İETT Vize Uzatma

227

Öğrenci Pasolarınıza bakiye yükleyince bilgi fişinde !!! DİKKAT KARTINIZIN İNDİRİMLİ TARİFESİ 31/12.2012 TARİHİNDE SONA ERECEKTİR. LÜTFEN VİZE TALEBİNİZİ OKULUNUZDAN VEYA ONLİNE OLARAK ( WWW.İETT.GOV.TR ) ADRESİNDEN YAPTIRINIZ!!! şeklinde bir uyarı ile karşılıyorsunuz.

Eğer vize işleminizi yaptırmassanız pasonuz indirimli değil normal tam akbil ücreti çekecektir. Bu yüzden vize işleminizi yaptırmak zorundasınız.

Öğrenci Kartı Online Vize İşlemi’nde vize ücreti 5 TL’dır.

Ödemeyi Pasonuzun bakiyesinden düşerek gerçekleştirebilirsiniz. Ya da İETT’nin Vakıfbank hesabına yatırarak Pasonuzun kullanma süresini uzatabilirsiniz.

1 Ekim 2012–31 Aralık 2012 tarihleri arasında İstanbulkart Satış Noktaları’ndan (İSN) veya Otomatik Satış Makinelerinden (OSM) güncellemeleri gerekiyor. İndirimli seyahat kartını 1 Eylül 2012 tarihinden sonra alan öğretmen ve öğrencilerin ise vize işlemi yapmasına gerek kalmıyor.

Vize işlemini çesitli sebeplerle gerçekleştiremeyen öğretmen ve öğrenciler, aşağıdaki adresden e-randevu sistemiyle randevu aldıktan sonra en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi`nden kart işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebiliyor.

İETT Online Vize Başvurusu Tıklayınız

Üstdeki bağlatıdan giriş yaptıkdan sonra “Başvuru” Menüsünden işlemlerinize başlayabilirsiniz.

İstanbulkart Başvuru Merkezleri; Anadolu yakasında Hasanpaşa, Üsküdar, Pendik ve Uzunçayır, Avrupa yakasında ise Karaköy, Eminönü, Topkapı, Bahçelievler, Yenibosna, Mecidiyeköy, Bağcılar ve Zeytinburnu`nda olmak üzere toplam 12 noktada bulunuyor.

Başvuru Merkezlerden Vize İşlemlerini Yapma

Online veya sistem içerisinde vize işlemi yapılamayanlar 444 18 71 numaralı çağrı merkezinden kendilerine en yakın başvuru merkezine bireysel başvuru yapmak için 01 Ocak 2012 tarihinden itibaren randevu almaları gerekecek.

iett vize

 1. oğuz diyor ki:

  merhabalar benim öğrenci akbilim 31.12.2014 te sona ericek ama otobüse biniyorum basmıyor sebebı nedir ?

 2. nevzat avcı diyor ki:

  İstanbul kart bakiye sorgulamasını nasıl yapabiliriz. Teşekkürler

 3. halit güner diyor ki:

  merhaba benim öğrenci kartım var ama artık öğrenci değilim. tam ücret alıyor benden. bu öğrenci kartını tam aylık yapabilirmiyim. yoksa mavi kartmı almam gerekiyör.

 4. yılmaz mahmut akmantürk diyor ki:

  eşim ve benim, 65 yaş üstündeyiz. indirimli sosyal kartımız var. bunları kadıköyde nerede güncelleyip bedelsiz seyahat hakkını elde ederiz.
  saygılarımla,
  yılmaz mahmut akmantürk

  • Admin diyor ki:

   İETT dolum bayilerinde ya da otomatik dolum makinalarında kartınızı güncellettirebilirsiniz.

 5. zeynep diyor ki:

  aöf büro öğrenci belgesiyle bulunduğumuz belediyeye başvurmamız gerektiğini söyledi :)

 6. Enis diyor ki:

  Merabalar ben 2012 de almıştım pasomu ve 2013’te Istanbulda olmadığım için yenilemedim 2014 te yeniliyebilir miyim? Yoksa tekrar sıfırdan mı çıkartmam lazım yardım edersejiz çok sevinirim

 7. emel diyor ki:

  Merhaba pasoma vize işlemi yaptırdığım için eski pasomu görevliye verdim. Aldığı kartın içinde kalan param sonradan geldi aklıma. İçindeki parayı yeni kartıma yüklemiş midir? (admin cevap bekliyorum)

 8. harun diyor ki:

  şimdi ben 25 aralık 2013 de pasomu aldım vizelencekmi

 9. deniz diyor ki:

  doğru düzgün hiç açıklama yok en son 2012 yılının ama 2013 yılının yok yoksa her yıl aynı mı devam ediyor?

 10. ESRA diyor ki:

  VİZE UZATMA İŞLEMİNİ AKBİL DOLUM BAYİLERİNDE YAPTIRINIZ DİYORSUNUZ FAKAT AKBİL DOLUM BAYİLERİ KADIKÖY MERKEZDEN YAPILCAĞINI SÖYLÜYOR ANCAK SİSTEM RANDEVU VERMİYOR BU DURUMDA NE YAPILMASI GEREKMEKTEDİR

Konu İle İlgili Yorum Yaz