e-Devlet Şifrem Yanlış

36

Son zamanlarda e-Devlet Şifrem Yanlış, e-Devlet Şifremi Kabul Etmiyor görüşleri web sayfasında sıkça dile getiriliyor bizde bu konuda vatandaşlarımıza yol gösterecek bilgiler hazırladık. Bir çok vatandaş son zamanlarda aldıkları e-Devlet şifrelerinden veryansın ediyorlar. Yeni aldıkları şifreleri doğru bir şekilde girmelerine karşın sistem bu şifreyi kabul etmiyor ve böylece parasını vererek şifreyi alan vatandaş mağdur oluyor. Bu gibi durumda vatandaş olarak ne yapabileceğinizi yazımızın devamında bulacaksınız.

e-devlet yanlış şifre

İşte tıpkı üstdeki resmi gibi hata alıyorsanız bu SİSTEM SORUNUNUN Cezasını yine vatandaş ödüyor cezalı bir şekilde 10 TL ödeyerek yeni şifre almakdan başka alternatifi henüz gözükmüyor. Bizde sizler için bu gibi durumda olan kişiler için yasal haklarınızı kullanmanız için bilgiler aktaracağız.

Kullanıcımızın Görüşü ;  e-Devlet yani www.turkiye.gov.tr  internet adresi uzantısıyla faaliyet gösteren bahse konu site ile ilgili ben ve çevremdeki bir çok kişi sorun yaşamakta ve mağdur olmaktadır. siteden faydalanabilmek adına herhangi bir ptt şubesine giderek 1 tl karşılığında geçiçi bir şifre almaktayız. aldığımız bu geçici şifreyi siteye girmek suretiyle değiştirerek yeni değiştirmiş olduğumuz şifreyle farklı tarihlerde girmemize rağmen belli bir zaman dilimi geçtikten sonra şifreyi kesin ve emin olarak bilmemize rağmen şifre kabul edilmeyerek sistem yanlış şifre girdiğimize dair hata vermektedir. bu sebeple de tekrar yeni bir şifre alabilmek amacıyla ptt şubesine gittiğimizde ikinci kez olduğu için 10 (on) tl talep edilmektedir. bu ücreti de ödeyip 2. yeni bir şifreyi alıp sistemden yeni bir şifreyle değiştirerek güncellediğimiz şifreyi hem telefonumuza hem not kağıdına not etmek suretiyle muhafaza etmemize rağmen belli bir zaman zarfından sonra yine şifremizin yanlış olduğuna dair sistemden uyarı almaktayız. bugun telefonuma ve not kağıdına kaydettiğim e devlet şifresini girmeme rağmen gene şifremin hatalı olduğuna dair uyarıyla karşılaşınca e devletin müşteri hizmetleri numarası olan 160 nolu hattı arayarak durumumu ve mağduriyetimi bildirdim. telefondaki görevlinin tarafıma sormuş olduğu güvenlik sorularına doğru cevaplar vermeme rağmen görevli bana şifremi her türlü olasılıklarda denememi, olmadığı takdirde ise ptt şubesine giderek ücret karşılığında yeni bir şifre almam gerektiği hususunu anlatarak beni bu şekilde yönlendirmiştir. bu benim yaşamış olduğum sıkıntıyı ailem ve yakın çevremden birçok kişi yaşamıştır. yine internet ortamında bu site ile ilgili yapılan yorumlara bakıldığında size bahsettiğim şikayet tarzında birçok yorum ve eleştiri yapılmıştır.gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim.

e-Devlet Şifremi Kabul Etmiyor Ne yapabilirim ?

1- Öncelikle aldığınız şifrenizi %100 doğru bir şekilde girmenize rağmen giriş yapamıyorsanız; İnternet Explorer tarayıcısını kullanarak giriş yapmayı deneyin.

2-  İnternet Explorer tarayıcısı ile girmenize rağmen hata devam ediyorsa ALO 160 Hattını arayarak e-Devlet ile ilgili tüm sorunlarını sorabileceğiniz bir müşteri hizmetleri numarası var.

3-  Üstdekileri uygulamanıza rağmen hala bir sonuca ulaşamadınız mı? Yasal hakkınızı kullanın ve Başbakanlığa şikayette bulunun size 1 hafta içinde şikayetinizin sonucu bildirecekler. * Bimere Online Şikayet Başvurusu için Tıklayınız

4- Bu maddeyi yazmak istemezdim ama bir çok vatandaşımız PTT’ye giderek yeni şifre alarak ancak sorunu çözüyor. Fakat işin kötü yanı yeni şifre için 10 TL ödemelisiniz.

 1. ahmet diyor ki:

  safiyeyi seviyorum

 2. filiz diyor ki:

  e-devlet şifremi gayet iyi biliyorum !!! yıllardır kullandığım bir şifre. ama on gündür şifremi kabul etmiyor. firefox, chrome, ve explorer den defalarca kez denedikten sonra girebiliyorum. şifrem hala aynı ve değiştirmedim. şu siteye giriş sorununu hallederseniz ne güzel olucak. böyle bir sitede giriş sorunu yaşanması gerçekten çok gülünç !!!

 3. mücahit bolat diyor ki:

  evet arkadaşlara katılıyorum her 3 ayda bir şifre üretmek zorundamıyız insan unutuyor bide doğru yazıyorsun kabul etmiyor hata veriyor bizim suçumuz ne kardeşim her seferinde cezamı verelim buna bir çare bulun

 4. fikret çetin diyor ki:

  sayın başbakanım ben yaklaşık 40 senedir kayseri de hazine arazisi üzerinde oturuyorum bu arazi defalarca afa üğradı 1983 yılında yeminli burolar kuruldu bizden paralar alındı hesaplamalar yapıldı bize satılması için ve biz kayseri belediyesi adına o zaman yanı 1983 yılda 2000 tl para yatırdık o günkü harcadığımız paralar o mevkilerde arsa alabilirdik şimdi ise kayseri melikgazi belediyesi bize bu arsaları vermeye yanaşmıyo sayın yöneticilerimiz bir empati yapsın bizim yerimize kendilerini koysun bir ömür verdik ben baba anemi anami babami burda kaybetim çocuktum büyüdüm baba oldum dede oldum iş hayatına girdim emekli oldum 12 eylul öncesi gece saat 3 te kalkıp gazyağı kuyruklarına gittim çocuk halimle elktriğimiz suyumuz yoktu buralar çöplüktü bugün kayseri merkezi bir yerde ne altyapı ne kanalizasyonumuz var her an yıkılır başımıza endişesi yaşıyoruz çocuklarımız hergün hasta b 2 yasası çıktı siz şunu dediniz biz fakir fukaranın hakkını kimseye yedirmeyiz dediniz bu sözünüzde durmanızı istiyor zenginlere verilmek isteniyor buralar biz bunu seziyoruz hz ömer adalati lütfen başka bişey değil buralar bizlere makul fiatla satılsın istiyoruz saygılarımla benim telefonum 0532 767 90 60 fikret çetin köşk mah vezir çıkmazı no 9 melik gazi kayseri

 5. Nergiz diyor ki:

  bugün aldım şifremi (ilk kez)kullanayım dedim nerdee.. sürekli hatalı..2tl gitti yani…dolandırıcılık resmen.

 6. şifre mağduru diyor ki:

  bu nasıl iştir arkadaş şifre kabul etmiyor bir türlü ikinci bir şifre için 10tl istiyorlar düpedüz soygun!

 7. Recep diyor ki:

  Allah yardımcımız olsun yoksa miilet açlıktan ölecek bunlar fakirden alıyor zengine veriyor

 8. Koyun olmayın diyor ki:

  Göz göre göre beceriyorlar adamı ama elimiz mahkum sıkıysa hakkını ara, yersin biber gazını, jopu valla ona göre. Ey %50 aç gözlerini.

 9. budamıgoldeyil diyor ki:

  devlet daha vatandaşını bile sayamıyo, böyle mucizeler beklemek ahmaklık olur… vergisi kesilmiş asgari üçretin içinden ikinci kez nasıl vergi kesiliyo gibi mücizeler.

 10. recep diyor ki:

  sanki 7o milyon vatandaşın hepsinde bilgisayaar varmış gibi ilkel bir düşünceyle,e devlet şifreleri 2 ay sonra geçersiz olmaktadır,beyler beyinlerinizi de çağa uydurun,amaç vatandaşı kazıklayıp parasını söğüşlemekse,o başka..

Konu İle İlgili Yorum Yaz