İETT Randevu

199

İETT seyahat kartlarını yenilemek, seyahat kartı almak ve seyahat kartını kaybedip yeniden çıkarmak isteyen vatandaşlara kolaylık sağlamak için e-randevu sistemine geçti. Seyahat kartı almak isteyenler artık e-randevu sistemiyle önceden numara alacak ve sonra işlem yapacak.

Seyahat kartı işlemlerinizi yapmak için gittiğinizde kuyrukta beklememeniz ve büro seçimi ile uğraşmamamnız için geliştirilen yeni sistemle randevu almak için konunun devamındaki ONLİNE BAŞVURU bağlantısını kullanın.

Kart işlemleri için büroya gelmeden önce tarih, saat ve yer seçimini yapan vatandaşlar numara aldıkları zamanda gelerek işlemlerini yapabiliyor. E-randevu sisteminde öğretmen, öğrenci, sosyal kart ve mavi kart gibi tüm seyahat kart başvuruları için randevu alabiliyorsunuz.

İETT‘nin, Aksaray, Bağcılar, Bahçelievler, Kadıköy, Karaköy, Mecidiyeköy, Pendik, Topkapı, Uzunçayır, Üsküdar ve Yenibosna olmak üzere toplamda 11 seyahat kartı başvuru merkezinden hizmet alabiliyorsunuz.

İETT Online Randevu Almak için Tıklayınız

Genel Bilgiler

Kimler İ.E.T.T. Öğrenci Kartı, Paso Alabilir?

Yurtiçi ve KKTC’de örgün eğitim kurumlarında eğitim gören öğrenciler, Yüksek Öğretim Kanunu’na göre eğitim gören öğrenciler, A.Ö.F. öğrencileri alabilir.

Kimler İ.E.T.T. Öğrenci Kartı, Paso Alamaz?

Yaygın eğitim kurumlarında (Dersane, Rehabilitasyon Merkezi, Sürücü Kursu, Açık İÖO, Lise, vb…) eğitim alan öğrenciler, beklemeli öğrenciler İndirimli Seyahat Kartı alamazlar.

Kart Ücretleri Ne Kadardır?

Öğrenci Kartı ücreti tüm öğrenciler için 10 TL’ dir. Vize Ücreti 5 TL’dir (eski kart süre uzatma).

Kartların herhangi bir sebeple yenilenmesi talebinde (eski kartın ibrazı şartıyla ) 10 TL, ilk çalıntı/zayi durumunda 10 TL ücret alınmaktadır, ikinci ve üçüncü çalıntı/zayi durumunda 20 TL, dördüncü çalıntı/zayi durumunda ise 40 TL ücret alınmaktadır.

TARİFE ÜCRETİ
Ulaşım : 1,00 TL
Aktarma : 0,40 TL
Aylık Dolum : 70 TL (200 biniş hakkı)

 1. Sıla seray uçar diyor ki:

  Yaa bu sefer olmazsa yuh diyce bu 6. Deniyicem

 2. yunus emre arlı diyor ki:

  bana öğrenci kartı hazırlarmısınız

 3. nur çağla çelebi diyor ki:

  öğrenci pasomu kaybettim ne yapmam lazım

 4. suna diyor ki:

  Yaa açık ortaokul okuyanlar paso alabiliyomu yardımcı olur musunuz lütfen

 5. reyhan diyor ki:

  sistem neden hatalı acaba ne zaman düzelir kaç gündür giriyorum randevu alamıyorum bi yardımcı olun lütfennnn!

Konu İle İlgili Yorum Yaz