GSS Affı Ne Zaman

3

Milyonlarca kişinin gözü kulağı sosyal güvenlik ile ilgili radikal adımlar içeren torba yasaya çevrildi, bu paketin içinde GSS Affıda var.

gss af 2014
GSS Affı Ne Zaman, Genel Sağlık Sigortası Affı gerçekleşecek mi, 2014 GSS Prim affı hakkında tüm bilgiler en güncel şekilde sayfamızda yer alacaktır.

Devlet ve üniversite hastanelerinden ücretsiz, özel hastanelerden ise fark ödeyerek yararlanmak için 2012’de uygulamaya giren Genel Sağlık Sigortası (GSS) sistemi kapsamında primlerini ödemeyenler, af çalışmasına sevindi. 18 yaşını dolduran; çalışmayan ve öğrenci olmayanların sağlık hizmetlerinden yararlanması için ödemesi gereken GSS prim borçlarına af gelecek. Bu şekilde 4 milyon kişinin 8 milyar liralık borcunun tamamının silinebileceği belirtiliyor. 2012’de hayata geçirilen yasal düzenleme ile 12.5 milyon kişi GSS kapsamına girdi.

Genel Sağlık Sigortasının Faizi Silinecek
18 Yaşını dolduran, çalışmayan ve öğrenci olmayanların sağlık hizmetinden yararlanması için ödemesi gereken GSS prim borcuna af geliyor. Tebligat aldığı halde gelir testine girmeyenlere 2 aylık süre verilecek. Gelir testine göre ödemesi gereken tutar belirlenecek. Bu kapsamda borcu olanların faiz borcu silinecek ve bir yıl taksitlendirme imkanı getirilecek.

 1. savaş buday diyor ki:

  elmadag kaymakamlıgında gelir testi yaptırmaya gittim aylık gelirin ne kadar diye sordular olmayan bir gelirin neyini söyleyim dedim ama mecburi ve zoraki bir miktarı yazdırmam lazımmış en az 400 tl ben bu 400 tlyi nerede kazanıyorumki bide gelirim oldugunu yazayım ama nafile prosödür böyle imiş ne yazıkki bu güne kadar hiç ödeme yapmadım hiçte hastaneye gitmedik ailecek magduriyetimizi kime diyelim şimdi benmi magdurum yoksa benden alacagını alamayan bu devletmi saygılarımla

  • enes dişkeser diyor ki:

   devlet devlet mı kı kardesım sence ?
   fakırı soydukça soyuyorlar işte

  • mustafa diyor ki:

   sana en az 400 TL yazdırmalarının sebebi işkura işsizim diye başvurduğun zaman ve bu geçerlilik kazanınca sana aylık 400 TL para veriyorlar senin onu yapman gerekiyor önce ordan başla

Konu İle İlgili Yorum Yaz