Emeklilik Başvurusu Sorgulama

74

emeklilik başvuru takibi
Emekli Başvurusu Sorgulama

İstanbul Sosyal Güvenlik eskiden başarılı bir uygulamaya imza atmıştı emekli adayları müracaat formunda belirttikleri TC kimlik numarası ve GSM numaraları ile herhangi bir sosyal güvenlik merkezine gitmeden emeklilik müracaatının durumunu, hangi yazışmaların yapıldığını ve tahsis talep neticesini SGK’nın resmi sitesi üzerinden öğrenebiliyorlardı. Şu an için bu uygulama aktif olarak hizmet vermemekte. Peki Emeklilik Başvurusu Sorgulama işlemini vatandaşlar nasıl yapabilecek ? Alternatif yolları yazımızda kaleme alacağız size emeklilik başvuru takip etmeniz için doğru yönlendirmeleri aktacağız.

Emeklilik Başvurusu Sorgulama

Emeklilik başvurunun durumunu öğrenmek için SGK’nın sitesinde yer alan evrak takip bölümünü kullanarak işleminizin aşamalarını görmenize olanak sağlayacağız.

 • Evrak kayıt sistemi ile emeklilik müracatınızın aşamalarını görebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıdan T.C Kimlik Numaranızla giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Emeklilik Başvurusu sırasında görevli memurun size verdiği “VARİDE NO” ile SGK’nın sayfasına bu bilgiyi girerek kontrol sağlayabilirsiniz.

T.C Kimlik No ile Emeklilik Takibi için Tıklayınız

Evrak No ile Emeklilik Takibi için Tıklayınız

Tahsis talebinde bulunan sigortalılar “Emeklilik Takip Sistemi” programı sayesinde tahsis talep sürecini online olarak takip edebilecek, herhangi bir evrak eksikliğinde kendisine bilgi verilmesini beklemeden sürece müdahale edebilecek ve daha kısa sürede maaş bağlanmasına katkı sağlayabilecek.

e-Devlet Üzerinden 4A yada 4B yada 4C Emekli Aylık bilgisi sayfasını takip ederseniz eğer bu sayfadaki değişimler sayesinde emeklilik işlemlerinizin sonuçlanıp sonuçlanmadığını görebilirsiniz.

Emeklilik İşlemleri Ne Kadar Sürer ?

Emekliliş işlemlerimin sonuçlanması 15 gün ile 3 ay arası zaman zarfı sürebilir.

Telefonla Emeklilik Takip İşlemi

Emeklilik başvurusu yaptığınız ilgili SGK Merkezini arayınız ve emeklilik tahsis servisini bağlamalarını rica ediniz. Görevli memura varide numaranızı vererek kendisinden en doğru, şeffaf bilgiyi alabilirsiniz.

 • SGK Merkezinin telefon numarasını bilmiyorsanız bize aşağıda yazabilirsiniz çok kısa sürede cevap göndereceğiz.

 1. Admin diyor ki:

  Yazımızı detaylı olarak tekrar kaleme alarak güncelledik.

  Bilginize.

 2. kemal bayar diyor ki:

  MERHABA BEN KEMAL BAYAR
  19.10.1975 TÜRKIYE SIGORTA ISE GIRISI 1991 yilinda ise basladim 2002 kadar sigortali calisdim .2002 almanyaya geldim burda halan sigortali calisiyorum.Emekli olmak borclanmak icin nereye basvurmam gerek…

 3. ahmet diyor ki:

  malülen emeklilik için evraklarımın sgk sağlık kuruluna gönderilmiş 24 04 2014 tarihinde sonuçunun tarafıma bildirilmesini sizlerden rica ederim
  saygılarımla

 4. Ahmet sahin diyor ki:

  SGK KÜTAHYA IL MÜDÜRLÜGÜ: Tarafima bildirmis oldugunuz emeklilik borclanma miktarini.10.03.2014.tarihinde ziraat bankasina sgk hesabina yatirdim.T:C:Kimlik No.15404586272.Sigorta sicil No.430110147180.Bilgilerinize Arzederim saygilarimla.

 5. seyfettin karabulut diyor ki:

  30.11.2013 tarihinde emeklilik müracatı yaptım,3 ayı geçti daha sonuç yok.yeni bir sigortalı işe başlıyabilirmiyim*…. ……saygılarımla…

 6. Mukadder Yalçın diyor ki:

  Ssk ve emekli sandığında toplamında emekliye hak kazandım müracaatını ekim13 te yaptım hala bekliyorum.alo 170 hattına defaten sordum evrakların emekli sandığında beklediği işlemlerin sırada olduğu söylendi bu kadar uzun sürerdi?Saygılar.

 7. huseyin bakal diyor ki:

  ben 1981den sigortam var 1966 doğumluyum babam beni 1970 olarak kimliyiimi yaptırmış ben 1983de yaşımı 1966 olarak büyütüm emekli oabilirmiyim tşk

 8. vacit özbay diyor ki:

  1992 yılından beri tarım sigortası ödemekteyim, askerde olduğum dönemde de prim ödemeye devam etmiştim. bu nedenle bu yıl primim dolduğu için bulunduğum ilçenin ilçe müdürlüğüne başvurduğumda 1 yıllık fazla primimin olduğu öğrendim. Şu an 39 yaşındayım emeklilik için yaşı bekleme gerekiyor. Durum hakkında bilgilerinizin tarafıma aktarılmasını arz ederim.

 9. mehmet elbir diyor ki:

  08 02 1977 trabzon tonya doğumluyum yüzde 92 raporum var diyalize giriyorum kalp den ameliyat oldum halen daha ağır işlerde çalışmak zorundayım emekli olabilmem için 6 tane evladım var 5 tanesi okuyor ne zamn emekli olurum

 10. metin aslan diyor ki:

  31114944928 TC NOLU Rahmetli Cemal ASLAN’ın Emeklilik İşlemleri ne durumda.Mirasçısı olan ben Kardeşi Metin Aslan Ağustos ayından bu zamana kadar cevap yada çözüme ulaşmadı.Cevaplarınız için kolay gelsin iyi çalışmalar diliyorum. Sütçü İmam Ünüversitesi Yrd.Dç.Cemal ASLAN evrakları ve ilgili Rektörlük tarafından gönderilmişti.

 11. Abdullah diyor ki:

  Borç sorgulama, nezaman emeklı olurum sorgulama, Avrupa birliğine girmekten daha zor değilse bende birşey bilmiyorum bune yaa sanki M.İ.T. sitesine giriyoruz TC. kimlik yazacaksın işi bitireceksin e-devlet şifrem var birtürlü giremedim sonunda geçici iptal oldu üstelik şifremi not almışım.

 12. m çelik diyor ki:

  Adamlar 15 günde 30 katlı binayı inşa ediyor. Bizimkiler 30 evrağı üst üste 2 ayda üst üste koyamıyor. Neden acaba?

 13. BALİ BEY diyor ki:

  emeklilik müracaatımız nisan ayından yaptık 65 gündür.beri beklemekteyiz.süreç çok yavaş işliyor.buna işlemek denirse.

 14. yeşim diyor ki:

  annemın emeklı olması ıcın butun evraklar hazırlanmıst ıst gazı osman pasada sadece baglanması gerekıyordu ama sakaryada calıstıgı ıcın butun evraklar oraya tekrar gonderıldı ve tekrar bekle suresı yasıyoruz bu ıslem daha nekadar surecek dogum borclanması ve istege baglı bır kagıttı beklıyoruz sıstem ne kadar yavas 3 aya gırıcez hala bır ıslem yok

 15. yeşim diyor ki:

  annemın emeklı ıcın basvuru yaptık 2 ay oldu hala bır sonuc yok kımlık sorgulama yapıyoruz cvp yok hala bır haber gelemedı bu kadar sure ıcınde hala yapılamadı ya cvp beklıyoruz en kısa zamanda teskerkurler

 16. ismail hakkı diyor ki:

  emekli evraklarını verdim ve 3 aya yaklaşıktır ama hala emekli maaşı almaya başlamadım neden acaba. sgk 5150 gunum var yaş 47 emekli maşı ne kadar alacam sizce svp yazarsanız sevinirim…

 17. edip diyor ki:

  3 ay gecmesine ragmen maas hala baglanmadi ve imzada bekliyo surec cok yavas ilerliyo.Bi turlu alamadikmaasimizi!!!

Konu İle İlgili Yorum Yaz