Key Ödemeleri Sorgulama

16

Key Ödemeleri Sorgulama, Ekim 2012 Key Ödemeleri

Yeni Konut Edindirme Yardımı (KEY) listesi yayınlandı. 8’inci ödeme devresinde 479 kurumdan alınan bilgiler çerçevesinde hak sahiplerine ödeme yapılacak.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi’nin “5939 sayılı Konut Edindirme Yardımı Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair Kanunda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun ve Konut Edindirme Yardımı Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik ile 5664 sayılı Konut Edindirme Yardımı Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair Kanuna 662 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 73’üncü Maddesi ile Eklenen Hükme Göre Tespit Edilen Hak Sahipleri Listesi” bugünkü Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Key Ödemeleri Sorgulaması için Tıklayınız

Ödemeler Ziraat Bankası’ndan

Kanun gereği Tasfiye Halinde T. Emlak Bankası AŞ tarafından bildirilen listelerdeki kişiler, alacakları KEY tutarlarını bugünden itibaren üstdeki bağlantıdaki internet sitesinde sorgulayabilecek.

KEY ödemeleri, kimlik numarasıyla, yabancı uyruklu hak sahiplerine ise yabancı kimlik numarası/vergi kimlik numarası ile Ziraat Bankası’ndan yapılacak.

Hak sahibinin ölmüş olması halinde, veraset ilamına istinaden yapılacak ödemelerde yasal mirasçıların tümümün aslen/vekaleten birlikte müracaat etmeleri veya miras ortaklığına temsilci atanması gerekiyor. Bugünden itibaren 5 yıl içinde talep edilmeyen alacaklar Hazineye irat kaydedilecek.

 1. nursel yıldırım diyor ki:

  BEN BABAM HAMİT YILDIRIMIN DAN YETİM MAAŞI ALIYORUM KEY ÖDEMESİ ALABİLİRMİYİM NASIL

 2. şükrü özkan diyor ki:

  ben hiç key parasi almadım 1990 yılında emekli oldum ve uzun yıllar çaliştim nasıl alabilirim saygılar…

 3. BURÇİN KAPSIZ diyor ki:

  merhabalar;
  ocak 1990 tarihinde işbankasının sosyal tesislerinde 1994 kasım ayına kadar sigortalı olarak görev yaptım. mağaşımdan nema ve key kesintileri olduğu halde ben ödeme almadım. eski iş yerinin muhasebesine sorduğumda yangın çıkmış olduğu için evraklara ulaşmıyoruz diyorlar. sizden ricam bana yardımcı olmanız karışıklık olduğu kesin. telefon numaram 0544 463 81 03 yada mail yoluyla bilgilendirirseniz sevinirim.

 4. Güner diyor ki:

  Ben hiç alamadım dilekçe verdim ama yok çıkmadı gene ???

 5. Suna Kılıç diyor ki:

  SOSYAL GÜVENLİK KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

  SAYIN YETKİLİ,
  Bu yazım sonuç alamadığım sayısız başvurularımdan birisi.Daha nerelere ve hangi yolla başvuru yapabilirim açıkçası bilmiyorum.Bir hak aramasının bu kadar sonuçsuz kaldığı başka bir olay varmıdır bilmiyorum.Bu yazım belki ilgili birsinin dikkatini çeker.Bu yazının aynısını Sn.Fatih Acar dikkatine bile gönderdim.Ancak ne yazık ki hiçbir yanıt bugüne kadar alamadım.Televizyonda Sn Yetkililer başvuru için son hafta diye sürekli uyarı yapıyorlar.

  Key kesintilerinin yapıldığı 1987-1995 tarihleri arasında SSK ya bağlı Buca Sağlık Meslek Lisesi’nde
  Öğretmen olarak görev yapmaktaydım.Daha sonra bu okulun kapatılmasıyla Milli Eğitim Bakanlığı’na
  Bağlı okullarda çalıştım ve 2008 yılında emekli oldum.Çalıştığım dönemlerdeki (1987-1995)Konut Edindirme Yardımım bugüne kadar banka kayıtlarında görülmediğinden tarafıma ödenmemiştir.
  Bu tarihe kadar key ödemesi almadığım gibi bu konuda yaptığım itirazların hiçbirine cevap alamadım.
  O tarihlerde çalıştığım kurum kapatıldığından dilekçe verecek muhatap bulamadım.Aylarca elimde dilekçe ile dolaştım;gittiğim her kurum bizimle ilgili değil deyip bir başka kuruma yönlendirdi.Ve ben böylece dilekçemi verecek kurum bulamadım.SGK ya gittiğimde bizimle ilgili değil MEB’ e git ;MEB’e gitttiğimde bizimle ilgili değil SGK ‘ya git diyerek beni geri çevirdiler.Sonuçta İZMİR’ de sorunun çözülmeyeceğini anladım.Bu işin sizin ilgi ve aracılığınız ile çözüme kavuşacağı inancıyla size yazıyorum.
  Hak ettiğim Konut Edindirme Yardımının yasal faizi ile birlikte tarafıma ödenmesi konusunda gereğini saygıyla bilgilerinize sunarım.

  Suna Kılıç (Değirmenci)
  25.12.2012

 6. Nurcan Keçeli diyor ki:

  Devlet memuru olarak 1982 yılı 2.ayda göreve başladım şimdi emeklilik aşamasındayım. KEY ödemesinden tam olarak yararlanmam gerekiyor. Aynı kurumda (Adalet) 3 değişik ilde çalıştım. Bu güne kadar ki listelerde adım çıkmadı. Gerekirse bilgilerimi buradan da bildiririm. Lütfen biraz daha hassasiyetle incelenerek, Key ödemelerimin bir an önce yapılmasını istiyorum.

 7. ermiş koçbaş diyor ki:

  slm. sayın yetkili ben yaklaşık 3 yıldır sigortalı çalışıyorum benim key alacağım varmı? yokmu? onu öğrenmek istiyorum SAYGILARIMLA….!

 8. ermiş diyor ki:

  slm. sayın yetkili ben yaklaşık 3 yıldır sigortalı çalışıyorum benim key alacağım varmı? yokmu? onu öğrenmek istiyorum SAYGILARIMLA….!

 9. kadir dogan diyor ki:

  sayın yetkili kardeşim ben 1987 kesintibaşladı 1995 kadar ayını iş yerinde 2002 kadar ssk pirimim ödendi neden bana 50 tl ödendi allah aşkına nasıl hesap yatınız key yatmamış ise beni nasıl emekili etiler ssk am nasıl yatmış allah aşkına biraz inceleyin slmlar

 10. menderes tekel diyor ki:

  1981 sigorta girisliyim ne kadar key odemesi alabilirim

 11. mehmet atlıoğlu diyor ki:

  1998 den beri ssk var key ödemesi alabiliyormuyum

 12. remziyesarsık diyor ki:

  45361948448

 13. Dima diyor ki:

  Your welcome Bonny! If I had known about sttcih markers before I started my first lace project I would have had a lot less headaches!Julia.

 14. ali diyor ki:

  hayırlı akşamlar ben ana parayı almadım ana paran duruyor siz faizini aldınız dediler bir kaç defa bankaya gittim ama ana paranız yok dediler olurmu böyle bir şey

 15. Göksu Türkmen diyor ki:

  ya bişi sölicem bu sorgulama sayfasından yazıyorum tcyi yanlıs dio bu nedir kardas

 16. Orhan tiz diyor ki:

  Sikorta

Konu İle İlgili Yorum Yaz