Emekli Adres Değişikliği

2

Emekli Sandığına mensup emeklilerin herhangi bir adres değişikliği halinde; maaşlarının düzenli olarak ödenebilmesi ve bundan başka herhangi bir problemin oluşmaması için bunu Emekli Sandığı kurumuna bildirmeleri gerekmektedir.

Adres değişikliğini internet üzerinden sağlayan sorgu ünitesi sayfasında hemen hemen bütün emekli sandığı web sayfalarında karşılaşabileceğimiz gibi iki seçenek bulunmaktadır. Bunlardan biri sayfanın sol kısmında, diğeri de sağ kısmında olup iki sorgu ünitesi de aynı işlevi görmektedir. Bunlardan yalnızca ve yalnızca bir adedini kullanarak adres değişikliğinizi yapabilirsiniz.

Sayfanın sağ kısmındaki sorgu ünitesi diğerinden farklı olarak Sağlık Karne numaranızı, diğeri de sol kısımdan farklı olarak Emekli tanıtım kartınızdaki seri no’yu istemektedir. Hangi bilgiyi girmek istiyorsanız onu seçerek (sağ veya sol) sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Emekli Sandığı Adres Değişikliği işlemini yapmak için tıklayınız.

Adres Değişikliği Sorgulama Sayfası

  1. GÜNDÜZ diyor ki:

    Yeni Ev Adresim; Meydan Kavağı Mah; 1565 sok,Perihan Aksu Ap;Ap No;16. Daire 1. Muratpaşa /ANTALYA . 07200.Adresimi Balıkesir Edremit Akçay beldesinden yukarıdaki Antalya adresine aldım gereğinin yapılmasını ve Adres değişikliyimin yapılmasını rica ederim. Gündüz AŞABAY.

  2. celal kipoğlu diyor ki:

    tokat ziraat bankasından aldığım emekli maaşımı, yalova ziraat bankası şubesinden almak istiyorum.

Konu İle İlgili Yorum Yaz