KEY Ödemeleri bayrama yetişmiyor

2

Bayrama kadar yetiştirilmesi planlanan ikinci KEY ödemeleri SGK’nın listesine takıldı. SGK, hak sahiplerine ait listeyi teslim etmeyince 5.8 milyon insanın umudu ertelendi

 

 

Milyonlarca hak sahibinin merakla beklediği ikinci KEY ödemelerindeki sıkıntılar halen çözümlenemedi. Ramazan Bayramı’na kadar yetiştirilmesi planlanan ikinci KEY ödemelerinde liste sıkıntısı yaşanıyor. 

 Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), iki aydır 1.5 milyon SSK’lı hak sahibinin listelerini, KEY tutarlarını hesaplayacak olan Tasfiye Halindeki Emlak Bankası’na teslim etmedi. Hak sahiplerinin listeleri teslim edilmediği için diğer hak sahipleri ile ilgili çalışmalar da tamamlanamıyor. Dolayısıyla, ikinci KEY ödemelerinin kısa vadede gerçekleşmesi zor görülüyor.

ÖDEMELER YIL SONUNA KALABİLİR

İkinci KEY ödemeleri yaklaşık 5.8 milyon kişiyi ilgilendiriyor. Birinci KEY ödemesi geçtiğimiz yıl temmuz sonunda yapılmıştı. İkinci KEY ödemesinin ise en geç bayram öncesi yapılması planlanıyordu. Bununla ilgili olarak, kurumlar arasında yoğun bir KEY görüşme trafiği gerçekleştiriliyor. Ancak bu görüşmelere rağmen SSK’lı hak sahipleri konusunda bir ilerleme sağlanamadı. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın talimatı üzerine, Hazine Müsteşarı İbrahim Çanakçı başkanlığında bir toplantı yapılması ve soruna çözüm aranması kararlaştırıldı. Yetkililer, ikinci KEY ödemelerine ilişkin süreyi tekrar uzatmayı tartışıyor. Eğer yeni bir erteleme olursa, ikinci KEY ödemelerinin, 2009 sonuna kalması söz konusu olacak.

  1. 2109251053 diyor ki:

    merhb acaba bana odeniyormu

  2. Aliye kılıç diyor ki:

    yirmi beş yıl üc ay çalışıp emekli sandıgından emekli oldum.aynı kurumda çalışan bazı kişiler,key odemelerini aldılar.benim hiçbir listede adım sanım yok.tüm kayıtlar elinizde,ne kadar bir odeme yapacaksınız ki gecen yıl alanlarla bizim aramızda adalet sağlayacaksınız?

Konu İle İlgili Yorum Yaz