Key Ödemeleri Sorgulama 2012

2

Key Ödemeleri Son Durum

2 Aralık 2011’de yayınlanan Resmi Gazete’de yer alan habere göre yaklaşık 90 bin kişiye Key Ödemesi yapılacak. Key ödemelerini alabilmek için kimliklerinde TC kimlik numarasının bulunması gerekmektedir.

Eksik ve hatalı belgeleri nedeniyle KEY alacaklarını tahsil alamayan 90 bini aşkın KEY sahibinin isimleri Resmi Gazete’de yayımlandı.

Key Ödemeleri Sorgulama 2012

Key Ödemelerini Öğrenmek için aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak “T.C. Kimlik Numarası” alanına 11 haneli T.C vatandaşlık nonuzu yazarak sorgulama butonuna basarak key ödemeleri listeninizi görüntüleyebilirsiniz.

Key Ödemeleri Sorgulaması için Tıklayınız

Key Ödemelerine Tekrar İtiraz

Tekrar itiraz edilmesi yolunun seçilmesi halinde, hemen ilgili kuruma itiraz edilmesi gerekiyor. Halen çalışan devlet memurları bağlı bulundukları kuruma, emekli olanlar ile özel sektör çalışanları ise Sosyal Güvenlik Kurumu’na itiraz başvurusunda bulunacaklar.

Key Ödemeleri Hangi Banka Yapıyor?

Ödemeler Ziraat Bankası’ndan… Kanun gereği Tasfiye Halinde T. Emlak Bankası A.Ş. tarafından bildirilen listelerdeki kişiler alacakları KEY tutarlarını bugünden itibaren ”www.keyodemeleri.com” internet sitesinde sorgulayabilecek.

KEY ödemeleri, kimlik numarasıyla, yabancı uyruklu hak sahiplerine ise yabancı kimlik numarası/vergi kimlik numarası ile Ziraat Bankasından yapılacak. Bu nedenle KEY hak sahiplerinin Ziraat Bankasında hesabı ve bu hesaba ilişkin ”Bankkart”ı bulundurmaları, Ziraat Bankası ATM’lerinden paralarını alabilmeleri açısından önemli.

Hak sahibinin ölmüş olması halinde, veraset ilamına istinaden yapılacak ödemelerde yasal mirasçıların tümümün aslen/vekaleten birlikte müracaat etmeleri veya miras ortaklığına temsilci atanması gerekiyor. Bugünden 5 yıl içinde talep edilmeyen alacaklar Hazineye irad kaydedilecek.

Key Ödemeleri ile ilgili sorularınızı aşağıdaki form aracılığıyla sorabilirsiniz.

 1. ismet özeren diyor ki:

  key hesabıma hangi yasayla haciz konuluyor

 2. burak diyor ki:

  otur ağla abi neden ben key ödemesi alamıyorum diye…

 3. bekir yiğit diyor ki:

  ben bekir yiğit 1978 de kkk memur olarak goreve başladım ve bu kurumdan emeklı oldum key parası sadece 20 tl aldım

 4. Yüksel Kaya diyor ki:

  2012 Ekim yeni key ödemeleri listesine internetten ulaşamıyorum.Geçmiş ödemelerde eksik ücret almıştım;itiraz dilekçesi vermiştim.Acaba şimdiki yeni hazırlanan listede benim ismim var mı,öğrenmek istiyorum.Gereğinin yapılıp beni bilgilendirmenizi saygılarımla arz ederim.

  YÜKSEL KAYA

  Sigorta Sicil No:16408716

 5. coşkun güven diyor ki:

  bizim sigortamız yatmış key kesintileri oldugu senelerde ancak herhangi bir para alamadık bu kendi paramızı almak için kendimizin peşinde koşmamız sizce mantıklımı bizden kesilirken kesiliyorda biz almaya gelince bukadar ugraşmamız mantıklımı bilgisayar ortamında paranın yatıp yatmadıgı nasıl görülmüyor sizce mantıklımı saygılarla

 6. mustafa özmen diyor ki:

  2 Kez dilekce verdim 1995 yılından beri izmir kemalpaşa belediyesinde. yani kamuda calıştım ve konut edindirme kesintisi yapıldı ancak halen birşey görünmüyor? Ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Konu İle İlgili Yorum Yaz