Ehliyet Sınav Sonuçlarına İtiraz

35

Ehliyet Sınav Sonuçlarına İtiraz

Kendinizden kesin emin bi şekilde girdiğiniz ehliyet sınavında istediğiniz sonucu alamadınız yani geçer not olan 70 puanı alamadınız bunu için itiraz hakkınızın olduğunu unutmayın. Yapmanız gereken Eğitim Teknolojileri’nin banka hesabına 10 TL yatırarak aldığınız dekont ile birlikte itiraz dilekçesinizi aşağıda bulunan adrese göndermek.

1-) Sınav sorularına, cevap anahtarına ve sonuçlara yapılacak olan itirazlar internetten yayımlanmasından itibaren en geç 10 (on) gün içinde dilekçeyle Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne yapılabilecektir.

2-) İtirazların incelenmesi için aday adına T.C Ziraat Bankası Beşevler Ankara Şubesindeki Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye işletmesi’nin 5495218/5001 numaralı hesabına 10 (on) TL yatırılması gerekmektedir.

3-) Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da çıkarılan adayların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmayacaktır.

4-) Faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

5-) İtirazların cevaplanmasında Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü genel evrak kayıt tarihi dikkate alınacaktır.

6-) Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T.C. kimlik numarası belirtilmeyen, banka dekontu eklenmemiş, imza ve adresleri olmayan dilekçeler dikkate alınmayacaktır.

Sınav merkezinde bulunan her türlü sınav evrakının aslı veya fotokopisi yargı organları dışında Bilgi Edindirme Kanununun 7. maddesine göre aday dahi1 hiçbir kişiye ya da kuruma verilemez ve gösterilemez.

Bu sınava başvuran adaylar bu kılavuzda yer alan hükümleri kabul etmiş sayılırlar.

İtiraz Dilekçesi Nasıl Olmalıdır?

İtiraz Dilekçenize adınızı, soyadınızı, tc kimlik numaranızı, iletişim bilgilerinizi ve itirazınızı belirtir şekilde talebinizi ekleyerek gönderebilirsiniz.

Örnek : 10.11.2011 tarihli ehliyet sınav sonuçlarından beklemediğim bir puan aldım. Kağıdımın tekrar incelenmesini bilgilerinize arz ederim.

 1. Cem diyor ki:

  Lütfen bilen biri cevaplasın itiraz ediyimmi kabul olurmu eminm 100 aldıgıma ama cevap kutucuguna yazmadım bişey soru kitapcıgına yazdım hep

 2. Cem diyor ki:

  Cevap anahtarını doldurmayı unuttum itiraz edebilirmiyim kesin 100 almıştım

 3. oguz diyor ki:

  Arkadaşlar bu dilekçe nasi yazılıyor bi yardimci olun

 4. eray diyor ki:

  nereye başvurmam gerekio bilginiz varmı

Konu İle İlgili Yorum Yaz