Key Ödemeleri Sorgulama

14

Sonunda beklenen Key Ödemeleri gerçekleşiyor. Vatandaşa birazda olsa nefes aldıracak olan ödemeler Ziraat Bankası tarafından yapılacak Key ödemeleri Sorgulama işlemini nasıl yapabilirim?

Sonunda beklenen Key Ödemeleri gerçekleşiyor. Vatandaşa birazda olsa nefes aldıracak olan ödemeler Ziraat Bankası tarafından yapılacak.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi tarafından, “5939 Sayılı Konut Edindirme Yardımı Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair Kanunda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun ve Konut Edindirme Yardımı Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik ile 5664 Sayılı Konut Edindirme Yardımı Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair Kanuna 662 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 73. maddesi ile eklenen hükme göre tespit edilen hak sahipleri listesi yayımlandı.

Key Ödemeleri Sorgulaması için Tıklayınız

 

ÖDEMELER NEREDEN YAPILACAK?

Kanun gereği Tasfiye Halinde T. Emlak Bankası A.Ş. tarafından bildirilen listelerdeki kişiler alacakları KEYtutarlarını bugünden itibaren keyodemeleri.com internet sitesinde sorgulayabilecek.
KEY ödemeleri , kimlik numarasıyla, yabancı uyruklu hak sahiplerine ise yabancı kimlik numarası/vergi kimlik numarası ile Ziraat Bankasından yapılacak.
Hak sahibinin ölmüş olması halinde, veraset ilamına istinaden yapılacak ödemelerde yasal mirasçıların tümümün aslen/vekaleten birlikte müracaat etmeleri veya miras ortaklığına temsilci atanması gerekiyor. Bugünden 5 yıl içinde talep edilmeyen alacaklar Hazineye irat kaydedilecek.

 1. can diyor ki:

  var

 2. zafer karaca diyor ki:

  1997 de askeriye de uzman Çvş.dum ,1 kere toplu rara aldım ama diğer arkadaşlarım benden daha fazla almışlar sebebi nedir acaba

 3. muammer diyor ki:

  1998 de işe başladım ve sigorta girişim 1998 de ilk oldum ve ne zaman emekli olma imkanım olabir

 4. erkan tekin diyor ki:

  babam devlet memuru olarak 25 yıl hizmet etti 1993 yılında emekli oldu 1999 da vefat etti ben oğluyum kimlik numarasını nüfus müdürlüğünden sicil nosunu emekli sandığından aldım key için başvuru yaptım hiç bir bilgi mulunamadı diyor. neden

 5. REMZİ TUNCEL diyor ki:

  Konut Edindirme Yardımının yapıldığı tarihlerde Ziraat Bankası Akın Caddesi Ankara şubesinde Muhasebeci ünvanı ile görev yaptım.Ünvanım nedeniyle bu işlemler tarafımdan gerçekleştirilmiş ve kesintiler Emlak Bankası Yenişehir şubesideki ilgili hesaba aktarılmıştır. 3220 sayılı Konut Edindirme Yardımı Kanununa göre bu ödemelerden yararlanmam gerekmesine rağmen kurumuma verdiğim dilekçelere maaş bordrolarımın bulunamadığından bahisle menfi cevap verilmekte, bordroların tarafımdan ibraz edilmesi halinde incelemeye alınacağım bildirilmektedir. O tarihlerde görev yaptığım Akın Caddesi şubesi sonraki yıllarda lağvedilerek işlemleri Yenimahalle Ankara şubesine devredilmiştir. 1974-2001 tarihleri arasında görev yaptım.3220 sayılı kanunun ilgili maddelerine göre yardımdan yararlanabilmek için 1.1.1987-31.12.1995 tarihleri arasında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında görevli olmak yeterlidir.Ayrıca bu yardım makam ve ünvan gözetilmeksizin seyyanen aynı miktar yardım yapıldığından dolayı maaş bordrolarının ibrazı bir anlam ifade etmemektedir. Öte yandan; 3473 sayılı kanun Kamu Kurumlarında saklanması gereken evraklardan bahsetmekte olup, ”Personel Özlük dosyaları 101 yıl, maaş bordroları 45 yıl” kurum arşivlerinde saklanır denilmektedir.Kurumun asli görevini bilmemesi, umursamaması, yeterli duyarlılığı göstermemesi nedeniyle benim durumumda olan on binlerce haksahibi mağdur olmuşlardır. DURUMU TÜM KAMUOYUNUN bilgilerine arz ederim.

 6. suat diyor ki:

  1996İŞ BAŞLADIM NEMA PARASI 100TL ADIM BİRDAHA NEMA ALABİRMİYİM

 7. Atilla diyor ki:

  2006 dan bağkurluyum 20 yaşında giriş yaptım kaç senesinde ve kaç yaşında emekli olurum allahın izni ile teşekkürler

 8. fuatkaradenız diyor ki:

  cevap ver ve kaç para alacam söyle

 9. remziyesarsık diyor ki:

  keyödemereleri

 10. remziyesarsık diyor ki:

  45361948448

 11. yaprak dal diyor ki:

  dal yaprak

 12. yaprak dal diyor ki:

  kornekk

 13. kaya inan diyor ki:

  1971 doğuluyum işe başladığım tarih 1990 nezaman emekli olurun

Konu İle İlgili Yorum Yaz