 05 Kasım 2008 Çarşamba günü mesai bitimine kadar Valiliğimizin 2. Katında bulunan Eğitim Yardımı Bürosuna (Kütüphane) teslim etmeleri gerekmektedir. İstenilen belgeleri zamanında teslim etmeyen öğrenciler haklarını kaybedecektir. Ayrıca belgelerin teslim edilmesinin ardından yapılacak incelemede eksik belge verdikleri veya yanlış beyanda bulundukları tespit edilen öğrenciler de eğitim yardımından kesinlikle yararlanamayacaktır.

Bu vesile ile kampanyamıza katkı sağlayan hayırsever kişi ve kurumlara teşekkür ediyor, tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Not: 825 Aday Öğrencinin 21′i objektif kıstaslara uymadığı belirlenmiş, ayrıca 41 öğrenci ise yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı (Aynı anda üniversitede okuyan iki kardeşten sadece biri, üç kardeşten ise en çok ikisinin eğitim yardımında yararlanması uygun görüldü.) Eğitim Yardımı almayı hak etmemiştir.

Konu İle İlgili Yorum Yaz