Bimer Başvuru

676

 

BİMER’e Başvuru Vatandaşa Ne Kazandırır?

Devlet kurumları ile ilgili tüm konularda Başbakanlık yani Bimer’e başvurarak haklarınızı arayabilirsiniz.

 • Bilgi edinme kanunu kapsamında kamu kurumlarından ve valiliklerden edinilecek bilgiler Bimer aracılığı ile talep edilebilir.
 • Kamu kurumları ile ilgili dilek, istek ve şikayetler ile genel olarak herhangi bir suç ile ilgili ihbarlar Bimer üzerinden yapılabilir.
 • Kamu kurumlarındaki genel müdür ve üst seviyesindeki kişilerin yanlış uygulama ve davranışları kamu görevlileri etik kuruluna bildirilebilir, şikayet edilebilir.

bimer başvuru

 

Bimer’e Nasıl Başvurulur?

Bimer’e internet üzerinden 2 şekilde başvurabilirsiniz…
1. yol : Eğer e-Devlet şifreniz varsa turkiye.gov.tr üzerinden başvurabilirsiniz. Bu şekilde başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. Yazının devamında başvuru formunu bulabileceksiniz.

2. yol : Başbakanlığın resmi sitesi üzerinden direk başvurabilirsiniz. Yazının devamında başvuru formunu bulabileceksiniz.

Üsteki bağlantıdan sayfayı açın, yukarda hangi konu hakkında başvuru yapmak istediğinizi seçin ve bu işlemden sonra başvuru formu açılacaktır. Kişisel bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurun ve daha sonra “Başvurunuzu anlaşılır biçimde özetleyiniz” son işlem olarak “Başvuru Yap” butonunu yap diyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bimer Başvurusu Yapmak için Tıklayınız

Aşağıdaki bağlantıdan ise e-Devlet şifrenizle sisteme giriş yaparak BİMER’e başvuru yapabilirsiniz.

e-Devlet Üzerinden Bimer Başvurusu için Tıklayınız

Posta yoluyla : Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı Yüksel Caddesi No: 23 Kat 3 06650 Kızılay/ANKARA

Faks yoluyla : (0312) 422 29 96

Telefonla : 150

ÖNEMLİ:

BİMER BAŞVURU İÇİN RESMİ BAĞLANTIYI KULLANIN LÜTFEN YORUM YAZMASINI BAŞVURU OLARAK KULLANMAYIN KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİ YAZMAYIN. BU SAYFA HERHANGİ BİR RESMİ SAYFA DEĞİLDİR!

 1. serkan diyor ki:

  muğlanın datça ilçesinde faaliyet göstermekte olan kasap oğlu restoran da ustasız başka birine ait şahsın sigortası başka yerde ama belgesi bu işletmede bu uygunmudur

 2. YILDIZ diyor ki:

  Sayın Başbakanım
  18 yıllık evliliğin 6 yıl önce bitti.3kız evladıyla kaldım.Düz lise mezunu olduğum için iş alanı bulamadım.Tekrar pes etmedim.4 yıllık çocuk gelişimi okudum.Türkiye özürlüler vakfında staj yapmaktayım .çok yerlere baş vuru yaptım ama bi sonuç alamadım.çocuk yuvalarında,sevgi evlerinde,engelli evlerine iş başvurularda bulundum bi sonuç çıkmadı.umarım bu mücadekerim boşa çıkmaz.3kız çocuğumu namuslu bir şekilde büyütmek istiyorum .bilgilerinize arz ederim

Konu İle İlgili Yorum Yaz