İlaç Katılım Payı Sorgulaması

3

Emekli sandığı emeklisi iseniz emekli sandığı web sayfalarından kolaylıkla İlaç Katılım Payı sorgulaması yapabilirsiniz. Bunun için konu sonunda size verilen mavi linki kullanınız ve aşağıdaki yönergeleri izleyiniz.

İlaç katılım payı sayfasına girdiğinizde sizden iki bilginin istendiğini göreceksiniz. Bunlar emekli sicili ve Karne Numarasıdır. Bu kutucuklara size ait olan emekli sicil numarası ve karne no’yu girerek Tamam düğmesine tıklamalısınız.

İlaç Katılım Payı Sorgulaması

Sosyal Güvenlik Kurumu artık online olarak Emekli Sandığı İlaç Katılım Payı Sorgulama hizmetini artık vermemektedir. Konuyla ilgili bilgi almak için bulunduğunuz ilin SGK Müdürlüğü’ne başvurmanız gerekmektedir.

 1. BEYHAN diyor ki:

  bana fiyat farkını anlatırmısınız. eğer duyduğum doğruysa aradaki fiyat farkı benim alacağım ilaçtan fazla ise bu farkı bana geri ödeyecekmisiniz çok merak ediyorum. saygılarımla

 2. ahmet gökçe diyor ki:

  Anneme bakmakla yükümlüyüm ilaç alıyoruz her ay, ne kadar katkı payı alındığını takip edemiyoruz Bunun bir koayı yok mu?.

 3. necmettin unsal diyor ki:

  benim emeklilik maasimda 66 tl saglik kesintisi gordugumde gozlerim faltasi gibi acildi bu ne yahu dedim
  emekli eziyetimi aldigimiz ne ki.
  66 tl doktor muayene ve ilac masrafi halbuki raporlu olarak aldigim ilaclar ve benden eczane 10 tl fark almistilar bu nasil sey bi mana veremiyorum lutfen bana izah ediniz.

  esime 17 lira kendime 36 lira muayene ucreti yazmislar.
  lutfen aciklarmisiniz

Konu İle İlgili Yorum Yaz