Kasko Değeri Sorgulama

3

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi sitesindeki “Araç Kasko Değeri Sorgulama” sayfası yoluyla “Kasko Değeri Sorgulaması” yapabilirsiniz. Kasko Değeri Sorgulaması için, önce yıl, sonra araç modeli seçmeniz yeterli olacaktır. Kasko Değeri Sorgulaması için aşağıdaki linke tıklayınız.

Birligimiz üyesi sigorta sirketlerinin sigortaladiklari motorlu kara tasitlarinin kasko degerlerini belirlemelerinde yardimci olmak üzere, piyasa fiyatlari gözönüne alinarak saptanan ve sektör içi bir hizmet geregi Birlik üyelerine duyurulan bu fiyatlarin yapilacak islemlerde esas alinmasindan, TSRSB hiç bir sekilde sorumluluk kabul etmez.

Aracınızın kasko değeri için markayı seçmeniz yeterli olacaktır. Tüm kasko değerleri listesini, sıkıştırılmış excel dosyası olarak bilgisayarınıza indirmeniz de mümkün.

KASKO Değeri Sorgulama için Tıklayınız

 1. Özlem diyor ki:

  Ben Almanya Berlin’den 14.5.14 tarihinde acil mektup gönderdim ve 54€ kadar bir miktar ödedim ve bana bu bedel karşılığı kargomun iki gün icinde erzurumda olucak denildi
  Sorun ne anlamıyorum Türkiye’de malesef üzülerek söylüyorum kimse ısinin adamı değil
  Sizi kime şikayet edim ?
  Şikayet edeceğim kisilerde sizin gibi
  Bu mesajı sadece size nekadar ……… etsem az
  Bizim milletden malesef adam olmaz böyle gelmiş böyle gider cevap beklemiyorum sizden hic birsey beklemiyorum

  • SEMA diyor ki:

   sayın özlem hanım;
   Almanya berlinden E-pota göndermişsiniz. sıkıntınız 3 ay içinde giderilecektır. yurt dışından baktığınız zaman iş yapmıyor demek kolay. ama Almanyada devlet dairesinde bir işiniz olsa ancak öldükten sonra işiniz görülür. tekrar dediğim gibi 3 günde olabilir,3 hafta olabılır ama 3 ay kesın sonuçlanır. saygılarımla….

 2. Haydar Kaya diyor ki:

  Devlet vatandaşı MTV konusunda üç kez soymaktadır

  1-Sıfır araç alındığında geriye dönük mtv almakta

  2-Sıfır araç alındığında faturadaki değer üzerinden değil,
  TSRŞB(Türkiye sigorta reasürans birliği) nin belirlediği Kasko değeri üzerinde mtv almakta.

  fatura değerine göre MTV ödemesi yapılırsa bir alt grupdan, yani daha az vergi ödenir.

  3-MTV sini ödeyerk sattığın aracı başkası kullanmakta. Halbuki Satılan aracın sigorta şirketlerince kullanılmayan kısmına ait paralar iade edilmekte.

  Aynı iade sistemi neden aracını satan vatandaşa uygulanmamaktadır

Konu İle İlgili Yorum Yaz