SGK Evrak Takibi

153

sgk evrak takibiSGK Evrak Takibi

SGK Evrak Takibi uygulaması ile SGK’ya göndermiş olduğunuz evrakların hangi aşamada olduğunu, işleme alınıp alınmadığını internet üzerinden rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Kuruma vermiş olduğunuz standart evraklarınızı, emeklilik işlemleri evraklarınızı, emekli sandığı evraklarınızı ve malüllük evraklarınızın durumlarını SGK’nın pratik ve oldukça basit tasarımla uygulaması sayesinde SGK Evrak Takibi işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

SGK EVRAK TAKİBİ NASIL YAPILIR ?

İşlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki bağlantıdan evrak takip sistemine giriş yapınız.

 • Size ait olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numaranızı ilgili foruma giriniz.
 • Kayıt yılı bölümünden evrağınızı kuruma hangi yılda verdiyseniz o yılı seçiniz.
 • Bilgileri doğru şekilde doldurduktan sonra evrak ara butonuna tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

T.C Kimlik No ile Evrak Takibi için Tıklayınız

 

Varide No ile Evrak Takibi için Tıklayınız

 

4-C Emeklilik İşlemi Evrak Takibi için Tıklayınız

Not: Kurum kayıtlarına kaydedilmeyen evraklarınızı sorgulayamazsınız. 4C emeklilik evrak takip işlemi için e-Devlet şifrenize sahip olmanız gerekmektedir.

 1. Admin diyor ki:

  Yazımızı detaylı olarak tekrar kaleme alarak güncelledik.

  Bilginize.

 2. aşkın dizdar diyor ki:

  ben ms hastasıyım yüzde 64 raporum var malülen emekliliğe baş vurdum 1800 iş günü ve 15 yıl sikorta zamanını doldurdum şuan dosyam yüksek sağlık kurulunda

 3. hıdır karaş diyor ki:

  Emeklilik için başvuru yaptım ne zaman öğrenim

 4. turan diyor ki:

  devlet hastahanesinde % 72 özürlü raporum var

 5. turan diyor ki:

  selam 18 yıldan beri şeker hastasıyın şekerden dolayı hiper tansiyon num var birde şekerden dolayı böbreklerimin % 50 si çalışmıyor gözlerimde şekerden dolayı görme kaybı var şu anda bakurluyum ve emekli olamuyorum 10 yıllık sigortan var vergi indirimden sigortauya gecersem emekli olabilirmiyim iyi çalışmalar

 6. serkan diyor ki:

  Kenan kurt vergi indirimi sonucunu ankara veriyor. Siz bu raporu anakaradan mı aldınız. Hastanede heyete giriyorsunuz evraklarınız ankaraya gidiyor. 3 ay içinde cevap geliyor. % 40 almanız yeterli.

 7. yusuf şahin diyor ki:

  arkadas bu nasıl ıstır yaa subatın sonunda basvuru yapan bır emeklı ıcın mart ayının 15 inde maas baglanır dedıler daha hala evrak takıbı yapıyoruz elden sevk edıldı zımmetten cıkartıldı bu nedır ya ben boyle devletın ıslerıne lanet ederım baska ne dıyım

  • mehmet semerci diyor ki:

   yusuf kardeş sana aynen katılıyom bende böyle emekli sandığı kurumunun içine sıçayım şubat 20 de işten ayrıldım halen emekli sandığı maaş bağlayacak çivisi çıkmış bunların kime şikayet edecen yok

 8. ramazanpirecioğlu diyor ki:

  27 01 2014 de emeklilik başvurusu yaptım internetten nasıl edeceyim

 9. kenan kurt diyor ki:

  % 42 rapor veril ti vergi indirimin den yararlana bilirmiyim teşekkür ederim..

 10. kenan kurt diyor ki:

  % 42 rapor verildi hastane den bu % 42 den düşüş olur mu ? ver ki indirimin den yaralanma gibi şansım doğa bilir mi eğer bilgilen diril sem memnun olurum saygılar sunar teşekkür ederim….

  • şerafettin sayıcı diyor ki:

   vergı indirimi şansınız var 42 olarak gonderırsenız 42 olarak geri gelir vergi indiriminden yayarlanırsınız zaten raporlar ankaraya gıtmıyor burdan veriliyor vergı dairesine gidin dilekçe yazın 1 ay içerisinde geri gelir..

Konu İle İlgili Yorum Yaz