SGK Aktivasyon

64

SGK Aktivasyon işlemi nasıl yapılır? SSK Aktifleştirme işlemi online nasıl yapılır? SSK Aktivasyon işlemi hakkında bilgileri aşağıdaki dökümandan erişebilirsiniz. AKTİVASYON TEMEL BİLGİLER Aktivasyon Nedir Yeni işe başlayıp 30 gün primi ödenen sigortalının hastane ve eczane ihtiyaçlarını aktif hale getirilip sağlık hizmeti alma hakkına sağlık aktivasyonu denir. Aktivasyon işlemizi yapmadan Sağlık yardımından faydalanamassınız. Aktivasyon İşlemini Online […]

SGK Aktivasyon

 1. ŞABAN ATLI diyor ki:

  NE KADAR SİGORTA GÜNÜ VAR SİGORTA NUMARASI VARMI DOĞUM TARİHİ 1927

 2. mevlüt diyor ki:

  aktivasyon sayfsındaki sorun hala düzeltilmedi ilgiliyE.

 3. ufuk diyor ki:

  Merhaba; Aktivasyon sayfalarında sorun var, gereğinin yapılmasını rica/ arz ediyorum.

  Teşekkürler

 4. FATİH diyor ki:

  Ben 1991’de çıraklık eğitim merkezinden sigorta numarası almıştım ve 1999’da farklı bir firmada ayrı bir sigorta numarası aldım.Bu yüzden 1991’deki almış olduğum sigorta numarasını öğrenmek istiyorum. Bilgilerinize arz ederim.

 5. mustafa cihan çoruh diyor ki:

  ativasyon’nu acıkmı?

 6. mustafa uysal diyor ki:

  ben bir t ç vatandaşı olarak soruyorumbenim maaşımdan iki yüztlnereyekesildi

 7. mustafa uysal diyor ki:

  sgk maaşalmaktayım benim maaşım binikiyüzseksen olması gerekli yken bana binseksen yatırılmış ben bu eksiğinasıl öğrenmem gerekır

 8. Mertcan diyor ki:

  Selam ben kanun çıktığında öğrenci belgemle sigorta müdürlüğne aktivasyonumu yaptırdım. Ancak bu gün hastahaneye gittiğimde sigortamın görünmediğini söylediler bu aktivasyonun tekrar mı yapılması gerekiyor belli bir tarihi varmıdır tekrarı için?? teşekkürler saygılar

 9. meltem diyor ki:

  merhaba
  2012 aralık ayından beri sigortalı değilim. eşimin sağlık sigortası üzerinden aktivasyon yaptırmak istiyorum, ne yapmam gerekiyor bilgi alabilir miyim?
  tsk

 10. bedri çıtak diyor ki:

  28 ocak 2013 te yeni bir işe başladım, gerekli evrakları verdiğim halde sigorta primlerim yatmamış. işverene birebir yatmadığını söyledim, takip ettim ki halen yatırmıyor.

  sgk ya şikayet etmek istiyorum, bunu online yapabilirmiyim.

 11. kerem diyor ki:

  ssk aktivasyon siteniz calısmıyor. Zaten sigorta ödüyoruz bu aktivasyon sacmalığını hangi mantıksızlık üretti onuda sorgulamak lazım gerci. Ödenen sigorta zaten aktif olması gerekmiyormu bunun icin extra islem neden? Sırf bu sacma sapan uygulama yüzünden bütün ctesim hastanede gecti. Eğer sağlık durumumda kötülesme olursa SSK yı insan hakları mahkemesine vereceğimi beyan ederim.

 12. SONGÜL diyor ki:

  mrh ben işten ayrılalı 5 ay oldu sgk aktif diyo borçlu görünüyorum bu ne demek ? bu borcu kim ödeyecek

 13. veysel diyor ki:

  turkıyyede işcın degeri yoktur devet cözüm uretsın ac sefil calısıyoruz askari ücretle

 14. veysel diyor ki:

  neden bukadar iscı kesımine
  cok calıstırma varda develet buna gözzyumuyorla yazık vatandasa ssk lı calısana

 15. engin diyor ki:

  Merhaba,

  eşim benim ssk’mdan otomatik yararlana biliyor mu bir işlem yapmalımıyım.

 16. gurkan diyor ki:

  merhaba,
  “1104 – Son bir yıl içinde 30 gün gss prim gün sayısı olmadığı için, provizyon verilememiştir.” diye bir yazı cıktı sorgulama ekranında.işe yeni başladım. hastanede aktivasyon yapılmadıgından sıra vermediler.online olarak bir form doldurdum fakat 30 gün prim yatana kadar hastanelerden faydalanamayacak mıyım?

  • İLHAN diyor ki:

   gürkan ya çalıştığın iş yerinin muhasebesi e bildirge ye girip ordan sigortalı tescil bölümünden işlem yapıp sigortadan hem faydalanabilir yada işe başladığın ayı takip eden ayın 23 ne kadar beklemelisin.

 17. Oğuzhan diyor ki:

  merhaba;
  bana geçen sene okumadığım için babamın sigortasından yararlanmam için gelir tespit kağıdı geldi ödemem gereken tutar aylık 35 tl imiş. ama ben bu parayı yatırmadım hiç. bu yazda 2.5 aylık işe girdim sigirtam oldu. tekrar sgk ya gittim ve tekrar gelir testipi yaptırman gerekiyor dediler ve orda bazı işlemler yaptılar. bugünde telefonuma genel sağlık sigortası hizmetlerinden faydalanmanız için aktıvasyon işleminiz tamamlanmıştır diye mesaj geldi. şimdi ben babam tarafından sigortalımıyım bilgilendirirseniz sevinirim.

 18. nazlı diyor ki:

  iyi günler bu saglık sşgortası tamamen kafamı karıstıran bır konu nereye ne yazacağımı bilemediğim için direk buraya yazmak istiyorum öncelikle 2007 tarıhınde yayınlanan kanunda herkes geliri olmadıgına dair tespit yaptırılıcaktı ve bızde yaptık sgkdan faydalanmak ıcın daha sonra ben okulumu okumak ıcın sehır dısında bır unv gıttım ve orada hastanede ben hıc bır sekılde sgkdan yararlanmadım daha sonra okulum bıttı ıstanbula donus yaptım hastaneye gıttıgımde borc odemedım ve ben gıttıgım sehırde her hastaneye gıdısımde 30 25 45 tl para ödedim. bunu sordugumda saglık sıgortadakı belediyeye bana beyanda bulunmadıgımı sölediler ben ıstanbula geldiğimdede hiç bir şekilde bir basvuruda bulunmadım ya nasıl bir iştir bu anlayamadım şimdi bakıyolar borcum varmıs yok gelirimiz nasıl ödeyeceğim işe girsem bile borcum kapanmıyacakmıs kadın öle söyledi yardımcı olursanız cok sevınırıım

 19. tufan baltaz diyor ki:

  benim yeşil kartım var ama ssk lı işe girersem ne yapmam gerekiyor

 20. gökhan diyor ki:

  mrb türk silahhlı kuvvetlerinde sözleşmeli uzm çvş olarak 14 yıl bir fiil görev yaptım.05.09.2011 tarihinde sözleşmemi kendi isteğim ile istifa ettim.10 yıldan fazla görev yaptığımdan dolayı 5 yıl sağlık hizmetlerinden faydalanmam lazım ama yararlanamıyorum.askerlik şubesine gittim sordum.olay bizden çıktı dediler,sağlık hizmetleriniz sgk,ya devroldu dediler.sgk,ya gittim.aktivitasyano girdiler.yararlanamıyosun dediler.bu işleyiş nasıl anlamadım yani ortada kazanılmış bir hak var. bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

 21. bahri diyor ki:

  merhaba: benim sıgortam bıttı. ama sıgorta yaptırmak ıstıyorum devletın yenı kanun yapmı galıba aylık 36 tlye galıba yararlanıyomusuk bununla ılgılı bana yardımcı olurmusunuz

 22. İsimsiz diyor ki:

  Merhaba;

  Ben 23 yaşındayım ve öğrenciyim, şuana kadar hiç çalışmadım.

  Babamın SSK’sından faydalanmak için öğrenci belgesi alarak aktivasyon işlemi yaptırmam gerekliymiş…Ben bu işlemi nasıl,nereden,ne şekilde yaptıracağım ve sadece öğrenci belgesi yeterli mi ve ben babam olmaksızın kendim yaptırabiliyor muyum? Bilgilendirirseniz sevinirim.

  Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

 23. merve diyor ki:

  merhaba,

  1 aralıkta sigorta girişim yapıldı , GSS’nin iptali için başvuru mu yapmalı mıyım? aralık ayı prim borcu gözüküyor.

Konu İle İlgili Yorum Yaz