Genel Sağlık Sigortası Başvurusu

34

Zorunlu Genel Sağlık Sigortası Başvurusu yaptırmak isteyenler için başvurunun nasıl yapılacağı ve süreç hakkında detaylı bilgiler… GSS olarak kısaltılan Genel Sağlık Sigortası başvurusunu yapmayanlar yani henüz GSS’li olmayanlar ve sigortalılık statüsü sona erenler ile bakmakla yükümlü olduğu kişiler, SGK tarafından kendiliğinden tescil edilecek. Bu kişilerin gelir tespitini yaptırmak üzere 1 ay içerisinde vakıflara başvurması gerektiği, […]

Genel Sağlık Sigortası Başvurusu

 1. mevlüt diyor ki:

  işten ayrıldıktan sonra ki ay gelir testi en yüksek primden sistem kişiyi otomatik test yapıldı gösteriyor ve devam eden aylarda her ay için en yüksek den prim haneye yazıyor birçok kişi bunu bilme digi için ilerleyen günlerde birikmiş borçla karşılaşıp şaşırıyor,testi yaptırırsan gerekli pirimden her ay hanene yazılıyor borç Ben bugün ilgili kuruluşa gittim bana aynen bu şekilde izah etti görevli ödeyim dedim bana 2014 Şubat ayında af çıkacagını ödeme me mi yalnızca 2 ayda konuyu takip edip gerekecek işlem leri yaparsam bu sorunda kurtula bile ce gim bilgisini aldım inşallah dedigi gibi olur.

 2. halil.akt diyor ki:

  ben ikameti adresimin dışında yani başka şehirde kalıyorum adresim belli olmuyor nerdeiş bulursam orda kaçgün kalacagımda belli olmadıgındangelir gelir testi yaptıramadım ne yapabilirim

 3. YAKUP diyor ki:

  SİGORTALI ÇALIŞTIGIM İŞYERİMDEN AYRILDIM GSS YE KAYIT YAPTIRMAM MECBURİMİ.YOKSA OTOMATİKMEN GSS Lİ OLUYORUZ.

 4. Can diyor ki:

  Siz nasıl insanlardan zorla para alıyorsunuz? İşsiz insan adı üstünde işsiz ne hakla insanların rızası olmadan para alıyorsunuz? İleri demokrasi bu mu? Bu ülkeyi insanları köle mi sanıyorsunuz? Sizler paralarınızla millet vekili olup milletin parasını zorla alarak mı devlette bizi temsil ediyorsunuz!!! Dokunulmazlıklarınızla altınızda bızden zorla aldıgımız paralarla alınmıs makam arabaları ile milleti köleye çevirdiniz utanın utanın!!! Kendi çocuklarınız en iyi yerlere bir gecede girerken bizler işsizlikten kapı kapı geziyoruz üni mezunu olduğumuz halde birde üstüne borçlandırılıyoruz. Allah’ı bu kadar ağzından düşürmeyen siz hiç mi kul hakkı yemekten korkmazsınız!!!!

 5. zafer diyor ki:

  kaymakamlıkta gelir testi yaptırdım 1050 tl gelir var 2 kişiyiz 1050/2 cıkAn sonucun %12 TUTARINI odemem gerekirken 11 ayda 1437 tl borc çıkardı bana sgk bu nasıl vatandasa hizmettir ne evime tebligat falanda göndermediler aylar sonra boyle bi borç ogreniyorum istemiyorum GSS FALAN…BUNUN İPTALİ FALAN YOKMU?

 6. burakender ayvaz diyor ki:

  oglum1994 dogumlu şuan calışmıyor unüversiteye hazırlanıyor prim ödememiz gerekiyormu

 7. erkan diyor ki:

  saglık sigortası güzel bir hizmet fakat hasta ve işsiz olan insanların yüzünü güldürmüyorki sanki bir işkence bu devlet dedigin destek olur parası olmayan insana bile para çıkarmışlar nerde bunun devletle alakası saglık soygunu bu tamamen

 8. İsmihan diyor ki:

  Zorunlu sigorta adı altında insanlardan para alan yetkililer aldıkların bu paraların geri dönüşümünü sağlamadıkları gibi hastahane de tedavi olmasanız bile size 5 yada 6 ay sonrasında farkında olacağınız birikmiş faiz li borç yansıtacaktır.Bu saçma uygulamanın kaldırılması bizler için en doğru karar olacaktır. Hangi akla hizmet hastahaneye bile gitmeden tedavi olmadan ben neden böyle bir pirimi ödeyeceğim ki. Ve aynı zamanda ileride emekli olmak için bir şeyi etkilemiyor.

 9. Meriç diyor ki:

  Ben 29.08.2012 / 14.11.2012tarihleri arasında sigortalı çalıştım ama sizin gss de o tarihlerde hala borçlu görünüyorum. Şimdi diyeceksiniz ki sigortalı işe gidiğinizde bildirmeniz gerekli diye ben memurunuza ilk bu gelir tespitini yaptırdığımda söyledim o da otomatik olarak iptal olacağını söyledi şimdi neden böyle oldu anlamıyorum…

 10. Elizabet diyor ki:

  LOVE it! Thanks for steppin’ up on your soaopbx sista!I too am working for the Jesus dollars and will agree, it helps when you know, even if it’s just one person, that people are reading your work.And I will be using your made up word “legitness” factor (and giving you all of the credit of course ).Thank you for the great post! I’ll be sharing this one.

 11. HARUN diyor ki:

  ben bu G.S.S işinden hiç bişey anlamadım.lütfen anlayan bir arkadaş anlatsın

 12. Zeynep diyor ki:

  bizim sigortamız onaylanmış ama kız çocuğu evlenene kadar babaya yapılan sigortadan yararlanabiliyomuş ve baba’nın aylık 35tl vermesi yeterli oluyomuş bu durumda ben bana düşen 35tl’yi vericekmiyim cevaplarsanız sevinirim çünkü sizin verdiyiniz cvpa göre ayretten araştırmicam tşk..

  • Sabir diyor ki:

   My blocks look like the picrute *except* the floats are all on the other side and the outlines all resemble garter stitch. I’m happy with it!

 13. leyla diyor ki:

  oğlumun primlerimi ödemeye bu ay başlayacağım oğlum işe başladığında primleri ödemeye devam edeceğizmi? – ödediğimiz primler bize iade edilecekmi bunların cevaplarsanız sevinirim

  • Logan diyor ki:

   Philly 53: you should have a K2 at the end. The ptetarn ends with knit 4 with one left over. You actually have a k5 at the end as the row also starts with knit 5.

 14. leyla diyor ki:

  oğlumun primlerimi ödemeye bu ay başlayacağım oğlum işe başladığında primleri ödemeye devam edeceğiz – ödediğimiz primler bize iade edilecekmi bunların cevaplarsanız sevinirim

 15. Safak diyor ki:

  Ben kaymakamlıga gelir testini yaptırdım eve ne bı kagıt geldı su kadar odeyeceksınız dıye ne bısey zaten gıttık 2 gun kuyruk bekledık bıde geldımı gelmedımı ne kadar odıycez bellı degıl bide kalkıp bunlarlamı ugrasıcaz.ben anlamıyorumkı nasıl ıs yapıyosunuz.

 16. Volkan diyor ki:

  Biz 3 erkek bekar kardeşiz,bize tek form verdiler ve hepinizi kapsayacak dediler formu doldurup verdik,ve sgortaya ne kadar ücret yatıracağımızı sorduk,ama tek kardeşimize 35.4 tl çıktı,bize siznde ayrı yaptırmalısınız dediler,bu ödenecek para hepimizi kapsıyormu,yoksa tekrardan ayrı form alıp doldurmalımıyız,lütfen cevap yazın yarın son günmüş.

 17. ayşegül su diyor ki:

  ben adananın ilçesinde oturuyorum başvuruyu nerden yapabılrım ilginiz için tessekkurler.

 18. murat diyor ki:

  suan çalışmıyorum …ben basvuruyu yaptıktan sonra sskli bir iş bulursam nolcak?
  prim ödemeye devammı edeceğim?

 19. necati diyor ki:

  ben geçen ay başvuru yaptım babamın adına

  daha yeni benim adıma GSS bildiri kağıdı gelmiş

  tekrar gidip kendi adımamı bavuruda bulunmam gerekiyo

  yoksa ailede bir kişinin adına yapıldığı zaman herkesi kapsıyomu…??

  • Admin diyor ki:

   Genel Sağlık Sigortası için ailenin tüm bireyleri tek tek mi başvurmalı?

   Cevap : Gelir tespitinde, aynı evde yaşayan eş, evli olmayan çocuk, büyük anne ve büyük babadan oluşan aile esas alınacak. Aynı aile üyelerinden biri veya birkaçı başvuruda bulunsa bile başvuru formunda hanede yaşayan tüm fertlere ait bilgiler yer alacak. Aile içinden birden fazla kişi gelir testine tâbi tutulacak kişi durumundaysa tek form ile başvuru yapılacak.

   • necati diyor ki:

    tek tek başvurmalı demiyorum ailede tek sigortasız şu an benim ve ben hepimizi kapsar bakımından
    Babamın adına başvuruda bulundum…

    Şimdi benim adıma gelmiş bildiri var (başvuru yaptıktan sonra geldi)

    gidip tekrar dan kendi adıma da forma doldurmam gereklimidir ??

    İlgi ve Alakanıza Teşekkürler…

 20. muhammed diyor ki:

  ben lise mezunu öğrenciyim ikametgah ettiğim sehirde değilim yasım 18 i gecti ne yapmam gerekiyo??

 21. Abdullah diyor ki:

  GSS İÇİN İKAMETGAH ETTİĞİM YERDEMİ BAŞVURU YAPICAM YOKSA İST DAKİ FINDIKZADEDE Kİ SGK DAN MI???

 22. mehmet diyor ki:

  peki Ailenin Gelirleri Nasıl belirleniyor.

 23. Onur diyor ki:

  SGK ya giderken gerekli evrak var mıdır

 24. Hasan Şenay diyor ki:

  GSS başvurusu internetten yapılmıyor mu???

  • Admin diyor ki:

   Hayır online GSS başvurusu yapılamamıyor. Size en yakın SGK kurumuna müracaat etmeniz gerekmektedir.

 25. songul aladag diyor ki:

  Ben esnafım 2 yıldır bakurumu yatıramadım çoçuklarımı bakur 18 yaş altı yaptırdım.Devletin yeni uyguladıgı yoksulluk testini bizimde yaptırmamaz gerek mi? bilgi verirseniz sevinirim…

Konu İle İlgili Yorum Yaz