Tapu Harç Sorgulama

2

Tapu Harç Sorgulama

Tapuda gösterilecek tutarı yazarak online öğrenmek mümkündür. Resmi kayıtlarda satmış veya almış olduğunuz mülkiyetin rayiç bedeli binde üçü kadar hesaplanmasına rağmen bu bedelin binde otuz içi olduğu söylenmektedir. Bu sorgulamayı bazı siteler de yapılması mümkündür. Ama en güvenli kaynak olarak devletin resmi sitesinden yapmak hem güvenli olacak hem de doğru sonuçlara ulaşma imkânı sunacaktır.

tapu harç sorgulama

Tapu harcı sorgulama işlemini farklı internet site aracılığı ile yapılabilmektedir. Ayrıca bizzat bulunduğunuz ilçe belediyesine başvuru yaparak da öğrenme imkânına sahipsiniz. Yapılacak işlemlerde ücret verilememektedir. Tapu harcını internet üzerinden çevrimiçi olarak sorgulamak için internet sitelerine giriş yapmanız yeterli olacaktır. Eğer girmiş olduğunuz sayfada direkt olarak sorgulama paneli çıkmıyor ise izlenecek yollar sayfada belirtilmiştir. Bu yolları izleyerek rahatça ulaşılabilmektedir. Ayrıca dikkat edilmesi gereken husus tapudaki meblağın yazılmasıdır.

Tapu Bilgileri Sorgulama İşlemi Yapmak için Tıklayınız

Tapu Harç Sorgulama işlemi e-Devlet tarafından şifresiz sunulmaktadır.

Tapu Harç Sorgulama işlemi için kurum bilgisi ve harç sorgu nosunun bilinmesi gerekmektedir.

Tapu Harç Sorgulama hizmeti tek aşamalıdır, ekranda gürdüğünüz formu doldurup, gönderdiğinizde işleminiz tamamlanacaktır.

  1. Hasan Uçar diyor ki:

    tapu sorgula

  2. mmustafa çıtak diyor ki:

    tapu bilgilerim

Konu İle İlgili Yorum Yaz