Bimer Başvuru

772

Bu yazımızda Bimer Başvurusunu doğru, anlaşılır bir şekilde nasıl yapabileceğinizi size detaylı olarak anlatacağız.

BİMER’e Başvuru Vatandaşa Ne Kazandırır?

Devlet kurumları ile ilgili tüm konularda Başbakanlık yani Bimer’e başvurarak haklarınızı arayabilirsiniz.

 • Bilgi edinme kanunu kapsamında kamu kurumlarından ve valiliklerden edinilecek bilgiler Bimer aracılığı ile talep edilebilir.
 • Kamu kurumları ile ilgili dilek, istek ve şikayetler ile genel olarak herhangi bir suç ile ilgili ihbarlar Bimer üzerinden yapılabilir.
 • Kamu kurumlarındaki genel müdür ve üst seviyesindeki kişilerin yanlış uygulama ve davranışları kamu görevlileri etik kuruluna bildirilebilir, şikayet edilebilir.

bimer başvuru formu

 

Bimer’e Nasıl Başvurulur?

Bimer’e internet üzerinden 2 şekilde başvurabilirsiniz…

1. yol : Başbakanlığın resmi sitesi üzerinden direk başvurabilirsiniz. Yazının devamında başvuru formunu bulabileceksiniz.
2. yol : Eğer e-Devlet şifreniz varsa turkiye.gov.tr üzerinden başvurabilirsiniz. Bu şekilde başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. Yazının devamında başvuru formunu bulabileceksiniz.

Başbakanlık İletişim Merkezi’nin resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapmak içinaAşağıdaki bağlantıdan sayfayı açın, başvuru formunu görebilmek için kullanmış olduğunuz e-posta adresini yazarak “Başvuru Yap” butonuna basınız. Bu işlemden sonra başvuru formu e-posta adresinize gönderilecektir. E-Posta adresinizi kontrol ederek BİMER’in gönderdiği mesajdaki başvuru formuna tıkladıktan sonra başvuru formunu doldurmaya başlayabilirsiniz.

Başbakanlık İletişim Merkezine yapmış olduğunuz başvuruyu tamamlamak için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız diye e-posta alacaksınız

İlgili formu doldururken kişisel bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurun ve daha sonra “Başvurunuzu anlaşılır biçimde özetleyiniz” son işlem olarak “Başvuru Yap” butonunu yap diyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bimer Başvurusu Yapmak için Tıklayınız

Aşağıdaki bağlantıdan ise e-Devlet şifrenizle sisteme giriş yaparak BİMER’e başvuru yapabilirsiniz.

e-Devlet Üzerinden Bimer Başvurusu için Tıklayınız

Posta yoluyla : Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı Yüksel Caddesi No: 23 Kat 3 06650 Kızılay/ANKARA

Faks yoluyla : (0312) 422 29 96

Telefonla : 150

ÖNEMLİ:
BİMER BAŞVURU İÇİN RESMİ BAĞLANTIYI KULLANIN LÜTFEN YORUM YAZMASINI BAŞVURU OLARAK KULLANMAYIN KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİ YAZMAYIN. BU SAYFA HERHANGİ BİR RESMİ SAYFA DEĞİLDİR!

 1. Aysel cıftcıoglu diyor ki:

  Sayın başbakanın mersının mut ilçesinde ıkametkah etmekteyim boşanma arifesinde olan eski eşim tarafından sürekli tehdit ve ölümle korkutuluyorum evinden dahi dışarı cıkamıyorum emniyet hıc bı konuda yardımcı olmuyor bastan savıyorlarkadın cinayetlerine kurban gitmek istemiyorum sız devlet büyüklerimizden bu konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum bütün ailem ve kardeşlerim tehtıt ediliyor bu konuda gereken yardımlarınızı bekliyoruz saygılar Aysel cıtfcıoglu

 2. ömer necdet özyalçın diyor ki:

  Sayın Başbakanım;
  Denizli merkez ve ege bölgesinde inşaat malzemeleri iştigal konusu olan, toptan ve perakende satış yapan bir firma sahibiyim. Piyasa da oluşan ekonomik gerginlikten dolayı bankalar mevcut olan kredilerimizi şartları yerine getirmemize rağmen kullandırmıyorlar. Örneğin 2,000,000 milyon taksitli kredi kullandım.teminatı bir yıla kadar 1,1i marjlı çek 6 taksit ödedim.Kalan boş limit 700.000 bin tl ama çek teminatını 6 aya alabiriz, hava kötü diyorlar. mevcut zor olan şartları daha da zor hale getiriyorlar.(devlet ve özel bankalar hepsi) Siz devlet büyüğümüzden, banka yöneticilerinin reel sektöre gereken ilginin gösterilmesi ve desteklenmesi konusunda uyarılmasını talep etmekteyim.

 3. turgut diyor ki:

  Sayın başkanım ben konyanın çeltik ilcesinde ikametgah etmekdeyim 4 çocuk babasıyım. İşkurdan orman dairesine mevsimlik işci olarak calışmakdayım 15.01.2016tarihinde işimize son verilecek.bu konuda sizlerden yardımınızı bekliyorum.Saygılarumla

 4. Yeşim diyor ki:

  Sayın başbakanım ben ve ailem Tokat’ın ilçesi Niksar da ikamet etmekteyiz.Bize ait olan iki arsada da yol geçtiğini ileri sürerek ev yapmamıza izin verilmedi.Bu iki arsaya ev yapamıyoruz ,değerinde satamıyoruz ama vergisini veriyoruz Babam kalp hastası arsalardan biri yaylada doktorunun tavsiyesi için almıştı nitekim ki Nİksar Belediyesi ve belediyenin İçinde çalışan mimarlar buradaki bazı ileri gelenlerin etkisinde kaldığını düşünüyorum zar zor aldığımız arsamız ranta düştü resmen, devlet adalet ise ben tapulu olan iki arsayı da ev yapmak istiyorum.

 5. Yeşim diyor ki:

  Sayın yetkili ben severek okuduğum dış ticaret bölümünü KPSS atanmak için umutluyken netten atanma puanlarına baktım TC. Gümrük bakanlığına asıl bu bölümden alınması gerekirken farklı farklı bölümlerden alım yapılmakta dış ticaret atanma kontenjanların açılmasını istiyorum çünkü sınava hazırlanmak için şuan evde 1 yılı mı veriyorum KPSS çalışıyorum .

 6. Admin diyor ki:

  Bimer Başvuru yazımız güncellenmiş olup her vatandaşın anlayabileceği bir dilde anlatım düzenlenmiştir. Bir sorunla karşılaştığınızda yorum olarak bize yazmaktan çekinmeyiniz.

 7. osman çalışlar diyor ki:

  halen devlet memuru olarak çalışmaktayım. eşim isteğe bağlı bağkurdan yüzde elli raporlu olarak emekli oldu. mevcut duruma göre aile yardımını alabilirmiyim gerekli bilgilendirmeyi yaparsanız memnun olurum. arz ederim. TEŞEKKÜRLER.

 8. yurdagül uçkun diyor ki:

  trenle kütahyadan ankaraya izmir mavi ile gitmek istedim.bunun için kütahya tcdd.na gittim.gidiş-dönüş bileti alacağımı söylediğimde dönüş tarihimi de sordular.dönüşü açık bırakmak istediği söyledim.dönüşün açık olmadığını kesin tarihi belirtmek zorunluluğum olduğunu söylediler.ben de gidişimin 13.10 dönüşümün 17.10 olsun dedim fakat görevli 17.10 tarihi için satışın açık olmadığını,ancak 15.10 gününe satış yapabileceğini söyledi.bu ne biçim uygulama?hem dönüşe açık bilet verilmiyor,hem de satış için kısa bir dönem veriliyor.2 gün içinde dönmem mi gerek? ya dönüş için açık bilet verilir ya da ileriye dönük (en az 1 ay gibi)satış yapılır.böyle bir durumda otobüsü tercih etmek zorunda kalacağım.halbuki gidiş-dönüş benim için daha ekonomik. umarım bu durum yetkililere iletilerek düzeltilir.6 aydır bu uygulama varmış.hiç kimse bu durumdan mağdur olmadı mı yoksaartık tcdd ile ulaşım bitti mi?zaten kütahya maalesef tcdd nın en az kullanıldığı büyük bir köy haline geldi.yht ile ancak eskişehir bağlantılı oluyor.bir de sadece izmir mavi var.lütfen kütahyayı da unutmayın.

 9. YURDAGÜL ÇAĞIN diyor ki:

  SLM BAŞBAKANIM BEN ÇORUM ÇEPNİ MAH. 1. ÖMÜR SOK. DA İKAMET EDİYORUM EŞİM CEZAEVİNDE BENİM HİÇ BİŞEKİLDE SAHİP ÇIKANIM YOK MADDİ ZORLUK İÇERSİNDEYİM EVİM KİRA EV SAHİBİM KİRAMI VEREMEDİĞİM İÇİN EVİ BOŞALTMAMI İSTİYO ÇALIŞAMIYORUM ÇÜNKİ İKİTANE KÜÇÜK ÇOCUĞUM VAR BİRİ 2 YAŞINDA DİĞERİ İSE 3 YAŞINDA ÇOCUKLARIMA BAKACAK KİMSEM YOK EŞİMİN AİLESİ SAHİP ÇIKMIYOR BENİM AİLEMSE EŞİME KAÇTIĞIM İÇİN BENİ VE ÇOCUKLARIMI İSTEMİYORLAR ÇOK MAĞDURUM ÇOCUKLARIMIN BEZİNİ SÜTÜNÜ ALAMIYORUM BİZ DIŞARDA MAĞDURUZ EŞİMDE İÇERDE MAĞDUR NAPICAMI BİLEMİYORUM BİZE Bİ YARDIM ELİ UZATIN NOLUR BENİM BAŞBAKANIM IRAK SURİYE VATANDAŞLARINA NASIL SAHİP ÇIKIYORSA EMİNİM BİZEDE SAHİP ÇIKAR DEDİM VE SİZE BURDAN SESİMİ DUYURMAK İSTEDİM NOLUR BAŞKANIM YARDIM EDİN BİDE SİZDEN RİCAM MAHKUMLARA AF VERİN ÇOCUKLARIMIZIN BOYNU BÜKÜK OLMASINA YAŞAMASINA İZİN VERMEYİN LÜTFEN EŞİM TAM 10 YILDAN HÜKÜM GİYDİ YARDIM EDİN BİZE BAŞKANIM siz bizim için ve bu millet için varsınız dilerim rabbim size zeval vermesin saygılarımla yurdagül çağın..

 10. Selma Aydın diyor ki:

  Sayın yetkilileri İstanbul Kağıthane ilçesi Hürriyet Mahellesinde oturmaktayım ve biz egemen manolya eğitim sokak sakinleri olarak iskiden şikayetciyiz sularımız hiçbir zaman düzgün akmıyor .Her gün ksiliyor daha doğrusu basınç düşüklüğü nedeniyle biz üst katlarda oturanlara yeterli tanzik olmadığından dolayı su çıkmıyor sadece geceyarısından sonra sabah yediye kadar sularımız normal akıyor diğer zamanlarda ise bir kurşun kalem kalınlığında ancak akıyor ve bizlerin bu kadarcık suyla konbimiz yanmıyor sıcak suyu kullanamıyoruz çamaşır ve bulaşık makinası açamıyoruz her gün iski kağıthane iskiyi arıyoru oradaki arıza ekiplerinin şefine maduriyetimizi aktarıyorum ve aldığım yanıt şu :Hanfendi o bölgeden çok şikayet alıyoruz evet basınç düşüklüğünden dolayı bu sorunu yaşıyorsunuz ançak bizde üstlerimize durumu bildiriyoruz ama maduriyetinizin yani sorunun ne zaman giderileceğini bizde bilmiyoruz diyorlar .Ben on sekiz yıldır bu sokakta oturuyorum ve yıllardır aynı sorunu yaşıyorum .Deposu ve hidreforu olanlar rahat ediyor benim ise depo taktırma için maddi imkanım yok ve ben yıllardır bu eziyeti yaşıyorum .Sizlerden ricam bu konuyla ilgilenmeniz yada ilgili kişilere iletmeniz .TEŞEKKÜRLER SAYGILAR

 11. ceren diyor ki:

  Sayın sevgili başbakanım sizden bir ricam olacaktı.Lütfen suruyelileri burdan gönderin, artık türkiyede ev kalmadı.Biz iki odalı bir evde yaşıyoruz ve o eve sığamıyoruz.Ben kendime ait ders çalışmam için bir oda istiyorum.Allaha çok şükür ev alacak paramız var.Sadece ev yok.Bunun nedenide suriyeliler yüzünden,artık dağdan geleni bağdan kovuyorlar.Ben ilkokul ögrencisiyim.

 12. ercan kaya diyor ki:

  efendim çocuğum yüzde 80 özür raporu almasına rağmen heyet tarafından 3 yaşından küçük olduğundan red edilmiş bakım maaşı verilmedi ben asgari ücret çalışanıyım çocuğumun belli ihtiyaçları vardır bunları karşılayamıyorum muhtaç olmasak zaten başvurmayız efendim benim gibi nice bu durumda insanlar vardır lütfen bu konu ile ilgilenilmiyor umursanmıyor madur durumdayız yardımcı olurmusunuz.. saygılagılarımla arz ederim

 13. metin arapoğlu diyor ki:

  sayin başbakanım
  ben iki ayağı olmayan yüzde 80 raporlu vaıandaşım benim akülü sandalye ihtiyacım var hıçbir gelırımde yok malımda yok kartal kaymakamlığı 3aylık maaşımıda kesti hic bir şekilde ilgilenmiyorlar sadece oğlum bana baktışı için bakım parası alıyor ama gecınemiyoruz sayın cumhur başkanımızında bakırkoy lösemi vakfına talımatı var akülü araba için ama 11aydan beri haber yok birde devlet yeşil kartım iptal olmuş şeker hastasıyım ilaçlarımı alamıyorum lütfen yaınızı bekliyorum
  metin Arapoğlu
  tc

 14. Ecesoy diyor ki:

  Sayın başbakanım Sayın bakanım ben adana huzur evınde temizlik şirketinde çalışan biriyim ben adalet istiyorum nurdan kamanın ve ilmüdür yardım cılarının birzat torpil yaptık larını eşitligi saglamadıklarını bizi kölegibi kullandık larını ama kendi yani bizle birlikte temizlik firmasında çalışantörpilli adamlarını biz tuvalet temizlerken paspas yaparken hastaneye refakakcı olarak giderken torpilli arkadaşları engüzel masa başinda çalış tırıyorlar Örnegin Mahmut ÇİFTÇİ işe gelmese bile Nurdan AVCI nerdesin niye gelmedin diye sormuyor ve deadam işe ne geldigi belli ne gelmedigi İlyas EREN.Murat ÖZCAN.Fatih KUŞÇU.KerimKARNUŞ.HüzeyfeKARANFİLDAG.Murat HAŞİMOGLU.VE Ahmet ÖZCAN Bun ların hepsi temizlık elemanı ancak bizler tuvalet yaşlının altını temizlerken bunların kılımanın altıda oturması sizce adaletmi bizim kimsemis yok peki buarkadaşlarımızın torpili müdürlermi ilmüdür yardımciları Turgut SAKMI İdrisDAL mı.Hacı ALİ ÜNAL mı.ben sizlerden ADALET İSTİYORUM LÜTFEN YERİNE GETİRİN ADALETİ

 15. fevzi diyor ki:

  sayın basbakanım ben yozgat merkezde ikamet etmekteyim il emnıyet mudurlugunde calısmaktayım işimize ekmegımıze elimizden geldiğince sahip cıkmaya calısıyoruz ancak son zamanlarda sizlere gonul vermemız fişlenmiş gibi bahsettıgınız pararel yapı tarafından baskı altındayız bızler sirket elamanı ozel sektor işcisi olarak calısmaktayız goervımız dısında dıger ıslerde yogun calısmaktayız ve artık bunalmıs durumdayız hergun işimizle tehdıt edılıp ya bırakıp gıtmemız istenıyor yada işten cıkartılmaya calısıyoruz bu okadar ileriki adamlar kurumlarda kırallıkyasıyolar bız bu ulkenın vatandası evledı isek bır nebze bızımde kul hakkımız var ise bu konuda locıstık sube hakkında bıze yapılanlara karsı bırseyler yapmanızı sızden ozellıkle rica ediyorum tum arkadslarım adına lutfen
  yanı bıze basbakanım acıkca yuzumuze soylenıyor gururumuz incitiliyor gerekli arastırma yapılırsa sozlerımın dogru oldugu gorulecektr ıhale dısı yaptırılan odeneksız hızmetler bız bunları once allaha sonra sıze havale edıyoruz ve sızıde dua edıyoruz allah yardımcınız olsun sevgilerle

 16. BAKİ DİLMEN diyor ki:

  Sayın başbakanım bizler niğde vilayeti ulukışla ilçesi güney köyünde ikamet eden vatandaşlarız. köyümüzde cazibeli su kaynaklarının yağışların olmaması nedeniyle su kaynakları kurumuştur.sonucunda iki sene önce özel idare tarafından sondaj yaptırılarak su çıkarılmıştır enerji işi halledilmiş olarak denemesi yapılarak köy muhtarlığına teslim edilmiştir. ancak köyümüz yerleşim olarak coğrafi durumu icabı çok meyilli olması nedeniyle cazibeli azda olsa akan suyun muhtar ve akrabalarının ihtiyaçları azda olsa meyilden dolayı ihtiyaçlarını giderdikleri için köy halkının bu mağduriyetine bir çözüm aramıyor.bizler köy halkı olarak abone sistemine geçelim sondajı çalıştır dememize rağmen hiç konuyla ilgilenmektedir.kaymakamlık makamına konuyu iletmemize rağmen bir sonuç alamamış bulunmaktayız.Şayet bu mağduriyet böyle devam ederse ileride sonucu vahim hadiseler meydana gelebilir bu duruma biran önce bir çözüm bulunulmalısı bekliyoruz sayın büyüklerimizden.Birde köyümüze şayet bir yetkili gelirse haseten rica ediyorum köyün yukarıdan aşağı tek tek evlerin akıp akmadığını kontrol edilirse zaten konu anlaşılacaktır.ancak yetkili gelir kahvede veya bir ağaç gölgesinde muhtardan bilgi alarak dönerse hayallerimiz yine yıkılır.Geçmiş yıllarda makbuzsuz para toplanmıştı enerji parasının ödenmesi için ama muhtar halen 6500 tl borç var diyor köy halkıda nezaman suyumuz akıttında para ödemesi yapacağız diye hergün tartışma olmaktadır.Siz devlet büyüklerimizin ilgilenmesini bekliyoruz.

 17. mehmet yılmaz diyor ki:

  slm başbakanım ben agrı taşlıçay geçitveren köyünde ikametgah ediyorum başbakanım ben işsizim iş yok magdurum sizden ricam bana taşlıçaydan hastane veya belediyeden iş olursa çalışırsam sevinirim saygılarımla

Konu İle İlgili Yorum Yaz