Key Ödemeleri Son Durum

12

100 Kişiye Key Ödemeleri ile ilgili müjdeli haber geldi.

KEY kapsamında yapılan ödemelerde 500 bin kişinin sorununun çözülemediği ortaya çıktı.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) TC kimlik numarası olmayan ve isim hatası bulunanlara yönelik çalışmasının devam ettiğini belirten Tasfiye Halindeki Emlak Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın, 100 bin kişinin işleminin hazır hale getirildiğini, yasal sürecin ardından ödemelerin yapılacağını duyurdu.

YASANIN ÇIKMASI BEKLENİYOR

Hazırladıkları listeyi Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na gönderdiklerini ifade eden Sayın, “SGK da çalışıyor. 87-95 aralığındaki arşivlerin bulunması, yatırılan paraların tespiti kolay değil. Yeni bir kanun taslağı hazırlanıyor. 500 bin kişiye daha KEY parası çıkması lazım. Tespiti doğrulanmış, hesabı yapılmış ve TC kimlik numarası bulunan 100 bin kişi var. Yasa çıktıktan sonra ödemesi hemen yapılabilir.” dedi.

400 BİN KİŞİ İÇİN ÇALIŞMA DEVAM EDİYOR

İşlemleri tamamlanmamış 400 bin kişiye ilişkin çalışmaların devam ettiğini dile getiren Sayın, farklı bir formül bulunabileceği mesajı verdi. 500 bin kişiye daha ödeme yapılmasının ardından vatandaşların konut sahibi olmasına yardımcı olmak üzere 1986’da çıkarılan kanun ile başlatılan KEY hesaplarının tasfiyesine ilişkin sorun tamamıyla çözülmüş olacak.

Hak sahiplerinin sayısı 12 milyon 44 bin 934 kişi olurken, ödeme tutarı 4 milyar 36 milyon lira olarak hesaplandı. 30 Mayıs itibarıyla 7 milyon 762 bin 802 hak sahibine 3 milyar 447 milyon liralık ödeme yapıldı.

Zaman

 1. vahide gönülalan diyor ki:

  1990 1993 yılına ait rize key ödememi çikarıyor ama gaiantepteki çalışmalarımın ne kadar evrakta düzenlesem elime geçen bir şey yok acaba diyorum zulasına geçirdiği muammer gülerin zamanında çalışmıştım o zaman bizlerin parasınadamı ğöz koymuştu paralarımızı yiyeceklerine neyse terbiyemi bozmum dava açmam lazım herhalde avukatla konuşup tekrar yorum yazacam

 2. mehmet sever diyor ki:

  1988 yılında işe başladım halen çalışıyorum key paramı alamadım

 3. kadriye çağdaş diyor ki:

  key ödemelerimi alırken banka kalabalıktı 500 evler şubesinden aldım ödemeyi bir erkek bir bayan yaptı fakat paramı eksik verip ayrı iki dekontla üst üste koymuşlar bunu fark edip dekontlarla birlikte bir müddet sonra banka müdürüne gittim kendisinde bazı durumları onaylamadığı halde iki ayrı dekontun aynı anda kesileceğini hiç bir şey yapmadı yani 350 küsur liramı dalavereler yaparak ödemediler. Artık bir Devlet veya fert inancım kalmadı, Hırsızlık ve haksızlıklarla karşılaşmaktan ölesiye bıktım ki kim bilir kaç kişiye öyle şeyler yapıp ne kadar para kaldırdılar. nereye sorsam ne söylesem boş yeryüzü böyle pisliklerle doluysa,….

 4. Enver ERGEN diyor ki:

  1985 yılında işe başladım.Halen çalışıyorum. defalarca itirazlarıma karşılık 481.tl ve 82 tl para aldım.yani toplam aldığım 560.küsür tl.benim arkadaşlarım 5.sene önce 1400.tl aldı.elimde yazdığım itiraz dilekçelerimle ilgili kocaman bir dosya oluştu ve hiç bir cevap alamadım hala ümitle bekliyorum.işe başlama tarihim 23.09.1985
  TC.21232323232323.Emekli sicilim.61225064.ve ben hala çalışıyor ve ümitle bekliyorum. inşallah bu sefer alırım.

 5. ŞENGÜL GÜNGÖRMÜŞ diyor ki:

  1987 yılı ve 1999 .yılına kadar aktif çalıştım.Benimle ç
  alışanlar hakedişi çoktan aldılar.1.400 yerine 211tl ödeme

  yapıldı geriye almam gerekeni alamadım.Son dilekçelerin cevabını bekliyorum

 6. aziz yavuz diyor ki:

  2008 Yılından beri Uğraşıyorum 3 kez dilekçe verdim.Büyük sektör olan Gıda firmasından emekli oldum.Keyle ilgili CD’yi işyeri verdiğini söylüyor.Firma çalışanları soruğum kim varsa aldığını söylüyor benim ödemem niçin çıkmıyor veya tekrarCd.bakılmıyor bu kadar zormu.Lütfen bu konuda sorumluları görev yapmaya çağırıyorum.

 7. ismail arda diyor ki:

  ben odememi alamıyorm odeme sgorta numarmda gozukuyor ne yapmalym

 8. bayram demirtaş diyor ki:

  2004 yılında öğretmen olarak emekli oldum.key parası 400 lira aldım. çalıştığım okullara 4 defa itiraz dlekçesi yazdım.ayrıca bölge idare mahkemesine baş vurdum sonuç alamadım.ne yapmam gerekir.Adres,Altıntaş mah.hürriyet cad.dalgıç apt.no.157 Nazlli-Aydın

 9. ahmet aslan diyor ki:

  5425626221

 10. ahmet aslan diyor ki:

  ben 1992-1995 yıllarında memur olarak calıstım ve halen key odememı alamadım ve kurumumla yapmış oldugum yazışmada corlu vergi dairesini su bastıgına dair yazı gonderdiler hesaplara ulasılamadıgını bildirdiler ne yapmam gerekiyor..

 11. durmuş ali kocabaş diyor ki:

  sayın ilgili arkadaşlar ben emekliyim çalıştığım sürece key ödemem yapıldı çünkü beraber çalıştığım arkadaşlarım key paralarını aldılar ben neden alamıyorum lütfen ilgilenirmisiniz iyi çalışmalar teşekkür ederim.

  • Amin diyor ki:

   Lucee, RIP dear sweet doggee that sngleugd me and Boomer both now in doggee Heaven. And, dear sweet Squidget n PJ learning slowly about life thankfully, your parents are guiding you in that journey I love you, TuTu

Konu İle İlgili Yorum Yaz