Tasarruf Teşvik Sorgulama

86

Tasarruf Teşvik Fonu Nedir?
“Tasarrufu Teşvik Fonu” adıyla devlet, maaşlarımızdan zorunlu bir kesinti yapmakta idi. Şimdi bize Şu ana kadar birikmiş tasarruflarımızın yüzde yirmi faizi “nema” adıyla iade edilmektedir ve ilk taksit olarak bunun üçte biri ödenmektedir.

Tasarruf Teşvik Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?
Tasarruf Teşvik Fonu (Nema) numarasını kaybedenler, Nema numaranızı internet üzerinden öğrenmeniz mümkün değildir. 0 312 231 75 60 numaralı telefonu arayarak Nema Numaranızı öğrenebilirsiniz.

Tasarruf Teşvik Hesabımdan Alacağım Olup Olmadığını Nasıl Ve Nereden Öğrenebilirim?

Tasarrufu Teşvik Hesabınızda Kesinti Olup Olmadığını Öncelikle İşyerinizin Muhasebe Kayıtlarından Öğrenebilirsiniz. Öğrenemediğiniz Takdirde Tasarrufu Teşvik Personel Hesap Numaranızla Herhangi Bir Ziraat bankası Şubesine Müracaat Ederek Öğrenmeniz Mümkündür

Ödemeler Nasıl Yapılıyor ?
Hazine Müsteşarlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Anapara (Tasarruf Kesintisi ve Devlet/İşveren Katkısı) ödemeleri için şahsi başvuru yapacakların, anaparalarını almak üzere T.C. Ziraat Bankası A.Ş’nin herhangi bir şubesine, Tasarrufu Teşvik Hesap Numarası, T.C. Kimlik Numarası, kimlik belgesi (nüfus cüzdanı veya ehliyet) aslı ve fotokopisi ile başvurmaları gerekiyor.

Geçmiş Yıllarda Çalıştığım İşyerleri Kapalı Ne Yapabilirim?
Bu Durumdaki Hak Sahiplerine İşyerlerince Bildirilen Ve Bankamız Kayıtlarına İntikal Eden Tutarlar Üzerinden Ödeme Yapılacaktır.

Bankadaki Anaparamı Ve Nema Taksitlerini Nasıl Alabilirim?
4853 Sayılı Kanun Çerçevesinde Hak Sahibi İstediği Taktirde İşyeri Vasıtasıyla Toplu Ödeme İle Anapara/Nema Taksit Ödemelerini Alabileceği Gibi, Bireysel Olarak Bankamızın Herhangi Bir Şubesine T.T. Personel Hesap Numarasını, T.C. Vatandaşlık Numarasını Ve Geçerli Bir Kimlik İbraz Ederek T.T. Ödemelerinden Yararlanabilmektedir.

Key ödemeleri Sorgulama için aşağıdaki resme tıklayınız.

KEY ÖDEMELERİ LİSTESİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 1. Mehmet Özekmekci diyor ki:

  S.A Değerli yetkili ben emekli Öğretmenim. 1986-1989 Yılları arasında çalıştığım okuldan Tasarruf teşvik pirimleri kayboldu. Çıkmadı ben zarara uğratıldım. Okul iki ilçe arasında değiştirildi. Halbuki bu tarihlerde Orada öğretmen olduğum belgelerle belirli. Bu tarihlerde Tsarrufu Teşvik kesintileri de belli. Ben neden zarara uğratıldım. Ne yapmalaıyım. Kime başvurmalıyım. Teşekkürler.

 2. mehmet diyor ki:

  Tasaruf teşvik numaramı kaybetim tc.35765301932

 3. serkan koçak diyor ki:

  tasarrufu teşvik 0919398384290083859 hesap 22791473446 ssk dir

 4. Cevdet Turhal diyor ki:

  1985’te Kars TEK’de işe başladım! 1992 yılı Mart ayına kadar TEK 1404329517 Nolu Tasarruf Teşvik fonum hesabıma normal yatırılmış 1992 yılı Mart ayında Muğla TEK’e tayin oldum. burada Muğla TEK 1404329517 Nolu Tasarruf Teşvik fonum hesabıma değil son rakamı yanlış yazılarak 7 değilde 2 rakamı olan 9 aylık Tasarruf Teşvik fonumu, 1404329512 nolu Tasarruf Teşvik fonuma yatırılmış.
  Bu aradaki 9 aylık Tasarruf Teşvik ve KEY paramı nasıl alabilirim; bu konuda bana yardım edecek yetkililerden rica ediyor, saygılar sunarım.

 5. Atilla ADSAY diyor ki:

  BEN 1995 YILINDAN 2000 YILINA KADAR AĞRI BELEDİYESİNDE ÇALIŞTIM ADIMA KESİLEN PARAYI YATIRMAMIŞLAR KENDİLERİNE DİLEKÇE İLE BAŞVURU YAPTIM.VERDİKLERİ CEVAP İSE ÇOK DÜŞÜNDÜRÜCÜ,ADINIZA KURUMUMUZ KESİNTİ YAPMADI,DOLAYSIYLA SİZİN ALACAĞINIZ BİZDE YOKTUR. SÖZ KONUSU K.E.Y ZORUNLU KESİNTİ İDİ O ZAMAN BURADAN KURUM YETKİLİLERİNE SORMAK İSTERİM SİZ KURUM OLARAK BAĞLI BULUNDUĞUNUZ ANAYASAYI İHLAL MI ETTİNİZ BAKANLAR KURULU KARARI HİÇE Mİ SAYDINIZ, YOKSA KURUM OLARAK KENDİ KANUNLARINIZI MI İŞLEDİNİZ

 6. mustafa öksüz diyor ki:

  tasarruf teşvik fonu anapara ve nemalarını nasılvenezaman alabilirim hesap numaramıda yazarmısınız teşekkür ederim

 7. İsmail HEMİŞ diyor ki:

  ssk no 12 637 065
  tasarruf no 007281383621
  2 sefer bolu ssk ya dilekce verdim ama kaydım çıkmadı
  telekom çalışanıydım.maaşımız yatmadan tasarruflar yatardı…
  cumhurbaşkanlığı emri var.
  96 öncesi 2500 yakın günüm gözüküyor.
  bankaya 10 tl yatmış, duruyor.

Konu İle İlgili Yorum Yaz