Bedelli Askerlik Yorumları

5

Bedelli askerlik yasası ne zaman çıkacak? Bedelli askerlik yorumları İşte merak edilenler…

bedelli askerlik

Bir çok asker adayı tarafından merak edilen konulardan birisi olan Bedelli askerlik yayası ne zaman çıkacak.. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz bedelli askerlik için açık kapı bıraktı.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerliğe ilişkin, “Biz bir torbayasa daha getireceğiz, o yasaya kadar Genelkurmay Başkanlığı’nın görüşünü alırız” dedi. TBMM Milli Savunma Komisyonu’nda, Askerlik Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşülüyor. Milli Savunma Bakanı İsmet Yımaz, bedelli askerliğe ilişkin, “Biz bir torba yasa daha getireceğiz, o yasaya kadar Genelkurmay Başkanlığı’nın görüşünü alırız” dedi.

Bedelli askerlik beklentisi içerisinde olan 700 bine yakın çalışan sosyal medyada sesini duyurmak için harekete geçti. AK Parti Hükümeti, 30 Mart’ta yapılacak seçimler öncesinde, piyasayı canlandıracak, vatandaşları rahatlatacak bir paket açıklamayı planladığı iddia ediliyor.

bedelli askerlik son durum

Pakette, vergi, prim alacaklarının yanı sıra, emeklik ve asgari ücretin vergi dışı bırakılmasına yönelik düzenlemeler olması öngörülüyor. Pakette dikkat çeken bir diğer maddenin ise bedelli askerlik olduğu ifade ediliyor. AK Parti Genel Başkan yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un bedelli askerlik ile ilgili açıklamaları Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın ‘Bedelli yok’ açıklamasına rağmen umutları tüketmedi. Seçimler öncesinde bedelli askerlik düzenlemesi yeniden gündeme geldi. Bu konuda çalışma olmadığı açıklandı. Ancak, bedelli askerlik düzenlemesinden yararlanamayan kişilere ikinci bir hak tanınması gibi, tepki toplamayacak bir düzenlemenin yapılması için sosyal medyada büyük bir çalışma başlatıldı. Bedelli askerliği bekleyen yaklaşık 700 bin kişi sosyal medyada Hastag mücadelesini sürdürüyor.

Günlerdir adım atılması için uğraş veren Bedelli mağdurları Mart ayından önce 25 yaş ve 15 bin TL çerçevesinde bu uygulamayı bekliyor.

 1. 1-Bedelli askelikte vatandaşların yaptıkları başvurular, bedelli askerlikten yararlanmak isteyenlere (bakaya kalanlar) oranla düşüktür.

  2-Bedelli Askerliği talep edenlerle başvuranlar arasındaki büyük oran farkının en büyük sebebi; “BAŞVURU ŞARTLARI” dır..

  3-Bedelli Askerlikte başvuru sayısının az, talebin ise çok olmasının sebebi olan bedeli askerliğe başvuru şartlarında düzenlemeye gerekir

  4 Bedelli Askerlikte düzenleme yapılması gereken şartlardan birisi FİYAT, diğeri de YAŞ SINIRI’dır.

  5– Bedelli Askerlikte yaş şartında en alt rakam olarak 25-28 yaş aralığı, başvuru oranının düşüklüğüne bakılırsa daha makul bir seviyededir.

  6– Bedelli Askerlikte fiyat ya yaş sınırı alta indirilip sabit kalabilir ya da yaş sınırı ile beraber indirilebilir.

  7– Yürüttüğümüz görüşmelerde bedelli askerliğin Mart ya da Nisan ayında torba yasa kapsamına alınacağına yönelik bir kanaat oluşmuştur.

  8-İşyerini yeni açanların,hasta olan çocuk,eş,anne-babasına bakmakla yükümlü bulunanların mağduriyetinin giderilmesi zaruri bir hal almıştır

  9– Bedelli askerlikte yaşa takılanların yaşadıkları problemlerin farkındayız. Yeni torba yasada bu hususun sıkı takipçisi olacağız.”

Sizde görüşlerinizi aşağıdaki alandan yazabilirsiniz…

 1. BÜKER diyor ki:

  YAŞ 27 OLABİLİR.FAKAT RAKAMI 20000 DEN AŞAĞI BEKLEMEMK LAZIM.ZANNETMIYORUMKI 15000 YAPSINLAR.

 2. Engin Büyükağa diyor ki:

  Bedelli askerlik seçimlerden sonra çıkacak yaş sınırı 27 bedel şuanda belli değil. İlk olarak bu yaş aralığında olan kişi sayısını tespit edip bedel sonra belirlenecek

 3. Hakan Crazy diyor ki:

  Bedelli seçim sonrası çıkar mı ?

 4. Yusuf Ortak diyor ki:

  arkadaşlar 10 yıl bedelli yok diyen savunma bakanı nisan da torbada çıkarırız dedi ki bu sözden sonra

Konu İle İlgili Yorum Yaz