e-Okul Not Sorgulama

0

e-Okul not sorgulama vbs girişi meb.gov.tr sisteminin ayrıntıları burada yer alıyor. MEB tarafından hazırlanan e-Okul sistemi öğrencilerin notlarını kolaylıkla öğrenebilecekleri bir sistem olarak öngörülüyor. e-okul sistemi ile öğrenciler notlarını, devamsızlıklarını ve ders programlarına rahatlıkla ulaşabiliyor. eokul sisteminde öğrenciler giriş yaparak okuldaki durumlarını ailelerine rahatlıkla gösterebilir.

e-Okul Sorgulama İşlemleri için Tıklayınız

e-Okul Sorgulama İşlemleri
Milli Eğitim Bakanlığı’nın sağladığı e okul ilköğretim Veli bilgilendirme sitesine üstdeki bağlantıdan giriyoruz. Daha sonra Resimdeki işaretli alanları doğru bir şekilde doldurunuz.

e-okule-okul Karne Notu Öğrenme Anlatımı:

1 Numaralı bölgeye Güvenlik Kodunu yazın.
2 Numaralı bölgeye öğrencinin Giriş Kodu numarasını giriniz.
3 Numaralı bölgeye de öğrencinin Şifresini giriniz.

E-okul duyurular:  Okul yöneticileri  ya da öğretmenler tarafından sizi bilgilendirmek amaçlı yapılan duyurular yer almaktadır.
 E-okul ders programı:  Ders programı, ders başlangıç ve bitiş saatleri, derslere giren öğretmen bilgileri haftalık ders programı bulunmaktadır.
E-okul devamsızlık Bilgileri:  Dönem içinde özürlü ve özürsüz devamsızlıklar.
E-okul not Bilgileri:  Öğrencinin okulda aldığı sınav, proje ve performans belirlemeye yönelik çalışmalarla ilgili puanlar.
Öğrenci T.C. Kimlik No: İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen 11 basamaklı numaradır. T.C. Kimlik Numarası bulunamayan öğrenciler için e-Okul sistemine kayıtlarında verilen geçici numara kullanılmaktadır.

  1. gülten can gezer diyor ki:

    şifremi unuttum yeni şifre oluşturmak istiyorum

Konu İle İlgili Yorum Yaz