Turkcell Vergi Sorgulama ve Tahsilat

1

Turkcell’de vergi işlemleri için Vergi Dairesi’ne gitmenize gerek yok…

Turkcell Vergi Sorgulama ve Tahsilatı servisiyle, vergi borçlarınızı cep telefonuzla öğrenip ödeyebilirsiniz.

Turkcell Kurumsal Hizmetler’in ilk olarak İstanbul Şişli Belediyesi ile gerçekleştirdiği uygulama, vergi mükelleflerine ciddi boyutlarda kolaylıklar sağlıyor. Kullanıcıların cep telefonlarını kullanarak borç öğrenebilmelerine ve ödemelerini yapmalarına olanak sağlıyor.

Turkcell tarafından MNG Bilgisayar ve Şişli Belediyesi işbirliğiyle başlatılan yeni uygulama sayesinde, Şişli ilçesi sınırları içinde yaşayan emlak ve çevre vergisi mükellefleri, cep telefonlarından mükellef sicil numaralarını öğrenebiliyor ve borçlarını ödeyebiliyor.

Cep telefonları ile Vergi Sorgulama ve Tahsilatı servisi hizmeti, Turkcell’in teknik altyapısını kullanarak hayata geçen e-devlet projelerine eklenen yeni bir halka olarak vatandaşların yaşamını kolaylaştırıyor. Çağdaş ve kolay bir alternatif sağlayan yeni sistem sayesinde, son ödeme günlerinde veznelerde yaşanan yoğunluk da hafifliyor.

Vergi Sorgulama ve Tahsilatı servisi, yakın gelecekte Türkiye’deki diğer belediyelerle de devreye alınacak.

Fazla vaktiniz varsa vergi borcunuzu öğrenmek ve ödemek için vergi dairesine gidebilirsiniz. Ya da Turkcell Vergi Sorgulama ve Tahsilatı Servisi ile vergi borçlarınızı cep telefonuz ile öğrenip ödeyebilirsiniz. Artan zamanda da kendiniz için bir şey yaparsınız.

Turkcell Kurumsal Hizmetlerin ilk olarak İstanbul Şişli Belediyesi ile gerçekleştirdiği uygulama, vergi mükelleflerine ciddi boyutlarda kolaylıklar sağlamakta ve kullanıcıların cep telefonlarını kullanarak borç öğrenebilmelerine ve ödemelerini yapmalarına imkan vermektedir.

Turkcell tarafından MNG Bilgisayar ve Şişli Belediyesi işbirliğiyle başlatılan yeni uygulama sayesinde, Şişli ilçesi sınırları içinde yaşayan emlak ve çevre vergisi mükellefleri, cep telefonlarından mükellef sicil numaralarını öğrenebiliyor ve borçlarını ödeyebiliyor.

Cep telefonları ile Vergi Sorgulama ve Tahsilatı Servisi hizmeti, Turkcellin teknik altyapısını kullanarak hayata geçen e-devlet projelerine eklenen yeni bir halka olarak vatandaşların yaşamını kolaylaştırırken, çağdaş ve kolay bir alternatif sağlayan yeni sistem sayesinde, son ödeme günlerinde veznelerde yaşanan yoğunluğun da hafiflemesini sağlayacaktır. Servis yakın gelecekte Türkiyedeki diğer belediyelerle de devreye alınacaktır.
Faturalı Hat ve Hazır Kart aboneleri bu servisi kullanabilirler. Borç Bilgisi

Aşağıdaki örnekte gösterilen şekilde, bağlı olduğunuz vergi dairesinin il kodu ve ilçe kodunu yazdıktan sonra, BORC yazıp Vergi Mükellef numaranızı ekleyerek 3060a gönderdiğinizde borç bilginizi öğrenebilirsiniz.

Örnek: 3401 BORC 1234567

Şişlinin ilçe kodu 01dir.

Ödeme İşlemi

Bağlı olduğunuz vergi dairesinin il kodu ve ilçe kodunu yazdıktan sonra, Vergi Mükellef numaranızı, kredi kartı numaranızı, kredi kartınızın geçerlilik tarihi ve CVV numarasını örnekteki gibi yazıp 3061e göndererek ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Örnek: 3401 ODE 1234567 1234567812345678 0505 123

CVV numarası kredi kartınızın arkasında yer alan 3 haneli (bazı kartların arkasında daha uzun bir numara bulunmaktadır. Bu durumda son 3 hane kullanılır) numaradır.

Ödeme bilgisi girildikten sonra, 3061 servis numarasından ödemenin alındığına dair bilgi ve işlem kodu (makbuz no) müşteriye yollanır.

Makbuz numaramı nasıl öğrenebilirim?

Aşağıdaki örnekte gösterilen şekilde, bağlı olduğunuz vergi dairesinin il kodu ve ilçe kodunu yazdıktan sonra MAKBUZ yazıp Vergi Mükellef numaranızı ekleyerek 3060a gönderdiğinizde makbuz numaranızı öğrenebilirsiniz.

Örnek: 3401 MAKBUZ 1234567

Makbuz kodu sorgulandıktan sonra, müşteriye, 3060 servis numarasından ödeme yapıldığını bildiren `Makbuz No yollanır.
Turkcell faturalı hat kullanıcıları için, 3060a gönderilen ve bu numaradan gelen mesajların servis ücreti 1 SMS; 3061den gelen cevap mesajlarının servis ücretiyse 8 SMStir. 3059 dan gelen hata mesajları ise ücretsizdir.

Hazır Kart kullanıcıları için, 3060a gönderilen ve bu numaradan gelen mesajların servis ücreti 2 kontör; 3061den gelen cevap mesajlarının servis ücretiyse 16 kontördür. 3059 dan gelen hata mesajları ise ücretsizdir.

Konu İle İlgili Yorum Yaz