PTT Yurtdışından Gelen Kargo Sorgulama

84

PTT ile yurtdışından gelen kargolarınızı sorgulamayabilir, nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun için bilmeniz gereken tek şey sipariş verdiğiniz firmanın size Barkod Numarasını vermiş olması gerekir. Bu Barkod Numarası ile ürününüzün haraketi sorgulayabilirsiniz. Dealextreme, focalprice vs. Çin Halk Cumhuriyetini kargolarınızın nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantıya giriş yaptıkdan sonra Barkod Numarası (Barcode number) bölümüne ürününüzün takip numarasını yazarak “Sorgulama” butonuna basınız. Böyle ürününüzün durumu ekrana yüklenmeye başlayacaktır.

PTT Yurtdışı Kargo Takibi Sorgulaması için Tıklayınız

Not: Eğer sorgula sonucunda herhangi bir sonuç alamassanız ürün Türkiye sınırları içine girmediğindendir.

  1. Yacouba Toure diyor ki:

    Salam. Fildişi sahillerinden bir kargo almalıyım. Normalde bana dediler ki bu hafta kargom alabiliyordum ama almadım o yüzden internette bilmek istiyordum nerede şimdi. Barkod numarası RR002344012Cİ.

  2. fırat diyor ki:

    amerikadan 2 kargom vardı. 1i 18inde biri 20sınde kargoya verildi. 20sinde verilen geldi 18inde verilen kayıp. acilen bişey yapılsın bu işe. bu nedir rezalet!!!!! bizde ptt çalışıyor diyoruz. kayboldu eminim ama peşini bırakmıcam.

Konu İle İlgili Yorum Yaz