3.key ödemeleri

1

üçüncü key ödemeleri başlıyor 3. key ödemelerinde son fırsatlar ,key ödemelerini alamayanlara fırsat doğdu 3.key ödemesi geliyor 31 haziranda 3.key ödemeleri yürürlüğe girecek

İkinci ödemede yaşanan krize, Başbakan Tayyip Erdoğan el koydu. Kamuoyunda KEY olarak bilinen Konut Edindirme Yardımı hesaplarındaki ikinci ödemede yaşanan krize, Başbakan Tayyip Erdoğan el koydu.

Başbakan Erdoğan’ın talimatı üzerine harekete geçen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, KEY ödemelerinin taraflarını Hazine Müsteşarlığı’nda toplayarak, sorunun çözümü için yapılması gerekenleri tespit etti. Babacan başkanlığında, Hazine’de önceki gün yapılan KEY zirvesinde, hak sahiplerine üçüncü kez hak tanınması kararlaştırıldı. Toplantıda ikinci KEY ödemelerinde yaşanan süre aşım krizinin çözülmesi için yasa tasarısının hazırlanması gerektiği konusunda görüş birliğine de varıldı. Tasarısında, ikinci KEY ödemesi için gerekli olan hak sahibi listelerini 28 Haziran’a kadar tamamlamayan kamu kurumlarına ek süre verilmesi öngörüldü. Bu süre ile birlikte kamu kurumlarına, üçüncü kez hak tanınmış olacak. Tasarının acil olarak hazırlanarak Meclis’e sunulması da toplantıda kararlaştırıldı.

  1. mustafa eski diyor ki:

    ben mustafa eski ismimi listede goremedim bununla ilgili bilgileri nerden ogrenebilirim tesekkurler

Konu İle İlgili Yorum Yaz