SSK Hizmet Dökümü

344


SSK Hizmet Dökümü

Uzun yıllardır beri vatandaşlar SGK’nın resmi sitesi üzerinden SSK Hizmet Dökümü alma işlemlerini gerçekleştirebiliyorlardı. Fakat Sosyal Güvenlik Kurumu 2014 Kasım ayında kişisel verilerin korunması ve hayatımıza iyiden iyice yerleşen e-Devlet kapısı bünyesine sistemlerine taşıma işlemleri gerçekleştirerek güvenilir ve kesintisiz hizmet verme kararı aldı.

  • Eski uygulamadan şifresiz olarak görünebilen hizmet dökümü sayfası artık PTT üzerinden temin edilen e-Devlet şifresi ile yapılabilmektedir.ssk hizmet e-devlet

SSK HİZMET DÖKÜMÜMÜ NASIL ALABİLİRİM?

T.C kimlik numaranız ve e-Devlet şifresiniz ile aşağıdaki bağlantı bölümünden sisteme erişim sağladığınız taktirde SSK hizmet dökümü sayfasına erişebilirsiniz. Yazının devamında anlatımımızı takip ederek işlemleri uygulayabilirsiniz.

SSK Hizmet Dökümü için Tıklayınız

İŞLEM 1

İlgili bağlantıdan e-Devlet sistemine geçiş yaptıkdan sonra Henüz kimliğinizi doğrulamadınız… şeklinde uyarı ekranı ile karşılacaksınız. sayfasına aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız. Bu ekranda sisteme giriş yapmak çeşitli giriş seçeneklerini göreceksiniz. “Kimliği Şimdi Doğrula” butonuna basarak bir sonraki işleme geçerbilirsiniz.

ssk hizmet dökümü giriş

İŞLEM 2

e-Devlet kapısı bu işlemde sizden daha önceden PTT Şubesinden almış olduğunuz kişişel şifreniz ve T.C kimlik numaranız ile sisteme giriş yapmanızı istemektedir. Eğer farklı şekilde sisteme giriş yapmak istiyorsanız; Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C. Kimlik Kartı ya da İnternet Bankacılığı sekmesine tıklayarak giriş sayfasını size uygun olanla değiştirebileceğinizi unutmayınız.

ssk hizmet e devlet

İŞLEM 3

Sisteme doğru bilgilerinizle eriştiğiniz taktirde direk olarak hizmet dökümü sayfası ekranınıza yüklenecektir. Bu sayfadan geçmişten bugüne kadar olan tüm sigorta primlerinizi görebilir istediğiniz taktirde. Ekranın sağ kısmında “Yazdır” yazan yere tıklayarak SSK Hizmet dökümanınızı bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

e devlet sgk hizmet dökümü

  1. erkan bey diyor ki:

    evet bende aynı sorunu yasıyorum. aylardır giriş yapamıyorum. bu konuda bizi aydınlatabilecek kimse yok mu acaba?

  2. hakan diyor ki:

    sgk sorgulama sayfasında sorun var yanılmıyorsam tc yi cilt falan yazıyorum hatalı bilgi girdiniz diyip duruyor daha 1-2 hafta öncesine kadar girdiğim yere şimdi ise giremiyorum ya bu ssk nın yapacağı iş iş değil insanları uğraştırmak için elinden geleni yapıyorlar…

Konu İle İlgili Yorum Yaz