PTT Yurtdışından Gelen Kargo Sorgulama

91

PTT ile yurtdışından gelen kargolarınızı sorgulamayabilir, nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun için bilmeniz gereken tek şey sipariş verdiğiniz firmanın size Barkod Numarasını vermiş olması gerekir. Bu Barkod Numarası ile ürününüzün haraketi sorgulayabilirsiniz. Dealextreme, focalprice vs. Çin Halk Cumhuriyetini kargolarınızın nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantıya giriş yaptıkdan sonra Barkod Numarası (Barcode number) bölümüne ürününüzün takip numarasını yazarak “Sorgulama” butonuna basınız. Böyle ürününüzün durumu ekrana yüklenmeye başlayacaktır.

PTT Yurtdışı Kargo Takibi Sorgulaması için Tıklayınız

Not: Eğer sorgula sonucunda herhangi bir sonuç alamassanız ürün Türkiye sınırları içine girmediğindendir.

 1. Bahar Kurt diyor ki:

  İngiltereden gelecek bir kargom vardı bu kargoyu takip etmek istiyorum ama kargo takip yerinde sadece barcode kabul ediliyor tracking number ı yazıncada sayılarımdan biri eksik oluyor yazamıyorum bu nedenle de takip edemiyorum ne yapmam lazım?

 2. husniye sebze diyor ki:

  slm hollandaya kargom vardi dugun icin elbise yaptirmistim gecen hafta dugun gecti elbisem hala gelmedi,hayatimda ilk sefer kargoy ihtiyac duymustum oda boyle oldu

 3. Laris diyor ki:

  Londradan gelicek olan bir kargom vardi ve siteden gelen maille local post ofisine ulastigini soyluyor ve tracking numarasini yazincada bi sonuc alamiyorum kargomun nerede oldugunu goremiyorum ne yapmam lazim?

 4. Ugur diyor ki:

  RF226784558SG 5GUNDE TURKIYEYE GELIP DE 10GUNDE ISTANBULDAN CIKAMADI BI SIKINTI VAR SANIRIM YOGUNLUK FALAN MI VAR

 5. Burcu diyor ki:

  Firat bey oyle bi kayboluyor ki benimki de 1 aydir ortada yok asil ptt en rezili ! Ozel firmalarda bu yasanmiyor ama gel gor ki ptt ye gidip soyledigim en bana ne denilse begenirsiniz o artik kaybolmustur,bulunmaz denildi boyle insanlarla irtibat icindeyiz ne yazikki ben de pesini birakmam diyodum ama bu tur kisiler bezdiriyo :O:O

 6. Vildan diyor ki:

  Merhaba.

  Londra’dan iki adet paket beklemekteyim. Normal posta ile gönderdiklerinden bir takip numarası yok. İsim ile sorgulama yapamıyor muyum ?

  Saygılar.

 7. faruk başçıl diyor ki:

  faransadan kolim gelecekdi

 8. Yacouba Toure diyor ki:

  Salam. Fildişi sahillerinden bir kargo almalıyım. Normalde bana dediler ki bu hafta kargom alabiliyordum ama almadım o yüzden internette bilmek istiyordum nerede şimdi. Barkod numarası RR002344012Cİ.

 9. fırat diyor ki:

  amerikadan 2 kargom vardı. 1i 18inde biri 20sınde kargoya verildi. 20sinde verilen geldi 18inde verilen kayıp. acilen bişey yapılsın bu işe. bu nedir rezalet!!!!! bizde ptt çalışıyor diyoruz. kayboldu eminim ama peşini bırakmıcam.

Konu İle İlgili Yorum Yaz