SGK Danışma Hattı

79

SGK Danışma Hattı telefon numarası merkezi SGK ALO 170 Nedir?

SGK Danışma hattı olan alo 170 demek bugün hizmet alan vatandaşlarımız için kurumlar arasında iletişimin yönetilmesi açısından önem taşıdığından dolayı vatandaş ile kurum arasında bir düzenli iletişimin açık olması için ve aynı anda vatandaşlar içinde SGK danışma hattı kurulmuştur.

SGK Danışma hattı Alo 170 bugün iletişim mer merkezi sorumlu olarak yönetim anlayışı gereği olduğundan dolayı da kurumdaki hizmetler ile sosyal güvenlik sisteminin işleyişi konusunda her türlü soru ve sorunlarınız ya da ihbar etme için kullanacağınız tüm sorunlarınız için hızlı ve etkili çözme amaçlı kurulmuştur.

Alo 170 Telefon hattı ile hedeflenenler SGK İletişim Merkezi ile

• Hizmet alanların gereksinimlerini belirleme ve çözme,
• Bu gereksinimlerin iyi karşılanıp karşılanmadığını anlamak,
• Vatandaşın Memnuniyet derecesini ölçmek,
• Sorulara hızlı ve doğru cevap vermek, ve sorunları çözmek,
• Kayıt Dışı İstihdamı önlemek, kayıp ve kaçakların üstüne giderek, kaynak yaratmak,
• Günün değişen koşullarına göre uygun hizmet sunulacaktır.Sorularınızı aşağıdan sorunu

 1. adem diyor ki:

  benim 1800 günüm var ben bundan sonra sigortamı kaç para üzerinden yatırmak zorundayım? yüksek yatırsam emekli olduğumda alıcağım maaşta bir değişiklik olur mu? cevap vermeniz temennisiyle iyi günler.

 2. kemal diyor ki:

  mrb 1962 doğumluyum ilk başlama 06.07.1994 yılından bu yana halen aktif bağkurluyum 18 ay askerlik hizmetim var askerlik hizmetimide yatırsam emekliliğim ne zaman olur. aydınlatırsanız sevinirim tşkler kolay gelsin.

 3. nuran ŞENOL diyor ki:

  merhaba ben 2 yıldır işkurdan yararlanıyorum bu yıl 600 gün sgk tamamlandığında işten ayrılsam hem işsizlik maaşından hemde doğum parasından yararlana bilirmiyim doğumum ağustos ayında ben haziran sonunda işten ayrılmayı düşünüyorum.

 4. irem diyor ki:

  sigortamın olup olmadıgına netten bakamıyorum nasıl ögrenebılırım

 5. GÖKHAN BİLİCİ diyor ki:

  SN.YETKİLİ
  ANNEM 2000 YILINDA VEFAT EDEN BABAMIN BAĞKUR’UNDAN ÖLÜM MAAŞI ALMAKTAYDI.ANCAK ÖLÜM MAAŞI ŞUBAT AYINDA 688 TL.İKEN BU MAAŞ MART AYINDA 475 TL.YE DÜŞTÜ.BU DURUMU ÖĞRENMEK İÇİN BAĞKURA GİTTİĞİMDE ÖÜM AYLIĞI BAĞLANMA ORANINDA DÜZELTME OLDUĞU İÇİN BÖYLE DEDİLER.AYRICA GEÇMİŞE DÖNÜK 10.900 TL.BORÇ GÖZÜKTÜĞÜNÜ VE BUNUNDA HER AY BELLİ ORANDA TAHSİL EDİLECEĞİNİ BELİRTTİLER.28 NİSANDA ANNEMİN MAAŞINDAN % 25 DÜŞÜKLÜK GÖRDÜM 356 TL..AYNI ZAMANDA ANNEMİN KENDİ MAAŞIDA % 25 EKSİK YATIRILMIŞ.BU 10.900 TL.NİN KESİLMESİ MAHKEME İLE ENGELLENEMEZMİ.ÇÜNKÜ HAK SAHİBİ OLARAK BİZDE BİR YANLIŞLIK YOK.DURUM HAKKINDA BİLGİLENDİRMENİZİ ARZ EDERİM.SAYGILARIMLA.

  GÖKHAN BİLİCİ 0542_893 63 42

 6. Ayşe Toprak diyor ki:

  Merhaba Bir Konu Hakkında Bilgi Almak İstiyorum.
  Şu an da Ölen Eşimin SGK Maaşını Almaktayım. Geçen Hafta Annem Vefat Etti. Kendisi Bağkurlu idi. Aynı Anda Hem Bağkur’dan Hem SGK’dan maaş almak Hakkım Var mıdır ?

 7. yakup bölükbaşı diyor ki:

  İyi günler ben;
  Yakup BÖLÜKBAŞI
  08/04/1980 SGK Girişim var toplam çalışma süresi 1500 gün. 1500 günün 600 günü yeraltı sügortası(35A) Bunun dışında 20/04/1978 tarihinden itibaren çeşitli aralıklarla mervi mükellifiyetim var fakat hiç bagkur kaydım yok nasıl emekli olabilirim?Yardımcı olmanız temennisiyle iyi günler dilerim.

Konu İle İlgili Yorum Yaz