Key Ödemeleri Sorgulama 2011

4

Key Ödemeleri Sorgulama 2011, Key Ödemeleri Son Durum, Key Ödemeleri 2011 ne zaman ödenecek?

Konut Edindirme Yardımı hesaplarının tasfiyesinde yine sorun yaşanıyor.
Vatandaşların konut sahibi olmasına yardımcı olmak üzere 1986 yılında çıkarılan kanun ile başlatılan ve daha sonra bir sorun haline gelen Konut Edindirme Yardımı (KEY) hesaplarının tasfiyesinde yine sorun yaşanıyor.

KEY hesaplarının tasfiyesine ilişkin 2009 yılında çıkarılan son kanun çerçevesinde Tasfiye Halindeki Emlak Bankası KEY Birimi tarafından hazırlanan son liste, Haziran ayı başında Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na (EKGYO) gönderildi. Ancak, hak sahiplerinden büyük bir kısmının T.C kimlik numaraları ve sigorta sicil numaralarının olmadığı veya sicil numaralarının aynı olduğu tespit edildi. Bunun üzerine, söz konusu eksikliklerin giderilerek, bu durumdaki kişilerin hak kaybına uğramaması için yeniden çalışma başlatıldı. Söz konusu eksiklikler yanında, yasa uyarınca 31 Mart’a kadar gönderilmesi gereken listenin daha geç gönderilmesinin de ödemeler açısından risk oluşturduğu kaydedildi. EKGYO, söz konusu sakıncılar nedeniyle ödemelerin yapılıp yapılmayacağı konusunda Hazine’ye yazı ile görüş sorarken, Hazine Müsteşarlığı yetkilileri, sorunun giderilmesi için ortak çalışma yapıldığını belirtti.

Özellikle kurumların düzeltilmiş listeleri Tasfiye Halindeki Emlak Bankası’na geç göndermesi nedeniyle bu birimin hesaplamaları yapıp EKGYO’ya listeleri göndermesi yasada öngörülen 31 Mart 2011 tarihini geçmesi nedeniyle, yeni bir yasal düzenleme daha gerekebileceği görüşü dile getiriliyor.

Çalışmaların tamamlanması ve çözüm bulunabilmesi halinde son ödemeler yapılabilecek.

Ödeme listelerini hazırlayan Tasfiye Halindeki Emlak Bankası’nın Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın, kendilerinin kanun çerçevesindeki sorumluluklarını yerine getirdiklerini ve KEY konusundaki çalışmalarına artık son verdiklerini söyledi.
Sayın, yaptığı açıklamada, artık bundan sonra herhangi bir yeni liste hazırlanmasının söz konusu olmadığını belirtirken, buna karşın, KEY ödemeleri nedeniyle mahkemelere başvuran vatandaşlardan dolayı, personelin bu işle uğraşmaya devam etmek zorunda kaldığını bildirdi.

 1. OKTAY AKTAŞ diyor ki:

  ekranda ssk nosu ile key öddemesi listesi görünüyor fakat TC Kimlik nosu ile görünmüyor ve var olan paramı alamıyorum.İl kurumum ilgilenmiyor .neyapabilirim.

 2. İBRAHİM SAĞBAŞ diyor ki:

  KAC PARA ALABİLİRİM

 3. İBRAHİM SAĞBAŞ diyor ki:

  KEY PARASINDAN YARARLANIYONMU KAC PARA ALIRIM

 4. aziz diyor ki:

  ben 1986 yılından ıtıbaren key odemesı yapılıyor ve 2001 farklı numardan odeme yapılmış goruluyor ve 1993 de fraklı numaralar ve yıne farklı numara odenmıs bunlar her ısden ayrıldıyımda dokumanlarıyla altım ama .bankaya gıttıyımızde tek numara cıkıyor ve odenen o zamankı paralara bakarsanız alacagım paranın yarısı yapmıyor .ama vatantaşa bence fakısızlık yapmıslar yıllar once o zaman nı dıye kesindi yaptı bu devlet .ve o zamanın parasıyla yatan para su an cok yüksek şekilde cıkması lazım ken su an cok komik paralar verdiler vatandaşa .eger biz vatantaş olarak devlete borcumuz oltuyu zaman devlet bizden ogle fazlasını alıyorki ama vatandasa geltimi malaseh hakkını vermıyor

 5. mehmet beşir şen diyor ki:

  01/03 /1979 tarihınde güreve başladım bugüne kadar 650 tl almşım kalan paralarımızı ne zeman alacağız mağduriyetımızın giderıulmesi

 6. ugur diyor ki:

  2008 de key den alacagım oldugunu belgelendirip gerekli yerlere itirazımdan 2011 tarinine kadar herhangibir gelişme olmadı. Aksine hiç ugraşmayanlar her ödemede farklı meblagda paralar aldılar. ben hala beklemedeyimmmmmmmmmm…key ödememde TOFAŞ A.Ş FABRİKASINDAN BELGELİ..

 7. hasan türk diyor ki:

  key ödemesi var mı kaç para dır öğrenebilirmiyim

Konu İle İlgili Yorum Yaz