İlkokul Kayıt Sorgulama

8

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ilkokullara kayıt işlemlerini tamamladı. Veliler çocuklarının hangi ilkokula kaydedildiğini bakanlığın “http://www.meb.gov.tr” internet adresinde yer alan Veli Bilgilendirme Sistemi’nden öğrenebilecek. Çocuğum hangi okula kayıt oldu?

e-Okul sistemi nasıl çalışır?

e-Okul sistemi ile ilköğretime yeni kayıt olan çocuklar okullara, Ulusal Adres Veri Tabanı”ndaki adres bilgilerine göre öğrenci yerleştirme komisyonlarının okul adres bilgileri ile eşleştirilerek otomatik olarak yerleştirilir. Yani E-okul sistemi öğrencileri ikametgah adreslerine en yakın ilköğretim okuluna otomatik kayıt yapar.

Kayıt işlemi için hangi evraklar gerekli?

İnternetten kayıt yaptırdıktan sonra okul için başka belge gerekli mi?
Öğrenci, okullar açıldığında, adres bilgileri doğrultusunda isminin çıktığı okula giderek ders başı yapacak. Öğrencinin isminin çıkması aynı zamanda kayıt belgesi anlamına gelecek. Bunun dışında, herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmayacak. Veliler kayıt için internetten form doldurulması, okula başvurulması, ön kayıt yaptırılması, kayıt parası yatırılması gibi herhangi bir işlem yapmayacak.

Çocuğum Hangi okula kaydoldu? Nasıl öğreneceğim?

Veliler, çocuklarının hangi okula kaydedildiğini Milli Eğitim Bakanlığı”nın internet sitesinden çocuklarının kimlik numarasını girerek veya evlerine en yakın ilköğretim okulundan sorarak öğrenebilecekler.

Kayıt Sonuçları Sorgulaması için Tıklayınız

 

 1. medine diyor ki:

  mrhba yabancıların çocukları nasıl kayıt olmalı? hangi işlemler yapmalı?

 2. sevda kahraman diyor ki:

  muş bulanık nüfusuna kayıtlı soy isim kızlık soyadı

 3. satı çevik diyor ki:

  satı çeviğin bilgilerini istiyorum

 4. ahmet aydın arın diyor ki:

  ikametgahım neresi gözüküyor

 5. ahmet aydın arın diyor ki:

  adres sorgulama

 6. muharremkalaağası diyor ki:

  besniilçesidumlupınarilkokulundan1952dealdığım
  diplomamınsuretinialmakistiyorum

  adres belediye pasajı kat 2

  besni Adıyaman

 7. ümit diyor ki:

  resim doğrulamanın kelimelri harfleri ne olduğunu anlamak güçlük çekmekteyim. Resim doğrulmada maksat harfleri ve sayılıları doğru okuyup doğru yazmaktır. Hal böyle olunca neden resim doğrulmanın net görünür anlaşılır şekilde yazılmamaktadır ben anlayamadım. Bunda maksat kapıyı anahtarla açmaktır.

 8. MERYEM diyor ki:

  utgf

Konu İle İlgili Yorum Yaz