Müstehaklık Sorgulama

2

Öncelikle bir çok vatandaşımız müstehaklık kelimesinin sözcük anlamı bilmemektedir. İlk olarak burada müstehaklık kelimesine değinerek, “Müstehaklık” kelimesinin sözcük anlamı hak edilen demektir. SGK’nın bir kişinin eşini ya da çocuklarını üsttüne almasına müstehaklık denir.

SSK Müstehaklık Sorgulama’nın 2 yolu var.

SSK Müstehaklık Sorgulama için Tıklayınız

SSK Müstehaklık Sorgulaması için, yukarıdaki bağlantıya tıklayıp, açılacak sayfaya “TC Kimlik No, Baba Adı, Nüfusa Kayıtlı Olduğunuz İl ve İlçe, Cilt No, Aile Sıra No ve Doğum Tarihi” bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Sonrasında açılacak sayfada “Müstehaklık Sorgulama 4A” linkine tıklayarak, SSK Müstehaklık Sorgulaması yapabilirsiniz.

e-Devlet Şifrenizle SSK Müstehaklık Sorgulama için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

SSK Müstehaklık Sorgulama için Tıklayınız

SSK Müstehaklık Sorgulaması için, yukarıdaki bağlantıya tıklayıp e-Devlet sistemine giriş yaptıkdan sonra SSK Müstehaklık Sorgulaması yapabilirsiniz.

 1. fatih selvi diyor ki:

  ben cıraklık egitim merkezine kayıt olmak için müstehaklık belgisi isteniyor ne yapmam gerekiyor e devlet şifrem yok yaşım kücük oldugu için yok ne yapabilirim

  • Jacare diyor ki:

   diyor ki:bizim okulda da telavut kağıdı yoktu, sabun yoktu. bu yfczden her zaman kağıt mendil taşırdım ve kfce7fck bir sabun kutum vardı. bunu hatırlattı yazın bana bence f6nemli olan f6ğretmen.

  • Ahnet diyor ki:

   SGK YA GIT AL HIC MI BISEY BILMION

Konu İle İlgili Yorum Yaz