Tahmini Emeklilik Aylığı

0

1 Ocak 2000 tarihinden itibaren işe başlayanların tahmini emekli aylıklarını hesaplayan bir sorgulama aşağıdaki mevcuttur.

Sayfa içinde doldurmanız gereken birkaç önemli yer bulunmaktadır. En önemlisi çalışılan sektörün kamu mu? yoksa özel sektör mü? olduğunun iyi belirlenmesidir. Birçok özel sektör çalışanı formu doldururken dikkat etmediğinde sayfa açıldığında kamu olarak seçili olan “Çalıştığınız Sektör” kısmında hata yapmaktadır.

O kısmı geçtikten sonra sayfanın üst orta bölümünde bulunan Toplam Prim Ödeme Gün Sayınız kısmına 1 Ocak 2000′den itibaren yaptığınız ödemelerin toplam gününü girmelisiniz.

Daha sonra da aşağıda bulunan yıllara göre dizilmiş kutucuklara ödediğiniz prim gün sayısını ve ilgili yıl içinde kazandığınız kazançlarınızı girmelisiniz. Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra gönder tuşuna basıp sonuç sayfasının dökümünü beklemelisiniz. İşlemler servis yoğunluğuna göre uzun da sürebilmektedir. O yüzden sabırla sayfa yüklenmesinin sonlanmasını bekleyiniz.

Tahmini Emeklilik Aylığı için Tıklayınız

  1. Eko diyor ki:

    shannonmilhollandSharita, I could not agree more. I spent many lonely early motnhs as a blogger with no comments. In those early days I reminded myself I was writing for an audience of One. I still am but it’s so much easier to keep going when you know the words you write and touching hearts and lives.So honored to be mentioned here.XOXO

Konu İle İlgili Yorum Yaz