e Devlet Girişi

3

E-Devlet Giriş Yöntemleri Nelerdir?

e-Devlet sistemine giriş için 4 alternatif yöntem vardır e devlet giriş için en çok tercih edilen yöntem PTT’den alınan e-devlet şifresi yöntemidir. e-devlet giriş yaparak elektronik ortamda yapabileceğiniz çevrimiçi bir kamu hizmetidir. Bu sistem sayesinde vatandaşlar kamudan alacakları hizmetleri 7 gün 24 saat sıra beklemeden, oturdukları yerden yapabiliyorlar. Size tavsiye edebileceğimiz e-devlet girişi yöntemi 1. yöntemdir. Yazının devamında e-devlet giriş sayfası hakkında tüm bilgileri bulabileceksiniz.

e devlet girişi

1-Siteme e-Devlet Şifresi ile Girmek için Tıklayınız…

 

2- Siteme Mobil İmza ile Girmek için Tıklayınız…

 

3-Siteme Elektronik İmza ile Girmek için Tıklayınız…

 

4- Siteme T.C Kimlik Kartı ile Girmek için Tıklayınız…

e-Devlet şifresi nasıl alınır?

e-Devlet şifrenizi içeren zarfınızı PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimliğinizi ibraz ederek 2 TL karşılığında temin edebilirsiniz.

Şifre ilk alındığında PTT tarafından işlem masrafı olarak 2 TL tahsil edilmektedir. Şifrenin kaybedilmesi, unutulması vb. durumlarda PTT’den alınacak her şifre için ayrıca 10 TL ücret ödenmektedir. Bu işlem masrafı dışında herhangi bir yıllık ücret ödenmesi söz konusu değildir.

Mobil imza nasıl alınır?

Mobil elektronik imza GSM işletmecileri tarafından sunulan bir hizmettir. Mobil imza aboneliği üç aşamadan oluşur. Ön başvuru, Başvuru ve Aktivasyon. Bu hizmeti sunan Turkcell ya da Avea’ya başvurarak ayrıntılı bilgi alabilir ve başvuru yaparak bir mobil imza edinebilirsiniz. E-devlet Kapısında mobil imza kullanımı için e-Devlet Kapısı’nca herhangi bir ücret talep edilmezken, GSM operatörleri tarafından bir ücretlendirme mevcuttur. Mobil İmza ücretlendirmesi hakkında Turkcell veya Avea’dan bilgi edinebilirsiniz

Elektronik imza nasıl alınır?

Elektronik imza, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından onaylı Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcılar tarafından sunulmaktadır. Bu firmaların listesi ve diğer bilgilere www.tk.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

TC kimlik kartı nasıl alınır?

T.C Kimlik Kartı, yakın gelecekte kanuni olarak nüfus cüzdanın yerine geçerek, vatandaşlık kartı olarak kullanılacaktır. T.C Kimlik Kartı, yapılan pilot uygulama kapsamında, Bolu ilinde ikamet eden vatandaşlarımıza verilmektedir. T.C. Kimlik Kartı ile giriş yapabilmeniz için iki yöntem bulunmaktadır.

Standart Kart Okuyucu ile giriş: T.C Kimlik Kartı ve PIN ile giriş yapabilirsiniz. Bilgisayarınızda standart kart okuyucunun sürücüsü ve AKİS sürücüsü kurulu olmalıdır.

Kart Erişim Cihazı ile giriş: Sahip olduğunuz bir KEC ile www.turkiye.gov.tr‘nin belirleyeceği politika ile giriş yapabilirsiniz. Giriş, ilk etapta Kart, PIN ve Parmak İzi üçlüsü kullanılarak yapılacaktır. Bu yöntem standart kart okuyucuya göre çok daha güvenli bir giriş yöntemidir. Bilgisayarınızda KEC Sürücüsü ve OYA kurulu olmalıdır

  1. mehmet mihdi bilici diyor ki:

    Devlet şifresini

  2. HİLMİ GÜZELCEOGLU diyor ki:

    ben ankaanın akyurt ilçesinden yazıyorum.yüzde 45 özürlü birisiyim iki yıl önce akyurt belediyesinde çalışırken birden işten çıkarıldım.ve mahkemeye başvurdum.kazandım halde işe geri alınmadım.ve yerimizede yeni 2 adet işçi alındı bize mazeret olarakta işçi fazlalıgı gösterilmişti. saygılarımı sunarım.geregini arz ederim.

  3. halil geniş diyor ki:

    e devlet sifremi unuttum.nasıl bulacam.yardımcı olurmusunuz lutfen ??

Konu İle İlgili Yorum Yaz