Türk Telekom Telefon Kapatma İşlemleri

65


Türk Telekom Telefon Kapatma ve İptal İşlemleri

Malumdur ki artık cep telefonlarının hayatımıza yerleşmesiyle birlikte, ev telefonları eski değerini yitirdi. Üstelik bir de Türk Telekom’un sabit ücret uyguaması gibi bazı uygulamalarıda vatandaşo ev telefonlarını kapatırmauya sevk etti.

Telefon Hattımı Nasıl Kapattırabilirim?

TÜRK TELEKOM Telefon İptali İçin fatura sahibini bağlı bulunan Telekom Müdürlüğüne Gidilmesi Gerekiliyor. Aşağıdaki dilekçe örneğiyle ya da kurumda size verilecek dilekçeyle birlikte hattınızı kapattırabilirsiniz. Türk Telekom’un sitesinde aşağıdaki ibare bulunmaktadır.

ABONE’nin abonelikten vazgeçme isteminde bulunması halinde bu isteğini yazılı olarak veya müşteri hizmetlerini arayarak ya da internet aracılığıyla Türk Telekom’a “hat iptal talebi” şeklinde bildirmesi gerekmektedir. Aksi durumda abonelik sözleşmesinin feshinin gerçekleşmesi için gerekli başvuru alınamamış olacağından telefon haberleşmeye açık kalmaya devam ettirilecek ve aboneliğe ait sabit ücret/paket ücreti alınması sürdürülecektir. Hat iptal prosedürü için detaylı bilgiye Müşteri Hizmetlerimizi arayarak ya da aşağıdaki linke tıklayarak ulaşacağınız Telefon Aboneliği Sözleşmesi’nin 5.7. maddesinden ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom Telefon Kapatma Dilekçe Örneği

TÜRK TELEKOM İL MÜDÜRLÜĞÜNE

Türk Telekom …………………. il Müdürlüğüne bağlı ………………………………… numaralı sabit telefon abonesiyim. Bu nolu aboneliğimi artık kullanmak istemiyorum ve bu telefon hattımın kapatılmasını istemekteyim. Gerekli işlemlerin yapılmasını arz ederim.

Tarih
Ad/Soyad
İmza

A D R E S :

 1. orhan diyor ki:

  Arkadaşlar beşyüz TL verdim telefon ve internet borcumu tamamen
  Ödedim tasinacagimi ikisininde kapatmalarini istedim.orda iki kişi donduralim deyip israr ettiler.ben memlekete döndüm bir yol sonra
  İkiside avukatlik olmuş .şuan 660 TL telefon 1000 TL civarinda internet
  Borcum cikiyor.ikisinde icralik bu parayi hak ediyorlar mi.ortada taahhüt yok hakediş yok hizmet yok

 2. yavuzkopliman diyor ki:

  Türk telekomun haksız yere yaptığı uygulamalarına tüketici sorunları
  Hakem heyyetinin artan şikayet uzerine giderek kazanılmış mahkeme
  kararlarının tüketicinin lehine verdiği gerekçeli kararlar şunlardır
  Konya Tü mahkemesi 14/05/2009 tarihve2009/76
  Nevşehir >>>>>>>>>> 2ciAsliye mah esas karar no:2007/373
  Kocaeli >>>>>>>>>>> asliye. mahkemesi karar no:2008/191 gerekçeli
  kararıyla hükme bağlamıştır
  Kararın mevzu bahis olan bölümü: Hiç bir zaman Ttnet internetinin
  Telekomun ortağı ve bağlantısi değildir sabit ev telefonlarının ayrı
  bir kurum olan Türk telekom şirketinin ilgili alanından başka bir
  kurumla ilişki kurması mecburiyeti yoktur saygılarımla

 3. ARİF diyor ki:

  birdaha türk telekomdan ne internet ne telefon baglatırım bir defa o hataya düşmem hattımı kapattırdım son ödemeyi yaptım üstüne iki defa daha fatura geldi adamlar kapatmadan sürekli fatura gönderiyor.gidin başka biyerden internet alın çok pişman oldum yazıklar olsun bu türktelekoma insanı aptal yerine koyuyorlar

 4. hasan ersarı diyor ki:

  yaklaşık 10 gundur hattımı nakıl yaptırdım ama halen acılmadı ama artık gerek yok hattımın derhal kapatılmasını istiyorum hemde acil olarak bıktım artık arzanınz giderildi msjı alıyorum ama yok öle bişe artık tlfn falan kullanmak iatemiyorum wınn alıp internetimi kullanabılırım sıze ihtıyacım yok

 5. HİKMET KESKİN diyor ki:

  sabit ev telf. nu kapatırsam ,aynı hatta bağlı ınterneti kullanabilirmiyim.Internet için ev telf. şartmıdır.Kullanmadığım
  ev telf. için her ay sabit ücret ödemek istemiyorum.Sadece interneti alamazmıyım?Lütfen bilgi verirmisiniz.

  • HİKMET KESKİN diyor ki:

   KARDEŞİM SANA ŞUNU ŞÖYLEYİM TELEFON KULLANMAK İSTEMİYORSAN KABLOSUZ BAGLANAN CİHAZLAR VAR TÜRK TELEKOMDAKİ ARKADAŞLARA SÖYLE ONLAR SENİ YÖNLENDİRİLLER
   TELEFONDAKİ SABİT ÜCRETİ 20 TLYE GELİYORSA O CİHAZA 10 TL FAZLA ÖDEYEREK KURDURABİLİYORSUN BEN SANA VATANDAŞ OLARAK ACIKLADIM

 6. Mehmet Bostan diyor ki:

  çok özür diliyorum, çağrı merkezinden aranıyorsunuz. zaman geçince unutmuşum. kapatmamanız için değişik alternatifler gösteriliyor. hepsine göğüs gerebilirseniz :) işleminizin tamamlanacağı, ama vazgeçme durumunda numaranızı kullanabilmeniz için 6 ay kadar muhafaza edileceği bildiriliyor.

 7. Mehmet Bostan diyor ki:

  hat iptali için dilekçe yazmanıza gerek yok. mutlaka, telefonunuzun bağlı olduğu telekom müdürlüğüne şahsen müracaat edeceksiniz. burada matbu dilekçe doldurulup imzalanacak. daha sonra gelen sms’le talebinizin alındığı, işlemlerinizin tamamlanması için en kısa sürede çağrı merkezi tarafından aranacağınız bildirilecek. ama aranmayacaksınız. telekom gene tam fatura kesecek diye düşünürken, ödeme tarihine yakın borcunuzu bildiren başka bir sms gelecek. merak etmeyin, aylık değil, müracaat tarihine kadar olan borcunuzun miktarı bildiriliyor onda. yani bir tam aylık kesilmiyor.
  bunlar benim birebir yaşadığım iptal ve kapatma özetidir. tüm telekom müdürlüklerinde aynı işlemlerdir düşüncesiyle arkadaşlarımızı bilgilendirmek için yazdım.

 8. Celal Demirer diyor ki:

  Kapatmak istediğim hattimi belli bir süre dondurmayı önerdiler,sonrasında iptal olacagını söylemişlerdi.Hat 6 ay sonra otomatik olarak acılmış ve bana 2.fatura gelince öğrendim.Bu soygunun yeni versiyonu…Hattınızı donduralım derlerse ne diyecekmisiz demekki.HAYIrrrrrr….

 9. Mustafa Yıldırım diyor ki:

  0212 667 09 28 numaralı adıma olan hattın iptalini Gaziosmanpaşa Telekom Müdürlüğüne 10.12.2013 tarihinde müracaatla talep ettim. İlgilenen görevli bayan hattın iptal işleminin yapıldığını belirtti, herhangi bir süreden bahsetmedi, iptal işlemi neden hemen yapılmadı, acaba süremi geçiştiriliyor, adıma yeni faturaların devamımı isteniyor anlam veremedim.
  Ayrıca gösterilen iptal işlemi ile ilgili olduğu belirtilen evrakları neden okumamıza fırsat verilmiyor, alel acele imzalatılmak isteniyor. Telefon hattı kaydı sırasında benden alınan depozitonun iade edilmesi ile ilgili neden bilgi verilmiyor?
  Bu konular hakkında bilgi istiyorum.

 10. HÜSEYİN ERDEN diyor ki:

  TÜRK TELEKOM İL MÜDÜRLÜĞÜNE

  Türk Telekom balıkesir il Müdürlüğüne bağlı 2662246318 numaralı sabit telefon abonesiyim. Bu nolu aboneliğimi artık kullanmak istemiyorum ve bu telefon hattımın kapatılmasını istemekteyim. Gerekli işlemlerin yapılmasını arz ederim.

  11.12.2013
  Hüseyin Erden

  A D R E S :
  Toygar Mah. Hakem Sk. M.Akif Ersol Cad.
  No:14/10 Sümbül Apt.-Merkez / BALIKESİR

  • TÜRK TELEKOM İL MÜDÜRLÜĞÜ / BALIKESİR diyor ki:

   Sayın Müşterimiz;
   Talebiniz reddedilmiştir.

   Saygılarımızla

Konu İle İlgili Yorum Yaz