Hat Sorgulama

35

mobil hat sorgulama

Sizden habersiz olarak adınıza açılan GSM hatlarını internet üzerinden artık sorgulayabileceksiniz. Hat Sorgulama işlemleri bilgileri yazının devamında. Adıma açılmış hat varmı, adıma açılmış hatlar, adıma açılmış kaç hat var sorgulamalarını e-Sorgulama.net üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz.

BTK Hat Sorgulama İşlemleri

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), vatandaşların haberi olmadan adlarına cep telefonu hattı açılmasını engellemek ve bu şekilde açılmış hatları iptal ettirmek için “İnternet Üzerinden Hat Sorgulama hizmeti başlatıyor.

Başkaları tarafından kimlik bilgileri kullanılarak kendilerinden habersiz cep telefonu alınıp alınmadığını merak edenler, 2 Ocak 2013 tarihi itibariyle BTK’nın internet sayfasında açılacak olan hat sorgulama bölümünden kimlik numaralarıyla adlarına başka hat açılıp açılmadığını öğrenebilecek.

Mobil Hat Sorgulaması Yapmak için Tıklayınız

Abonelerin TC Kimlik Numaralarını kullanarak güvenli bir ortam içerisinde üst bağkantıdaki internet sayfası üzerinden şahısları adına kayıtlı hat sayısını sorgulabilecekler.

İnternet sitesinde yaptıkları sorgulama sonucunda adlarına kayıtlı ancak başkaları tarafından kullanılan telefon bulunduğunu tespit edenler, bu hatları ilgili GSM firmasını arayarak iptal ettirebilecek. Habersiz açılan cep telefonu hatlarının farklı amaçlar için kullanılması nedeniyle zaman zaman vatandaşlar mağdur olabiliyor.


mobil hat sorgulama

Hatlar ilgili GSM firması aranarak iptal edilebilecek.

İnternet sitesinde yaptıkları sorgulama sonucunda adlarına kayıtlı ancak başkaları tarafından kullanılan telefon bulunduğunu tespit edenler, bu hatları ilgili GSM firmasını arayarak iptal ettirebilecek.

 1. Admin diyor ki:

  Yazı güncellenmiştir.

 2. aysenur diyor ki:

  kapalı bır vodafon hattım var.bır yıldır kapalh.buna telsız kullanım ucretı borcum var midır?

 3. MURAT diyor ki:

  musteri hızmetlerini arasan damı vermıyor arzu hanım

 4. arzu diyor ki:

  Adima kayitli barka bir hat buldum ama numarayi tam olarak vermiyor kimin kullandigini ve numaranin tamamini nasil bulabilirim

  • yaya diyor ki:

   hattın açıldığı gsm firmasının herhangi bir şubesine yada müşteri hizmetlerine başvurup öğrenebilir vede kapattırabilirsin

 5. eda karaismail diyor ki:

  hat bilgilerimi özetmi istyorum

 6. mehmet diyor ki:

  çalışmıyor sıstem. uğraşmayın boşuna.

Konu İle İlgili Yorum Yaz