KEY Ödemeleri SGK Açıklaması

0

Konut Edindirme Yardımı KEY ödemeleri ile ilgili son dönemlerde yapılan açıklamaların ve öngörülerin ardından Sosyal Güvenlik Kurumu SGK açıklama yapma gereği duydu.

SGK tarafından sorgulama yapılan açıklama da kendi kurumlarınca her hangi bir gecikmenin kaynaklanmadığı belirtiliyordu.
Daha önceki haberlerimizde de belirtildiği gibi basın organlarında ve basın web sitelerinde SGK tarafından listelerin Emlak Bankasına teslim edilemediği ve bu yüzden KEY hak sahiplerinin ödemelerini almakta gecikme yaşadıkları hatta yasal olarak haklarını kaybetmekle karşı karşıya oldukları açıklamaları yapılmıştı.

Konut Edindirme Yardımı- KEY ödemeleri ile ilgili bu yapılan açıklamaların ardından Sosyal Güvenlik Kurumu-SGK tarafından yazılı açıklama yapıldı. Yapılan açıklama da 27 Temmuz 2008 tarihli KEY ödeme listelerine yönelik yapılan itirazların değerlendirilerek yeni listelerin 30 Temmuz 2009 tarihinde Emlak Bankasına gönderildiği ve bu nedenle SGK tarafından her hangi bir gecikmenin olmadığı belirtildi.

Konu İle İlgili Yorum Yaz