Sabıka Kaydı Sorgulama

11

Sabıka Kaydı Sorgulama

sabıka kaydı sorgulama

SABIKA KAYDI SORGULAMA

Bir kimsenin sabıka durumunu gösteren yazıya sabıka kaydı denir.

Sabıka kaydı sorgulamasını internet üzerinden yapmanız mümkün değildir. Bölgenizdeki adli mercilerden ve adli sicil müdürlüklerinden bizzat başvuru talebinde bulunmanız gerekmektedir.

SABIKA KAYDI NEREDEN ALINIR

Sabıka kaydı internet üzerinden ve Adliyelerde bulunan adli sicil bürolarından alınabilir. İnternet üzerinden almak için e-Devlet şifresi yeterlidir.

İnternet Üzerinden Sabıka Kaydı Almak için Tıklayınız

Alınacak adli sicil belgesinde bir barkod numarası bulunacak. Alınacak bu belgenin çıktısını isteyen kuruma verebileceksiniz. Hatta dileyen kurumlar da e-devlet üzerinden giriş yaparak, belge sahibinin TC kimlik numarasıyla kontrol edebilecek. Böylece sadece çıktı almak yeterli gelmiyorsa firma yetkilisi dilerse kontrol de yapabilecek.

Şifreyi PTT şubelerinden alabilirsiniz

Eğer e-devlet şifreniz yoksa PTT şubelerinden satın alabiliyorsunuz. Dilediğiniz PTT şubesinden 2 TL karşılığında satın alabilirsiniz. Eski şifrenizi kaybettiyseniz 4 TL karşılığı yeni şifre alabilirsiniz.

 1. Iryna Krasnova diyor ki:

  Eşim TC vatandaşı , ben Yabancıyım ve PTT gittik e-Devlet Şifresi almak için. Yabancı Kimlik No ile Kullanıcı Kaydetme işlemi yapılamadı zira 15 hanelik doğum yeri için her seçenek denendi ama nafile. Bu konuda açıklama yazısı var mı? PTT elemanı ile her seçeneği denedik ama olmadı , bu konuda ,

  11 Hane + 2 Hane Boş + 2 Hane ile toplam 15 hane net bir şey ifade etmiyor eğer PTT personeli de nasıl olacağını bilemezse ne yapacağız zira Sabıka Kaydı almam şart.

 2. Özer Özbarut diyor ki:

  Eşim yabancı ve PTT gittik e-Devlet Şifresi almak için. Yabancı Kmlik No ile Kullanıcı Kaydetme işlemi yapılamadı zira 15 hanelik doğum yeri için her seçenek denendi ama nafile. Bu konuda açıklama yazısı var mı? PTT elemanı ile her seçeneği denedik olmadı , bu konuda

  11 Hane + 2 Hane Boş + 2 Hane ile toplam 15 hane net bir şey ifade etmiyor eğer PTT personeli de nasıl olacağını bilemezse ne yapacağız zira Sabıka Kaydı almam şart.

 3. nazim durak diyor ki:

  dosuya

 4. şerife diyor ki:

  ben şu an lise 1 e gidiyorum geçen sene başıma gelen bir olayda karakola gittik ve benim adli sicil kaydıma sabıka olarak işlendi bu durum beni çok üzüyor ve bende teğmen olmak istiyorum ve bunun için de sabıkam teğmen olamama engel olur mu çok merak ediyorum ve engel olmamöası gerektiğinidüşünüyorum çok küçük yaştan bu yana olan teğmenlik hayalimin bir hiç uğruna yok olmasını istemem

 5. Samim Keskin diyor ki:

  İlgili Kişiye,
  Bu hafta Adli Sicil Kaydı’nın e-Devlet şifresi ile turkiye.gov.tr’den alınabildiğini öğrendim. Siz de bu bilgiyi sayfanızda güncelleyerek vatandaşı bilgilendirebilirsiniz.
  Saygılarımla,
  Samim Keskin

  • Admin diyor ki:

   Samim Bey teşekkür ederiz… Sayfamız yeni siteme göre güncellenmiş olup e-Devlet bağlantısı eklenmiştir.

 6. nail karacn diyor ki:

  sabıka kaydım var mı yok mu için ögrenmek istiyorum

 7. dursunkabak diyor ki:

  sabukakayıdımıcıkarmakııcın

 8. hırsızlık diyor ki:

  arantım varmı

 9. ş.k diyor ki:

  hükmün açıklanmasının geriye bırakılması kararı sabıka kaydında görülür ve sabıka-suç sayılır mı?

 10. Özgür Gürsoy diyor ki:

  Her şey yazılmış,ama internetden sabıka kaydı nası alınır yazılmamış.

Konu İle İlgili Yorum Yaz