Telsiz Kullanım Ücreti İptal Etme

183

Telsiz Kullanım Ücreti Nedir?

Bu ücret Telsiz Kullanım ücreti olarak tüm ön ödemeli müşterileri adına türkcell, vodafone ve avea tarafından ödenmekteydi. 20 haziran 2011 tarihinde ilk olarak Türkcell bu uygulamayı başlatarak abonelerinden 1.30 Tl telsiz kullanım ücreti düşürmeye başladı. Kısacası devlete sizin adınıza ödenen vergi.


Sessiz sedasız gelen telsiz kullanım ücretine şimdi de sessiz sedasız zam geldi… Telsiz Kullanım Vergisi 1.30 TL Oldu.

Avea Avea

Her GSM abonesinin devlete ödemekle yükümlü olduğu Telsiz Kullanım Ücreti, 2011 yılı için faturalı hat sahibi müşterilerimizin faturalarına aylık 1,30 TL olarak yansıtılmakta, faturasız hat müşterilerimiz adına ise AVEA tarafından devlete ödenmekteydi. 6 Eylül 2011 tarihi itibariyle, telsiz kullanım ücreti faturasız hat sahibi müşterilerimizden de aylık 1,21 TL olarak tahsil edilmeye başlanacaktır.

2011 yılı içinde numarasını taşıyarak Avea’ya gelen faturasız müşterilerimizden 2011 yılı boyunca, standart aktivasyon ile gelen faturasız müşterilerimizden aboneliklerinin ilk 7 ayı boyunca, Telsiz Kullanım Ücreti tahsil edilmeyecektir.

Avea Telsiz Kullanım İptal Etme

Standart Tarife ile yurtiçi heryöne dakikası 41,5 kuruşa konuşun, üstelik aylık 1,21 TL’lik Telsiz Kullanım Ücreti de Avea tarafından adınıza ödensin!

Standart Tarife’ye geçmek için STANDART yazıp 6363’e ücretsiz mesaj göndermeniz yeterli!

Turkcell turkcell

Turkcell Telsiz Kullanım İptal Etme

Tukcell artık standart tarife üzerinden de telsiz kullanım ücreti alıyor. Bu yüzden iptal etme imkanınız bulunmamaktadır.

Vodafone vodafone

Her GSM abonesinin devlete ödemekle yükümlü olduğu Telsiz Kullanım Ücreti, 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunun 46. maddesi ve ekli ücret tarifesi gereğince sistemde yer alan her abonenin yıllık 13,2 TL olarak devlete ödemekle yükümlü olduğu bir ücrettir. Bu ücret abonelerimiz için aylık 1,30 TL olarak taksitlendirilerek 1 Ağustos 2011 tarihinden itibaren aylık taksitler halinde tahsil edilecektir.

Vodafone Telsiz Kullanım İptal Etme

“Telsiz Kullanım Ücreti’ni benim adıma Vodafone ödesin.” diyorsanız Cep Standart Tarifesine geçmeniz lazım.

“STANDART” yazıp 7048’e kısa mesaj gönderebilirsiniz.

  1. İsimsiz kahraman diyor ki:

    Ya benim hat faturalı her 2 aydır 11 tl telsiz kullanım ücreti kesiyolar kafayı yicem neden olduğunu bilen varsa söylesin

  2. ozan guven diyor ki:

    12 tl yükledim 0,61 krş kaldı

  3. engin aydın diyor ki:

    10 lira yükledim şu an hattımda 1 lira kaldı. peşpeşe mesajlar 4-5 ayın birden kestiler. 1.35 , 1,45 tl olarak.

Konu İle İlgili Yorum Yaz