e Devlet Şifresi Alma

109

e Devlet Şifresi Alma

e-Devlet şifrenizi içeren zarfınızı PTT merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimliğinizi ibraz ederek temin edebilirsiniz. Şifre ilk alındığında PTT tarafından işlem masrafı olarak 2 TL tahsil edilmektedir. Şifrenin kaybedilmesi, unutulması vb. durumlarda PTT’den alınacak her şifre için ayrıca 4 TL ücret ödenmektedir. Bu masraf dışında herhangi bir yıllık ücret ödenmesi söz konusu değildir.

MOBİL İMZA NASIL ALINIR?

Mobil elektronik imza GSM işletmecileri tarafından sunulan bir hizmettir. Aboneliği üç aşamadan oluşur. Ön başvuru, başvuru ve aktivasyon. Bu hizmeti kullanmak için GSM operatörlerinden bilgi alabilirsiniz. e-Devlet Kapısı’nda mobil imza kullanımı için e-Devlet Kapısı’nca herhangi bir ücret talep edilmezken, GSM operatörleri tarafından bir ücretlendirme mevcuttur.

ELEKTRONİK İMZA NASIL ALINIR?

Elektronik imza, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından onaylı Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcılar tarafından sunulmaktadır. Bu firmaların listesi ve diğer bilgilere www.tk.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

TC KİMLİK KARTI NASIL ALINIR?

TC kimlik kartı, yakın gelecekte kanuni olarak nüfus cüzdanının yerine geçerek, vatandaşlık kartı olarak kullanılacaktır. TC kimlik kartı, yapılan pilot uygulama kapsamında, Bolu ilinde ikamet eden vatandaşlarımıza verilmektedir. TC kimlik kartı ile giriş yapabilmeniz için iki yöntem bulunmaktadır:

Standart Kart Okuyucu ile giriş: TC kimlik kartı ve PIN ile giriş yapabilirsiniz. Bilgisayarınızda standart kart okuyucunun sürücüsü ve AKİS sürücüsü kurulu olmalıdır.

Kart Erişim Cihazı ile giriş: Sahip olduğunuz bir KEC ile www.turkiye.gov.tr’nin belirleyeceği politika ile giriş yapabilirsiniz. Giriş, ilk etapta kart, PIN ve parmak izi üçlüsü kullanılarak yapılacaktır. Bu yöntem standart kart okuyucuya göre çok daha güvenli bir giriş yöntemidir. Bilgisayarınızda KEC sürücüsü ve OYA kurulu olmalıdır.

 1. Leman diyor ki:

  Merhaba. ben yabanci uyrukluyum, ikamet tezkerem var. e-devlet sifresi ala bilir miyim?

 2. cemil diyor ki:

  Ben ptt den zarf aldim ama ici bos .s

 3. menankolik diyor ki:

  ptt dn başka byerde almsnz

 4. ahmet diyor ki:

  devlet şifresi almamız lazım

 5. kazım yeter diyor ki:

  e devlet şifremi istiyorum

 6. vakkas karaoglan diyor ki:

  eskerlik geldimi gelmedimi onu örenecektim birde yerimi örenecektim şifre almam lazım

 7. cabbar akın erdoğdu diyor ki:

  ben birşey soracaktım 2.5 ay ceza evinde yattım 2.5 2 erkek servisinde ruhsağlığında yattım 21 günde 6.erkek koğuşunda yattım lütfen yardımcı olurmusnmz bunalımdayım kamuda cezamı hafifletecek bir iş varmı varsa nasıl olacak

  2 senede 6 aya bir 15 gün yatıp çıkmama gerekiyormus

 8. yusuf diyor ki:

  yurt dışında yaşıyorum e devlet şifresi nasıl alabilirim

 9. murat diyor ki:

  bana şifremi gönderin

 10. Salih diyor ki:

  e-devlet şifresi istiyorum

 11. hamdi diyor ki:

  dava dosyalarımkotturletmek

 12. mehmet diyor ki:

  Yurttaşındaydı e devlet şifresi nasıl alabilirim

 13. ÖMER diyor ki:

  iş mahkemesinin sonucu

 14. musafa sıtkı yenal diyor ki:

  e devlet şifresi istiyorum

 15. imirza diyor ki:

  bunu çalmayın

 16. ahmet diyor ki:

  e devlet şifresi için neden ücret ödemek zorundayız?

 17. medine diyor ki:

  e-devlet şifresini yurtdışında yaşayanlar nasıl alabilir?

Konu İle İlgili Yorum Yaz