İETT Öğrenci Kartı Başvuru

31

İETT yetkili şubelerinden gerekli evraklarının temini sağlandığında başvuru yapılabilmekteydi. Ancak 1 Ekim tarihi itibari ile bireysel başvurular sona erdi.
  

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

1 Ekim 2011 tarihinden sonra başvuruda bulunmak isteyen öğrenciler okullarına müracaat edecekler veya internetten online başvuru formunu dolduracaklar.
İndirimli kart almak isteyen öğrenci ve öğretmenlerin 1 Ekim 2011 tarihinden itibaren kayıtlı bulundukları eğitim kurumuna veya www.iett.gov.tr adresinden online başvuru yapmaları gerekmektedir.
Yazının devamı tercihlerini “online başvuru” olarak kullananlar için yazılmıştır.

ONLİNE BAŞVURU İŞLEMİ NASIL YAPILIYOR?

Kart ücretini bankaya yatırın.
İnternetten form doldurarak eski akbillerini yeniletmek isteyenler öncelikle kart bedelini herhangi bir  T.C Vakıflar Bankası şubelerinde (kurum tahsilat servisinde) mevcut olan Paso İstanbul Büyükşehir Belediyesi hesabına herhangi bir havale ücreti ödemeden yatırınız.

NOT: EFT, havale ve bankamatikten yapılan ödemeler kabul edilmemektedir.
Online başvuru formunu doldurun.
Online başvuru formunu doldurmalısınız.

İETT Öğrenci Kartı Başvurusu için Tıklayınız

Kartı nasıl teslim alacağım?
Kartınızı seçmiş olduğunuz Başvuru Merkezine 5 iş günü sonunda gelerek  alabilirsiniz. Kartınız hazır olduğunda size e-mail aracılığıyla bilgilendirme yapılacaktır. Kartınızın tesliminde aşağıdaki belgeleri yanınızda getirmeniz gerekmektedir.
1-Öğrenci Belgesi
2-Nüfus Cüzdanı
3-Dekont (2 nüsha)
Lütfen kartınızı teslim alana kadar banka dekontlarınızı muhafaza ediniz.
Dikkat edilmesi gerekenler ve uyarılar:
1.Öğrenci belgesine alternatif olarak Seyahat Kartı İstek Formu’nu indirip öğrencisi olduğunuz okula onaylatıp başvuruda kullanabilirsiniz.
2.Öğrenci belgesi son 1 ay içerisinde alınmış, mühürlü ve onaylı olmalıdır.
3.3 ay içinde teslim alınmayan kartlar imha edilmektedir.

KART ÜCRETİNİN FİYATI NE KADAR?

Öğrenci Kartı ücreti tüm öğrenciler için 10 TL’ dir.
Kartların herhangi bir sebeple yenilenmesi talebinde (eski kartın ibrazı şartıyla ) 10 TL, ilk çalıntı/zayi durumunda 10 TL ücret alınmaktadır, ikinci ve üçüncü çalıntı/zayi durumunda 20 TL, dördüncü çalıntı/zayi durumunda ise 40 TL ücret alınmaktadır.
Vize Ücreti 5 TL, Usulsüz Kullanım Bedeli ise Öğrenci Kartı aylık dolum bedeline eşittir.

İETT Öğrenci Kartı Başvurusu için Tıklayınız

 

  1. rabia diyor ki:

    kartımın içinde tl varken zamanının dolduğunu söylediler kartımı onaylatmam gerekmiş kartımı onaylatırsam içinde ki tl yi de kurtarabilir miyim içinde yüksek meblaa vardı çünkü

Konu İle İlgili Yorum Yaz