GSS Borç Sorgulama

841

GSS Borç Sorgulama
GSS yani Genel Sağlık Sigortası ayrıntıları netleşti işte Genel Sağlık sigortasında borç sorgulama ekranı ve detaylarını bu yazımızda bulacaksınız. Yaşadığınız sorunları yorum alanında bize bildirebilirsiniz.

GSS Borç Sorgulaması Nasıl Yapabilirim?

Aşağıdaki bağlantıdan giriş yaptıkdan sonra “Sorgu Türü” bölümünden 4B Sigortalı Ödemeleri bölümünü seçiniz. Daha sonra “Sorgu Tipi” bölümünden GSS Prim seçip alt bölümde açılan T.C. Kimlik No kısmına bilginizi giriniz. Bu işlemlerden sonra alt kısımda gördüğünüz karekterlerin aynısını kutucuğa yazınız ve Borç Sorgulama butonuna basınız.

GSS Borç Sorgulama için Tıklayınız

01.01.2012 tarihine kadar GSS’ye bir biçimde dâhil olanlar dahil oluncaya kadar geçecek süre için GSS ödemeseler de ondan sonrası için prim borçları birikmeye başlayacak.

GSS Borç Sorgulama Ekranı

gss borç sorgulama

Bir kere GSS’li olarak tescil olduktan sonra ‘Hastaneye de gitmeyeceğim GSS primi ödemeyeceğim” demekle GSS priminden kurtulamaz, yıllar sonra da olsa başvurunuz halinde geçmiş yıllardaki prim borçlarınızı da gecikme zam ve faiziyle ödemek zorunda kalırsınız.

Genel sağlık sigortası kapsamında sağlık hak sahiplikleri genel sağlık sigortalılıklarının tescilini izleyen süreçte başvuruya bağlı olmaksızın SGK sistemince oluşturulacak.

  1. kurtulus diyor ki:

    allah senın belanı versin yok bole bır sey 700 tl borç var nasıl gidicek bu olay tayyyip senin yatagında ınım ınım ınlesen benim gibi yatmak nasıp olmasa sana benim gibi nasıl oluyomus anlaaa

Konu İle İlgili Yorum Yaz