GSS Borç Sorgulama

843

GSS Borç Sorgulama
GSS yani Genel Sağlık Sigortası ayrıntıları netleşti işte Genel Sağlık sigortasında borç sorgulama ekranı ve detaylarını bu yazımızda bulacaksınız. Yaşadığınız sorunları yorum alanında bize bildirebilirsiniz.

GSS Borç Sorgulaması Nasıl Yapabilirim?

Aşağıdaki bağlantıdan giriş yaptıkdan sonra “Sorgu Türü” bölümünden 4B Sigortalı Ödemeleri bölümünü seçiniz. Daha sonra “Sorgu Tipi” bölümünden GSS Prim seçip alt bölümde açılan T.C. Kimlik No kısmına bilginizi giriniz. Bu işlemlerden sonra alt kısımda gördüğünüz karekterlerin aynısını kutucuğa yazınız ve Borç Sorgulama butonuna basınız.

GSS Borç Sorgulama için Tıklayınız

01.01.2012 tarihine kadar GSS’ye bir biçimde dâhil olanlar dahil oluncaya kadar geçecek süre için GSS ödemeseler de ondan sonrası için prim borçları birikmeye başlayacak.

GSS Borç Sorgulama Ekranı

gss borç sorgulama

Bir kere GSS’li olarak tescil olduktan sonra ‘Hastaneye de gitmeyeceğim GSS primi ödemeyeceğim” demekle GSS priminden kurtulamaz, yıllar sonra da olsa başvurunuz halinde geçmiş yıllardaki prim borçlarınızı da gecikme zam ve faiziyle ödemek zorunda kalırsınız.

Genel sağlık sigortası kapsamında sağlık hak sahiplikleri genel sağlık sigortalılıklarının tescilini izleyen süreçte başvuruya bağlı olmaksızın SGK sistemince oluşturulacak.

  1. ayhan öztürk diyor ki:

    ben iş buldukca gemilerde calışıyorum yılın kimi aylarda turkiyedeyim bana sağlık sıkortası adında ilk başvuru yaptım1800 tl dediler ondan 8 ay sonra sordum 4250tl dediler 10 sonra 8500 tl dediler kaymakamlıktan gelir testi yaptıracaksınız dediler yaptırdım 1200 tl borcunu sileriz sadece burda kaldığın ayın parasını ödersindediler sonrada hiç birini silmediler hepsini ödeyecen dediler mecbur tutuyorlar bende ödemedim üstüne fayiz biniyor ne yapmam lazım teşekkürler

  2. kurtulus diyor ki:

    allah senın belanı versin yok bole bır sey 700 tl borç var nasıl gidicek bu olay tayyyip senin yatagında ınım ınım ınlesen benim gibi yatmak nasıp olmasa sana benim gibi nasıl oluyomus anlaaa

  3. mustafa diyor ki:

    Arkadaslar bu borcu nasıl silebiliriz? (Ödeme yapmadan) Bileniniz varsa cevap verin lütfen. Hayrı mubarek ayda Rabbim bu kansızların belasını versn. Devlet diyorlar bide yazık günah magdur olan insanlarımıza. Milletini sömürüyor bu devlet, böyle devlet olmaz olsun..

Konu İle İlgili Yorum Yaz