Sandık Görevlisi Nasıl Olunur

4

Sandık Görevlisi Nasıl Olunur, Sandık görevlisi ücreti ne kadar, Sandık görevlisi olmak için nereye başvurulur 2014… Sandık görevlisi nasıl olunacağı hakkında bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. Seçimler sırasında en önemli görev sandık görevlilerinindir.

sandık görevlisi nasıl olunur

Demokratik ülkeler de belli yıllarda yapılan genel ve yerel seçimler dahilinde çalışan sandık görevlileri; genelde halka açık gerçekleştirilen seçimlerin yapılmasında düzeni sağlayıp seçimin sağlıklı bir şekilde bitirilmesini sağlarlar.

Sandık Görevlisi Nasıl Olunur ?

Sandık görevlisi olmak isteyenler bulundukları bölgeye en yakın seçim kurumuna giderek isteklerini bildirmeliler. Başvurularda yapılan elemeler sonucunda görev verilen kişilere iletişim araçları ile ulaşılarak yapmaları gereken görevler hakkında bilgiler verilmektedir. Sandık görevlisi olmaya hak kazanan kişiler yapacaklarını işin ehemmiyeti hususunda eğitim almak için seminere davet edilir. Bu seminerde görevlilere seçim esnasında ve seçimden sonra neler yapmaları gerektiği hakkında bilgi verilir. Seçim esnasında sandık görevlileri hiçbir koşulda yerlerinden ayrılmaz ve o kişinin görev sürecinde duyacağı tüm ihtiyaçlar kurum tarafından karşılanır.

Sandık Görevlisi Ücreti 2014

 

B) İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI

Başkanlar ve İl Seçim Kurulları Üyeleri : 76,50 TL

İlçe Seçim Kurulları Üyeleri : 61,50 TL

Seçmen Kütük Bürosu Müdürleri : 72,50 TL

Seçmen Kütük Bürosu Zabıt Katipleri : 67,50 TL

Seçmen Kütük Bürosu Hizmetlileri : 61,50 TL

Askı Yeri Görevlileri : 56,50 TL

Memurlar (Başka kurum personeli olup görevlendirilenler) : 56,50TL

Şoförler (Başka kurum personeli olup görevlendirilenler) : 56,50 TL

Hizmetliler (Başka kurum personeli olup görevlendirilenler) : 56,50 TL

C) SANDIK KURULLARI

Başkan : 70,50 TL

Üye : 61,50 TL

D) BİNA SORUMLULARI : 70,50 TL

  1. fatih diyor ki:

    bende sandık kurulu görevlisiyim ve hiç seminere katılmadım :) sorun olurmu hiç bişey bilmiyorum yapacagım hakkında yardımcı olurmusunız

  2. ela diyor ki:

    siyasi partili asil üye olarak görevliyim fakat görevli olduğum sandığım nerede internetten öğrenemedim oy kullanacağım sandığı biliyorum diğeri için yardımcı olursanız sevinirim yoksa ilçe başkanlığına gideceğim

  3. kubra diyor ki:

    Arnavutkoyde sandik gorevlisiyim ama sariyerde oturuyorum oyunu arnavutkoydemi kullanicam.

Konu İle İlgili Yorum Yaz