SSK Sorgulama

45

ssk sorgulamaSosyal Güvenlik Kurumu SSK Sorgulama işlemlerini vatandaşların kişişel bilgilerinin güvenliğini sağlama amacını güderek hizmet dökümü işlemlerini e-Devlet çatısı altına taşıdı.

01 Kasım 2014 tarihinden itibaren sadece SSK Sorgulama işlemlerini kişiye özel olarak oluştulan e-Devlet şifresi ile yapılmasına olanak sağlandığı için şifresiz sorgulama işlemlerinin yapılamayacağını öncelikle siz değerli okuyucularımıza bildirmek istiyoruz.

e-Devlet bünyesinde yer alan SSK Sorgulama işlemini nasıl yapacağınıza ilişkin bilgileri yazının devamınında sizlere anlaşılır ve pratik şekilde anlatacağız. Anlatılan yönergeleri doğru uyguladığınız taktirde sorgulama işlemini başarıyla yapabilirsiniz dikkatlice okuyarak işlemleri gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

SSK SORGULAMASINI NASIL YAPABİLİRİM?

T.C kimlik numarası ve e-Devlet şifresiniz ile birlikte aşağıdaki verdiğimiz bağlantıdan sisteme girdiğiniz taktirde direk olarak SSK Sorgulama sayfasına erişerek hem zamandan tasarruf edeceksiniz hemde e-devlet bünyesininde yer alan bir çok uygulama içinden arama yapmadan kolayca istediğiniz sayfaya erişebileceksiniz.

SSK Sorgulaması Yapmak için Tıklayınız

 1. 4A Hizmet Dökümü işlemi için üstdeki bağlantıdan sisteme nasıl giriş yapabileceğinizi gösteren uyarı sayfası yer alıyor. “Kimliği Şimdi Doğrula” butonuna basarak bir sonraki adıma geçiniz. Sisteme e-Devlet, Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C kimlik kartı ve Banka hesap bilgilerinizle erişim sağlayabilirsiniz.
 2. e-Devlet sistemi sizden bu adımda daha önceden PTT Şubesinden edinmiş olduğunuz e-devlet şifreniz ve T.C kimlik numaranız ile sisteme giriş yapmanızı istemektedir. Eğer farklı şekilde sisteme giriş yapmak istiyorsanız; Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C. Kimlik Kartı ya da Banka sekmesine tıklayarak giriş sayfasını size uygun olanla değiştirebilirsiniz. Genel olarak vatandaşların büyük çoğunluğu e-Devlet şifresini kullanarak bu hizmetlerden yararlanmaktadır.
 3. Eğer işlemleri hatasız olarak gerçekleştirdiğiniz taktirde aşağıdaki ekrandaki gibi SSK Sorgulama sayfası direk olarak ekranınıza yansıtılacaktır. Bu sayfada toplam primlerinizi, işe başlama tarihinizi, işe giriş çıkışlarınızı ve detaylı hizmet dökümümüzü inceleyebilirsiniz.

ssk sorgulama ekranı

 1. Admin diyor ki:

  Yazı güncellendi.

  02.03.2016

 2. furkan cem diyor ki:

  Ogrenciyim yazin sigortali bir otel de ise baslayacagim fakat babamdan maaş aliyorum isten ciktigimda babamdan gelen maastan faydalanabilir miyim

 3. furkan cem diyor ki:

  Ogrenciyim hazin bir otel de ise baslayacagim fakat babamdan maaş aliyorum isten ciktigimda babamdan gelen maastan faydalanabilir miyim

 4. sümeyya diyor ki:

  yaa ben işten ayrıldım ama bana siğrta borcu cıktı bu nasıl oluyo anlamadım ne yapmam lazım

 5. İDRİS CAN diyor ki:

  BİLGİLERİME 1 AYDIR ULAŞAMIYORUM….HER ŞEY DOĞRU KABUL ETMİYOR…

  • Admin diyor ki:

   SGK Alo 170 hattına sikayetde bulunabilirsiniz. Bir ihtimal internet üzerinden sorgulama bölümü kapatılmış olabilir. e-Devlet şifresi ile turkiye.gov.tr üzerinden sorgulayabilirsiniz.

 6. ufuk diyor ki:

  1 – Sosyal Güvenlik Bilgilerinizin http://www.sgk.gov.tr web sayfasında görüntülenmemesi yönünde bir talebiniz mevcut ise, Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri veya Sosyal Güvenlik Merkezlerine Şahsen Dilekçe ile başvurabilirsiniz.

  Böyle bir yazı cıkıyor bunun sebebi nedir acaba ?

 7. ali diyor ki:

  kesinlikle siteye giremiommmmmmmmmmmmm

Konu İle İlgili Yorum Yaz