Askerlik Sevk Belgesi

12

Askerlik sevk belgesi alma e-devlet, Askerlik sevk belgesi nasıl alınır, askerlik sülüs kağıdı. e Devlet askerlik sevk işlemleri hakkında tüm bilgileri ve sevk belgesini bilgisayarınıza kaydetme ile ilgili tüm bilgileri size detaylı anlatacağız. Askerlik hizmetine tabi yükümlüler artık  Askerlik Sevk Belgesi için şubeye gitmeden e-devletle sevk edilecek. Buda şubelerde oluşan kuyrukların önüne geçecek.

askerlik sevk belgesi

Askerlik Sevk İşlemleri

 • Mayıs 2014 er celbinden itibaren askerlik şubesine gitmeden e-Devlet üzerinden sevk belgesi alinabileceği ve birliklere katılabilecek.

18-30 Nisan 2014 tarihleri arasında TC kimlik numarası ve şifreleriyle girecekleri ‘e-Devlet-Milli Savunma Bakanlığı-ASAL Hizmetleri’ bağlantısı üzerinden sevk belgelerinin çıktısını alabileceklerdir.

Birlik adresi, sevk tarihi, katılış tarihi, taşıma ve iaşe bedeli kapsamında kendilerine ödenecek para miktarı gibi bilgilerin yer aldığı sevk belgesinin çıktısını alacak olan yükümlüler, askerlik şubesi başkanlıklarına uğramadan nüfus cüzdanı ile birlikte eğitim merkezlerine/birliklerine katılış yapabileceklerdir.

Askerlik Sevk Belgesi Almak için Tıklayınız

Bilgi: Bağlantı 18 Nisan’da aktif olacaktır.

Sevke ilişkin taşıma ve iaşe bedel ödemeleri yükümlülerin TC kimlik numaraları esas olacak şekilde PTT’ye yatırılacak ve e-Devlet üzerinden sevk belgesinin alınmasını müteakip 5 iş günü içerisinde herhangi bir PTT şubesinden elden veya PTT Kart vasıtasıyla PTT ATM’lerinden çekilebilecektir. E-Devlet üzerinden sevk işlemini tercih etmeyen yükümlülerin sevk işlemleri, mevcut uygulamada olduğu gibi askerlik şubesi başkanlıkları tarafından yapılmaya devam edilecektir.

Ağustos 2014 tarihinden itibaren e-Devlet üzerinden sevk işlemlerinin diğer statüdeki (yedek subay, kısa dönem) yükümlülere de uygulanması için çalışmalara devam edilmektedir.

 1. benhur diyor ki:

  AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 04/02/2016 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ
  YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR.
  bu nedemk oluyo anlatırmısınız

 2. dilaver diyor ki:

  neden halla benım zaman gelmedı ya ben bi an onçe asakerlık yapmak istıyorum ya tretıblerım gıdıyorlar ben kaldım burda ben onlarla beraber olmak istıyorum

 3. mustafa diyor ki:

  askerlik

 4. sezer diyor ki:

  beniö askerligim belli oldumu

 5. ADEM DELİOĞLU diyor ki:

  ya bu askerlik yeri nerden ögrencez şubaylık için bi yazi çikip duruyo yardimm

 6. ibrahim Yüksel diyor ki:

  Genuz siniflandirma bulanamdi yaziyor bi aciklama yapicakmisiniz

 7. ayhan diyor ki:

  peki hocam yerler belli olduğunda hemen sülüsüde çıkartabiliyormuyuz ?

 8. dorukan hıçkıran diyor ki:

  henüz sınıflandırma sonucu bulunamamıştır diyor sayfada bir sıkıntı yokrue dimi 18 nısandan ıtıbaren alabılırız bılgılerımızı yani …

 9. Mertcan diyor ki:

  Hani ben alamadım nasıl olacak ?

 10. Mehmet Özgür diyor ki:

  Bu güzel uygulama oldu saatlerce şubede aml gibi bekle bekle akşam oluyordu şimdi tık diye alınacak

Konu İle İlgili Yorum Yaz