Telsiz Kullanım Ücreti İptal Etme

170

Telsiz Kullanım Ücreti Nedir?

Bu ücret Telsiz Kullanım ücreti olarak tüm ön ödemeli müşterileri adına türkcell, vodafone ve avea tarafından ödenmekteydi. 20 haziran 2011 tarihinde ilk olarak Türkcell bu uygulamayı başlatarak abonelerinden 1.30 Tl telsiz kullanım ücreti düşürmeye başladı. Kısacası devlete sizin adınıza ödenen vergi.


Sessiz sedasız gelen telsiz kullanım ücretine şimdi de sessiz sedasız zam geldi… Telsiz Kullanım Vergisi 1.30 TL Oldu.

Avea Avea

Her GSM abonesinin devlete ödemekle yükümlü olduğu Telsiz Kullanım Ücreti, 2011 yılı için faturalı hat sahibi müşterilerimizin faturalarına aylık 1,30 TL olarak yansıtılmakta, faturasız hat müşterilerimiz adına ise AVEA tarafından devlete ödenmekteydi. 6 Eylül 2011 tarihi itibariyle, telsiz kullanım ücreti faturasız hat sahibi müşterilerimizden de aylık 1,21 TL olarak tahsil edilmeye başlanacaktır.

2011 yılı içinde numarasını taşıyarak Avea’ya gelen faturasız müşterilerimizden 2011 yılı boyunca, standart aktivasyon ile gelen faturasız müşterilerimizden aboneliklerinin ilk 7 ayı boyunca, Telsiz Kullanım Ücreti tahsil edilmeyecektir.

Avea Telsiz Kullanım İptal Etme

Standart Tarife ile yurtiçi heryöne dakikası 41,5 kuruşa konuşun, üstelik aylık 1,21 TL’lik Telsiz Kullanım Ücreti de Avea tarafından adınıza ödensin!

Standart Tarife’ye geçmek için STANDART yazıp 6363′e ücretsiz mesaj göndermeniz yeterli!

Turkcell turkcell

Turkcell Telsiz Kullanım İptal Etme

Tukcell artık standart tarife üzerinden de telsiz kullanım ücreti alıyor. Bu yüzden iptal etme imkanınız bulunmamaktadır.

Vodafone vodafone

Her GSM abonesinin devlete ödemekle yükümlü olduğu Telsiz Kullanım Ücreti, 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunun 46. maddesi ve ekli ücret tarifesi gereğince sistemde yer alan her abonenin yıllık 13,2 TL olarak devlete ödemekle yükümlü olduğu bir ücrettir. Bu ücret abonelerimiz için aylık 1,30 TL olarak taksitlendirilerek 1 Ağustos 2011 tarihinden itibaren aylık taksitler halinde tahsil edilecektir.

Vodafone Telsiz Kullanım İptal Etme

“Telsiz Kullanım Ücreti’ni benim adıma Vodafone ödesin.” diyorsanız Cep Standart Tarifesine geçmeniz lazım.

“STANDART” yazıp 7048′e kısa mesaj gönderebilirsiniz.

 1. Melihşah Akçay diyor ki:

  Sizden Yine İyi Kesilmiş Benden 5,46 Kesildi

 2. ismail diyor ki:

  benden 9.9 tl telsiz ücreti kestiler ben telsiz ücretini geri almak istiyorum

 3. Tarık Teksoz diyor ki:

  bunedir arkadasya sizden 1.30 kurus kesiyorlar ben vodafone freezonluym. ogrenciyim ayda 5.46 tl para kesiyorlar 15 tllik parça kontör yukluyorum sms hakkı icn ona bile yetmiyor haram olsun ya bune arkadaş resmen telefondan soğuttular beni..lanet olsn böyle devlete zehir zikkm olsun

 4. alper diyor ki:

  avea kullanıyorum ve 1.35 TL kesildi hattımdan.Önceleri tam hatırlamıyorum ama 1.17,1.20 civarı idi. Şu da var ki aydan aya kesiliyor diye biliyorum ama aynı ay içerisinde 2 defa kesildiğine de şahit oldum. Bazı ülkelerin vatandaşlarının önceleri vermiş olduğu; evlerde bulunan pencere sayısı kadar vergi gibi komik bir durum olsa gerek bu durum da.

 5. quaint diyor ki:

  Ne ala yaw
  kdv:18%
  öiv:25%
  öiv:5%
  Telsiz:1.36

  Bir faturaya bu kadar vergi az. Biz Türk üz daha çok ödemeliyiz. Bunlar bize Trafik ve Zam olarak geri gelecek.

 6. cafer kaya diyor ki:

  benden 2011 telsiz parası kesiyorlar ben telsiz parasını almak istiyorum sizden cevap bekliyorum 0.546.916.45.07

 7. cafer diyor ki:

  arkadaşlar türkcell faturalıdan kontürlü hatta geçtim. türkcell telsiz ücretini bir yıllık peşin kesti böyle hakkı varmı. itiraz ettim kabul etmedi.dedim bir ay sonra numara taşırsam bu para kim verecek orasıda telsiz ücreti alacak yaptıkları iş yasalmı biri bana yardımcı olsun tüketici mahkemesine baş vursam geri alırmıyım.

 8. Adem diyor ki:

  Bu operatörlerin hilesi herhalde. 20 lira yükiüyorun. 1,30 unu kesiyor. 20 lirralık paketi alabilmek içln tekrar lira yüklüyorsun. Ne ala memleket. 22 lira gibi bir opsiyon cıkarsalar sorun olmaz.

 9. Mert diyor ki:

  bu nedir arkadaş her yükleme yaptığımda devlet benden para alıyor. öğrenciyiz biz öğrenci parası olan zenginlerden değiliz. aldığınız para zehir zıkkım olsun!!!

 10. Hüsammettin diyor ki:

  Yaw bune Dk yapacak kesiyolar Yapamıyokta adam akıllı tarife yok zaten .

 11. orhan birgül diyor ki:

  Allah belanizi versin sizin bunu neden yaptiniz haram zikkim olsun milletin hakkini yiyonuz zaten 20 tl icin 21 tl veriyorum bide sizemi vercez yuh artik türkiyenin halini görün beyler

 12. mehmet diyor ki:

  helal etmiyorum haram zehir zikkim olsun. ahirette hesaplasacagiz nasil olsa…

 13. hakan diyor ki:

  kardesim bu nedir böyle kontürü alalı daha 1 ay olmadı 2. telsiz kullanım ücreti kesildi kac kez kesiyorlar bu vergiyi 10 liralık kontür aldım 7 lira kaldı %40 ını devlet yıyor bu kontürün.

 14. orhan diyor ki:

  Devletimiz uluslar arasi saygiya ulasmis olup. Butun halka sosyal aktiveleri sagliyarak yoluna saglam adimlarla basan bir hukumetdir. Boyle 1.30 kurus odememek ve dedikodusunu yapmak. Dusmanna kilic vermeye benzer. Lutfen ypmayin arkadaslar kardesler.

  • quaint diyor ki:

   Sen kimsin? Neyi savunuyorsun. Bu alınanlar kooperatif altında toplansa ekonomimiz ABD den daha güçlü olurdu. kişi başına gelirde Türkiye 68. Gelir dengesizliğini hesaba katmadan, Gider yönünü hesaba katmadan yapılan bir hesapla.

 15. zaf diyor ki:

  Devlet herseyden zaten aliyr para sacmalik ya bu nasil bir devlet boyle bir adalet olurmu ya

 16. fato srcm diyor ki:

  bu ne biçim iş arkadaş öğrenciyiz sonuçta ya destek çıkmaları gerekirken herşeye kontör kesiyorlar olmaz ki böle de…

 17. ali toydemir diyor ki:

  slm arkadaşlar saten 10.tlik 150 dakika veriyor diye seviniyorum ama 10.tl yükleme yapar yapmaz hemen polise gidiyor.1.40.lirası bizim 10.tl almış olduğum kontur nafile oluyor hadi bakalım 10.tl daha yükle arkasından be nedir böyle kardeşim devlet bu parayı benden almak için benim kapımın dibindemi nöbet tutuyor valla yazık yani

 18. Güneş diyor ki:

  biz yeterince devlete para ödüyoruz..
  ayda bu 1.45 tl kesmenin bir anlamı yokk..

Konu İle İlgili Yorum Yaz