Key Ödemeleri Ramazanamı Kaldı?

0

Konut Edindirme Yardımı-KEY ödemeleri yardım olmaktan çıktı da adeta kabusa döndü.1 Yıldır Türkiye gündeminde KEY ödemelerinin ne zaman yapılacağı tartışılıyor.Üstelik tüm dünyayı ve Türkiyeyi etkileyen finans krizi ile birlikte hak sahipleri umutla 2.Parti ödemenin yapılmasını bekliyor.

KEY ödemelerinde ilk listeler Temmuz 2008 de açıklanarak Ziraat Bankası şubelerinden ödenmeye başlamıştı. TC Kimlik Numarası ya da sosyal güvenlik numaralarının listelerde yer almamsından dolayı bir kısım hak sahibine ödeme yapılamamıştı.Hatta bir çok kişi KEY ödeme tutarlarının eksik olduğunu belirtmiş,bunun ardından bazı evrakların imha edildiği haberleri yankılanmıştı.

KEY-Konut edindirme Yardımı tutarına itiraz süresinin Aralık 2008 de sona ermesi ile 2.Parti KEY ödeme listelerinin açıklanması bekleniyor şu anda.Sosyal Güvenlik Kurulu-SGK listeler üzerinde ki kontrollerini ve sigorta numarası eksiklerini gidererek listeleri Emlak Bankasına gönderecek. Bu konu ile ilgili olarak Maliye Bakanlığı kamu kurumlarına ve Valiliklere yazı göndererek Listelerin en kısa süre de Emlak Bankasına gönderilmesini istedi.

Yetkililer Listelerin 28 Temmuz 2009 tarihine kadar açıklanarak ödemelerin yapılacağını belirtiyorlar.Emlak Bankası’n da yapılacak olan, listeler üzerinde ki ayıklama ya da birleştirme çalışmalarının ise en az 2 ay süreceği ön görülüyor.Bu 2 aylık çalışmaların ardından KEY ödeme listeleri son halini alarak yayınlanması için Emlak Konut GYO’ya gönderilecek.Bu açıklamalar arasında bir çelişki görülüyor. Umarız en geç Ramazan Bayramına KEY ödeme listeleri açıklanarak Ziraat Bankası şubelerinden ödenmeye başlanır.

  1. abuzittin beyefendicik diyor ki:

    lan verin keylerimizi verin anahtarlarımızı eve giremiyoz !!!!!!1

Konu İle İlgili Yorum Yaz