KPSS Sonuçları Sorgulama

0

KPSS Sonuçları Sorgulama

Geçtiğimiz Ekim ayının 22 ve 23’ünde yapılan KPSS Ortaöğretim ve Ön Lisans sınavının yapılmasının ardından gözler sınav sonuçlarına çevrildi.

KPSS ile bir meslek edinme, devlette iş bulabilme ümidi taşıyan binlerce kişi bu nedenle KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabını arıyor.

Binlerce kişinin her yıl umut bağladığı KPSS sınavı, bu yıl da türlü spekülasyonların ardından gerçekleşti. Bir klasik haline gelen kopya dedikodularına artık kulak asılmasa da insanların içinde yine de bir şüphe yok değil. Çünkü sabırsızlıkla beklenen, kazanabilmek için emek harcanarak gece gündüz çalışılan bir sınavda bazılarının haksız bir şekilde diğerlerinin öne çıkması haliyle kimsenin istediği bir durum değil.

KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Önceki yıllarda açıklanan tarihler göz önüne alındığında 20 Ekim tarihinde açıklanması bekleniyor.

 

Sonuçlar Açıklanır açıklanmaz aşağıdaki bağlantıdan öğrenebilirsiniz.

KPSS Sonuçları Sorgulama İşlemi için Tıklayınız

Bunun sonucunda da doğru ve yanlışlarını belirleyerek tam da olmasa ortalama bir puanı belirleyebilirler. Bu sayede de puanlarına göre planlar yaparak, tercih zamanını daha kolay bir şekilde geçirebilirler.

  1. birsen diyor ki:

    kpss 2012 sınav sonuçlarından 61,45621 puan aldım şimdiye kadar bir girişimde bulunamadım hastam vardı ilgilenemdim bundan sonra ne yapmam gerekir bana yardımcı olunmasını rica ederim 3 senedir işsizim.

Konu İle İlgili Yorum Yaz